Wegdek viaduct wordt één meter opgekrikt Het Boek van de Week "De Rabobank blijft dichtbij en betrokken!" Reken je niet rijk deze maand met de huurtoeslag 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 29 januari 2014 16 Op vier meter boven de Hargalaan heeft aannemerscombinatie A4all een wegdek van een viaduct van het Kethelplein bijna één meter opgekrikt met vijzels. Van de redactie REGIO - Dit zodat zij in op dracht van Rijkswaterstaat reparatie- en vervangings- werkzaamheden aan het wegdek kan uitvoeren, die nodig zijn om straks de de finitieve aansluiting van de nieuwe A4 Delft-Schiedam met de A20 te maken. Met behulp van vier vijzels op elk tussensteunpunt - een vijzel is een soort hy draulische krik - en zes vij zels op elk landhoofd is het wegdek van het viaduct over een lengte van 60 meter en een breedte van 20 meter, 90 centimeter opgetild. Veel kracht nodig Het totale gewicht van het wegdek is ruim 1500 ton. Voor het opvijzelen van het wegdek is vanzelfsprekend veel kracht nodig. De in-' gezette vijzels kunnen, af hankelijk van het type, een kracht opnemen tot ruim 240 ton. Dit is vergelijkbaar met 240 personenauto's. Blik op de vijzels waarmee het wegdek 90 centimeter is opgekrikt. Foto: Rijkswaterstaat Het wegdek blijft 9 weken in deZe positie 'hangen'. In deze periode repareert A4all het beton en vervangt zij de huidige 184 blokken van de steunpunten waar het weg dek normaliter op rust, door nieuwe. Na het afronden van deze werkzaamheden wordt het dek van het via duct 'afgevijzeld' en komt deze op zijn nieuwe plek 50 millimeter hoger te liggen dan oorspronkelijk. Dit is nodig om de definitieve aan sluiting met de A20 te kun nen maken. Verkeer wordt nu tijdelijk omgeleid. Minimale hinder Het verkeer op de Harga laan, dat onder het wegdek door gaat, ondervindt door de gebruikte methode mi nimale hinder van de repa- ADVERTORIAL Dave de Held, rayondirecteur Sehiedam-Vlaardingen: Sinds 1 januari 2014 is Rabobank Sehiedam-Vlaardingen gefuseerd met Rabobank Rotterdam. Een logische stap volgens kersverse rayondirecteur Dave de Held:- "Het werkgebied is sterk homogeen. Bovendien maakte Sehiedam-Vlaardingen al gebruik van specialisten uit Rotterdam. Nu gaan we als één team verder onder de naam Rabobank Rotterdam. Dat werkt veel efficiënter en maakt dat we gezamenlijk onze ambities richting onze klanten kunnen blijven waarmaken." Eigenlijk is de fusie een gevolg van de digitale revolutie. "Mensen regelen hun bankzaken steeds vaker via internet" stelt De Held. "Willen we over leven, dan moeten we daarop inspelen." En dat doet de Rabobank door vernieuwingstrajecten te ontwikkelen waarmee de klanten zelf steeds meer en sneller virtueel kunnen afhandelen. Daarnaast hebben er diverse fusies plaatsgevonden - waaronder die van Sehiedam-Vlaardingen met Rotterdam dus - en is het aantal lokale banken landelijk teruggebracht van 136 naar 100. "De klant komt straks uitsluitend voor complexete advies- vragen bij ons over de vloer. We hebben dan alleen bestaansrecht als solide, sterke lokale bank met specialismen die naadloos aansluiten op dé sociaal- economische situatie in het werkgebied. Door deze krachtenbundeling zijn we klaar voor de toekomst." - Groot werkgebied, kleine rayons Vanwege dfe teruglopende bezoekersaantallen zullen sommige bankkantoren hun deuren sluiten pf beperkt open zijn. En dan is de nieuwe Rabobank Rotterdam door de fuiie ook nog eens groter geworden. Hoe zit het dan met de waarden dichtbij en betrokken'die de bank zb hoog in het vaandel heeft staan? De Held: "Door ons uitgestrek te werkgebied op te delen in rayons met een fysiek kantoor en een eigen rayondirecteur kunnen we daar prima invulling aan blijven geven. We onder scheiden vijf rayons. Naast Sehiedam-Vlaardingen zijn dat Rotterdam-Centrum, Rotterdam-Noord, Rotterdam-Zuiden Capelle aan den IJssel, Prins-Alexander Nesselande. De rayondirecteur is de ambassadeur, het gezicht van de bank in zijn rayon en weet precies wat daar speelt" SCHIEDAM - Elke week lezen Gerben de Bruijn en Ruud Aret van boekhandel Post Scriptum speciaal voor het Nieuwe Stadsblad een boek. Deze week is dat Het lam van Jannie Regnerus, dat wordt beloond met een 9. Wanneer je kind ernstig ziek wordt, is dat het ergste dat een moeder kan overkomen. Je geeft je over aan artsen en aan het lot. Zelf heb je helemaal geen in vloed en moet je maar op het beste hopen. Dit gebeurt Clarissa in 'Het lam'. Haar zoontje Joris heeft kanker en moet chemothe rapie ondergaan. Hij is nog maar een kleuter. Zal hij nog beter worden? Het knappe van het boek is dat Jannie Regnerus deze aangrijpende geschiede nis beschrijft zonder senti mentaliteit. Ze creëert een poëtische taal, waarin het leed wordt vervat in beel den. Regnerus verwijst naar kunstwerken (bijvoorbeeld Het Lam Gods van de ge broeders Van Eyck) en naar de natuur. Joris heeft een bak met kikkerdril. Pat wordt beschreven als een woekerende massa, waar op sommige plekken de celde lingen helemaal mislopen. De link met kanker is dan snel gelegd. Aan het slot van het boek worden de over gebleven kikkervisjes door Joris en zijn moeder in de sloot gegooid. Op elke bladzijde van dit kleinood staan beelden die je bijblijvei^ Sommige ver wijzen weer naar andere episodes verderop in het boek, of juist terug. Dit no digt uit tot steeds langzamer lezen om het leesgenot te verhogen. Als je dat net als ik doe, wordt Het lam een boek om steeds naar terug te keren. Ik kan me eigenlijk niet voorstellen dat een bevlogen lezer dit boek overslaat. ratie- en vervangingswerk zaamheden. Nieuwe snelweg Rijkswaterstaat legt met A4all 7 kilometer nieuwe snelweg aan van Delft tot aan het Kethelplein. Van de 7 kilometer wordt 2,6 kilo- meter van de nieuwe weg half verdiept aangelegd. Hierna volgt 1,4 kilometer verdiepte weg tot aan de be bouwing bij Vlaardingen en Schiedam. Daar verdwijnt de snelweg in een landtunnel van 2 ki lometer. Hierna kruist de A4 het knooppunt Kethelplein om vervolgens aan te sluiten op de bestaande A4 naar de Beneluxtunnel en de A20. Naar verwachting gaat de weg aan het eind van 2015 open. ANB0-NIEUWS Voor het eerst dit jaar wordt de huurtoeslag niet meer aait de woningcorporaties, maar rechtstreeks aan de mensen uitgekeerd. Zelf vind ik dit de domste regeling die er bestaat. Hoe verzin je het een voorschot rechtstreeks aan het eind van de maand uit te keren aan mensen met een smalle beurs, juist in een week dat deze mensen moeite hebben de touwtjes aan elkaar te knopen. Je rekent je dus onterecht rijker als dit voorschot op je rekening wordt gestort. Helaas haalt de corporatie het volle bedrag er een paar dagen later weer vanaf met als resultaat.... rood! Nu zult u denken: daar hou je tóch rekening mee, maar dat valt echt niet mee hoor als je van weinig moet rondkomen. Tenslotte is het een toeslag en niet extra. Niet alleen ouderen maar ook jongeren die afhankelijk zijn van een toeslag hebben het moeilijk in deze tijd. Er gaat best wel tijd overheen om hier aan te wennen, dus wees op je hoede. Kijk ook alle afschriften eens na en of automatische incasso's wel gedaan zijn, daar schijnt ook veel mis aan te zijn. Ook de blauwe enve lop ontvangen? Verzamel alle inkomsten (die komen later) en kosten en maak na 6 februari een afspraak met André van Riel via 06-28451370, Ook als u bericht krijgt dat u geen aangifte hoeft te doen, laat ons het narekenen. Hou trouwens zondag 16 februari vrij voor een themadag. Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) Bank van en voor mensen Acht jaar lang werkte De Held als rayondirecteur van Rotterdam-Zuid. Zijn overstap naar Sehiedam-Vlaardingen noemt hij een enorme uitdaging. "Ik ga terug naar mijn roots. Ik ben geboren en opgegroeid in Schiedam. In Vlaardingen kocht ik ooit mijn eerste huisje. Het is dus zeker geen onbekend terrein voor me." Als rayondirecteur is het zijn taak het netwerk en de kennis van de bank te koppelen aan lokale initiatieven om zo samen de stad sterker te maken. "De bank is van en voor de leden en klanten en heeft geen aandeel houders. Net als elke bank is de Rabobank verplichtom reserves op te bouwen. Maar een deel van de winst komt via ons RabobankRotterdamFonds ten goede aan de samenleving. Over de invulling van het fonds en de bestemming van het geld beslissen de leden mee. Wie bij ons klant is, kan lid worden. Onze leden genieten allerlei voordelen via een speciaal ledenprogramma. Rabobank Rotterdam is een bank van en voor mensen." Samen de stad sterker maken Winst niet als doel dus, maar als middel om samen met de bewoners in de wijken en met particulieren en bedrijven de stad sterker te maken. Daarbij ligt de focus op projecten die gericht zijn op het ver sterken van de wijkeconomie, talentontwikkeling, innovatie en duurzaamheid. In rayon Sehiedam- Vlaardingen is Rabobank Rotterdam onder meer sponsor van De Kroepoekfabriek. Dit is een voormalige kroepoekfabriek aan de Koningin Wilhelminahaven in Vlaardingen. Hier is nu een poppodium gevestigd dat ruimte geeft en kansen biedt aan talent, zowel op het podium als achter d.e schermen. "Dit is een prachtig voorbeeld van hergebruik van een pand. In Schiedam en Vlaardingen staan vooral in de binnenstad veel winkelpanden leeg. Wat is mooier dan hier met elkaar oplossingen voor te bedenken en beide centra weer tot bruisende stadsharten te ontwikkelen. Suggesties en ideeën zijn van harte welkom", besluit De Held. Samen de stad sterker maken Rabobank

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 16