'Oosterhout' verkocht Eerste kaartje Nieuwe Groeien via Krajicek Foundation ORANJEBURGH KRIJGT VORM KAMPIOEN IN DE ZAAL »11 Historie Schoolbuitenhuis Nominatie Duurzaam Bouwen Awards Win drie dagen wintersport in Winterberg Woensdag 29 januari 2014 Contouren zichtbaar van nieuwe wijk op voormalig ziekenhuisterrein 3 www.nieuwestadsblad.nl Bezorger worden? Meld je nu aan via ^http://www.krantjecontantjenl De Schiedamse sportploeg van het jaar promoveert ook in de zaal naar 1e klasse Scholen kiezen voortaan zelf bestemming De gemeente heeft begin januari schoolbuitenhuis verkocht. Het deels houten complex op de Vrachelse heide werd meer dan 60 jaar betaald en beheerd door de gemeente. Die stoot het pand pu af omdat dit geen kerntaak meer is. Scholen beslissen voortaan zelf of ze nog langer naar Oosterhout gaan. coördinerende vervulde als huiseigenaar. Louter admi nistratief, want de scholen deden al de boekingen en coördinatie zelf. Toch blijft het Schoolbui tenhuis beschikbaar voor de Schiedamse jeugd. Het complex is verkocht aan de huidige beheerder De Paasheuvelgroep. Een van oorsprong socialistische groep die meerdere natuur- accommodaties beheert. In de Schiedamse politiek was sprake van onrust omdat die vreesde dat de historische verbondenheid van Schie dam en Oosterhout voor goed doorbroken zou wor den. Maar er is nu dus een toezegging dat de scholen hun werkweken daar kun nen blijven houden. Niet bekend is hoeveel de verkoop heeft opgebracht voor de Schiedamse schat kist. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Verschillende scholen maken al geen ge bruik meer van het school buitenhuis. „Bovendien", zo voert het college aan, „moe ten scholen zich niet langer verplicht voelen om jaarlijks naar de Vrachelse Heide te gaan." Het vakantiecomplex VEEL SCHOLEN MAAKTEN AL GEEN GEBRUIK MEER VAN HET BUITENHUIS staat daarmee hoog op de lijst van af te stoten panden. Een lijst tot opschoning van het gemeentebezit om de noodlijdende kas te vullen. Vorige week werd in een besloten vergadering de ver koop door het college toege licht. Met als argument dat de gemeente alleen nog een Menig Schiedammer heeft herinneringen aan het Schoolbuitenhuis waar jon gelui van de basisschool een week lang vakantie/werk week vierden. Het begon in 1955 als een sociaal educa tief project voor bleekneus jes uit de stenen stad waar terug naar de natuur en ge- De Hypotheker Is "Beste Koop" volgens de consumenten- Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl BARENDRECHT Sauna \Thalasso - Beautycenter 5 badenkaart 105,- 10 badenkaart C 200,- Kaart is 2 jaar geldig, te gebruiken door 2 pers. Aanschaffen actiekaart t/m 28 febr. 2014. De eerste kaart voor het muzikaal evenement Schiedam Proms 2014 is afgelopen zondag uitgereikt aan burgemeester Lamers. De voorzitter van de organiserende muziekvereniging St.Radboud, Willem Wittebol, overhandigde de burgemeester symbolisch het eerste entreebewijs met daarbij de uitnodiging om dit evenement bij te wonen. De Schiedam Proms 2014 worden dit jaar gehouden op vrijdag 9 en zaterdag 10 mei in de Margriethal. Foto: Marjan Tenk meenschapszin moest wor den bijgebracht. Het werd in de loop der jaren een feestweek voor de hoog ste klassen met veel sport, ravotten en buiten spelen. En vooral de ervaring voor de eerste keer alleen, maar met de klas, van huis weg te zijn. SCHIEDAM - De Schiedammer Dave Ramos (35) heeft afge lopen week zijn diploma AALO Fitness Trainer Level 1 behaald. Momenteel loopt hij mee in een sportschool en zet hij zich in voor jonge ren in de wijk. Vorig jaar behaalde Dave zijn certificaat Sportlei der, vervolgens zijn Fitnes sdiploma en momenteel is hij bezig met zijn diploma Leider Sportieve Recreatie (niveau 3). „Ik wil het wer ken in de sportschool graag combineren met jongeren werk in de wijken, zodat ze met mij kunnen praten over hun problemen thuis. Ik ben zelf ook net als die jongeren geweest, ik spreek hun taal, dus kan ik ze goed begrijpen en begeleiden." Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Eerste diploma De Richard Krajicek Foun dation (RKF) beloont jonge ren die zich positief inzet ten voor hun eigen buurt door ze een studiebeurs aan te bieden. In ruil voor het betalen van de studiekos ten, zet de deelnemer zich in voor minimaal 100 vrij willige uren op een plein in de buurt. „Dit is het eerste diploma in mijn leven dat ik ooit heb behaald. Ik werk namelijk al vanaf mijn 15e in de bouw en na een tijd in de ziektewet te hebben gezeten, zat ik diep in de put. Een vriend van mij die al sportcoach was, wees mij op deze mogelijkheid van de gemeente en toen is het bal letje gaan rollen. De kansen die ik vervolgens heb gekre gen, hebben mij 180 graden veranderd; in plaats van op straat te hangen, draag ik nu mijn steentje bij aan de leef baarheid van de wijk. Daar naast vergoot ik mijn eigen kansen op de arbeidsmarkt door het behalen van certi ficaten en diploma's." Playgrounds Schiedam heeft momen teel twee RKF Playgrounds, waarop wekelijks sport- en spelactiviteiten worden be geleid door sportcoaches. Deze sportcoaches kunnen in aanmerking komen voor een studiebeurs. „Dave Ramos is het school voorbeeld voor waarom dit soort projecten zo belang rijk zijn. Het inzetten van sportcoaches geeft de jeugd een zinvolle vrijetijdsbeste ding, biedt de sportcoaches toekomstmogelijkheden en het verbetert de leefbaar heid van de wijk. Sport verbindt!", aldus een trotse wethouder Nathalie Gou weleeuw (Sport). SCHIEDAM - Schiedam is genomineerd voor de Ne derlandse Duurzaam Bou wen Award in de categorie Duurzaamste Gemeentelijke Vastgoed Organisatie. Op 3 februari wordt bekend of Schiedam in de prijzen is gevallen. De Duurzaam bouwen Award zal door Staatsse cretaris van Infrastructuur Milieu Mansveld worden uitgereikt. De gemeente Schiedam is trots op deze nominatie en ziet dit als een bevestiging van haar duurzame beleid op dit gebied. Zo werkt de gemeente met duurzame onderhouds plannen en loopt er op dit moment voor het stadskan toor een zogenaamde esco (Energy Service Company) aanbesteding. ABSSchadeCentrum Rotterdam maakt (auto/carava>Vcampar)achad« bètorl Bokelweg 100 3125 AD Schiedam Tel.: 010 41 54 540 Fax: (010) 46 20 623 E-mail: info©absschadecentrum.nl www.schadecentrumrotterdam.nl A.Vogel Atrosan Tabletten Een natuurlijke oplossing voor milde gewrichtspijn Meer informatie verderop in deze krant. Gemeenteberichten Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen opwww.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. Klik&Win KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actié

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1