Noodwet Oost; stop instroom arbeidsmigranten Nieuwe natuurlijke oplossing bij prostaat- en plasproblemen Attentie Buurtpreventie Vrijwilligerswerk is leuk en goed, vinden wij Schiedamse energiegiganten Buurtpreventie Groenoord/ Noord Onderzoek overgewicht 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 19 februari 2014 3 Nieuwkomers strenger controleren of zelfs weren in de Oost. Dat wil wethouder Stam om de instroom van Poolse en Bulgaarse arbeiders in deze wijk te stoppen. Dat kan via de omstreden 'Rotterdam Wet' die maakt dat immigranten zonder vast inkomen de wijk niet inkomen. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Nieuwe cijfers over het aantal arbeidsmi granten doen wethouder Stam (Sociale Zaken en wijken) schrikken. Volgens de nieuwste monitorcijfers komen er jaarlijks meer dan 10 procent MOE-landers in Schiedam bij. Het meest Polen en Bulgaren die voor werk en wonen naar Schie dam komen. Aangetrokken door goedkope huisvesting in oude wijken als Oost en door uitzendbureaus ver voerd naar het Westland. Schiedam is wat dat betreft de perfecte uitvalbasis voor deze gastarbeiders. Helft MOE-landers In Oost woont de helft (1000) van alle in Schiedam ingeschreven MOE-landers (mensen uit Midden- en Oost-Europa). Daardoor is volgens de wethouder de Wethouder Stam wil de instroom van Roemenen en Bulgaren in Oost een halt toeroepen. Dat kan via de omstreden Rotterdam Wet. foto: archief Wegener Media sociaal economisch druk op de wijk groot en heeft men daar te maken met de zelfde overlast als buurman Rotterdam-West. Het is niet verbazingwekkend dat Oost al jarenlang slecht scoort op veiligheid, woonomgeving en leefbaarheid. De MOE- landers veroorzaken vaak overlast door overbewoning in slechte vooroorlogse wo ningen waardoor de bewo ners de wijk de laagste rap portcijfers geven. Waaier aan maatregelen Met een waaier aan maatre gelen probeert de gemeente deze neergang tot staan te brengen. Zoals met interven tieteams van politie en amb tenaren en met aanpak van overlastgevende panden. Alleen al vorig jaar zijn er 200 huisbezoeken afgelegd, in meerderheid na klachten over overbewoning door ar beidsmigranten. Qua sociale problemen ver schilt Schiedam-Oost nau welijks van Rotterdamse probleemwijken als Span gen of Zuid waar met hulp van de nationale overheid, minister Spies, de noodlok werd geluid. Die maakte het via de speciale Rotterdam Wet mogelijk om nieuwko mers te weren in probleem wijken en de wijk extra aan dacht te geven. Probleem blijft de registratie van arbeidsmigranten die hier vaak illegaal werken en wonen. Voor die nieuwe burgers die zich hier wel of ficieel willen vestigen heeft de gemeente een folder in het Pools en Bulgaars ge maakt: Welkom in Schie dam. Waar naast plichten (belasting) ook op rechten als onderwijs of medische zorg wordt gewezen. Meeliften Volgens de PvdA-wethouder is 'meeliften' met Rotterdam een ommezwaai in het be leid en visie op arbeidsmi granten. Zeker omdat Oost voldoet aan de Rotterdamse eisen. Zo leeft een kwart van de bevolking van een uitkering en heeft de helft een laag inkomen. Nadruk kelijk stelt Stam dat hij als wethouder/bestuurder voor invoering van de Rotterdam Wet is maar dat de politiek beslist. En dat de nieuwe raad na de verkiezing van maart zich over de Rotter dam Wet moet uitspreken. Wel wil hij (alvast) minister Spies overtuigen dat Schie dam het verdient om, net als Rotterdam, een uitzonde ring te zijn. Reageren? Wilt u reageren? mail dan: redactie.ns@wegenermedia. nl KLEIN NIEUWS In het vorige stadsblad stond een oproep voor een bijeenkomst over vrijwil ligerswerk. We vinden het heel goed en belangrijk dat vrijwilligers met elkaar praten over allerlei dingen zoals huizen, tuinieren, de voedselbank en plekken in de wijk waar je elkaar kunt ontmoeten. Het is goed om zo'n bijeenkomst te organise ren, omdat je dan kunt laten zien hoe leuk het is om vrijwilliger te zijn. Het is echt iets om trots op te zijn. Wij denken ook dat sommige mensen niet zo goed weten wat je allemaal voor vrijwilligerswerk kunt doen en nu kunnen ze van elkaar nieuwe ideeën krijgen. Wij vinden de voedselbank heel belangrijk en we vinden het aardig dat mensen andere mensen helpen door hen eten te geven, zodat ze gezond blijven. Zelf hebben wij ook wel eens vrijwilligerswerk gedaan. Je kunt bijvoorbeeld helpen in een bejaardenhuis. Je kunt dan helpen met boodschappen doen, eten rondbrengen of een stukje wandelen. We vinden dat je niet allemaal vrijwilliger hoeft te worden, want je moet ook vrije tijd hebben en sommige mensen hebben ook nog een drukke baan. Maar wij vinden wel dat iedereen elkaar moet helpen en dat je voor andere mensen moet zorgen, want dat is leuk en belang rijk. Beau (9 jaar), Gongaio (10 jaar) en Kay- Leigh (9 jaar) obs De Peperklip Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Rea geren via: redactie.ns@wegenermedia.nl SCHIEDAM - Teams van de gemeente Schiedam heb ben in de Klimaatverbond Energy Battle een besparing van maar liefst 31 procent gas en 34 procent elektrici teit gerealiseerd en is daar mee ruimschoots winnaar. Teams van tien strijdende gemeentes bespaarden sa men 19 procent elektra en 15 procent gas. Woensdag avond 19 februari worden de winnaars gefeliciteerd door wethouder Grijzen van Milieu en organisator Kli maatverbond. De wethou der is trots op de prestatie van de Schiedammers - een ambtenarenteam en twee bewonerteams: „Drie teams hebben onze stad naar de eerste plaats opgestuwd. Het is kenmerkend voor Schie dam: oppakken en doorzet ten voor energiebesparing en een beter milieu." SCHIEDAM - Buurtprojecten organiseert woensdag 26 fe bruari een informatie-avond over buurtpreventie. Belangstellenden uit Groenoord en Schiedam- Noord zijn welkom in De Brug aan het Heijermans- plein 35 vanaf 19.00 uur. Wie mee wil komen praten of juist zijn oor te luister wil leggen is van harte welkom op deze gratis bijeenkomst. Informatie bij Paula van Oe- veren, p.vanoeveren@buurt- projecten.nl of via telefoon nummer 06-27652720. SCHIEDAM - Deze week is het Europese onderzoek Spotlight van start gegaan, waaraan ook bewoners uit Gjoenoord-Noord meedoen. VUmc voert dit onderzoek uit, in samenwerking met andere Europese landen, om te bestuderen wat de in vloed van de buurt op onze leefstijl is. Steeds meer mensen hebben overgewicht. Om daar wat aan te doen, is het belang rijk om te begrijpen waarom sommige mensen wel en an dere geen overgewicht krij gen. Het blijkt dat overge wicht in sommige buurten en wijken veel vaker voor komt dan in andere buur ten. Dat zou bijvoorbeeld kunnen komen doordat er in bepaalde wijken een groot aanbod van fastfood is, of omdat er weinig goede fiets paden zijn. Daarom is VUmc dit onderzoek gestart. Be woners in Groenoord-Noord hebben een uitnodigings brief ontvangen om een on line vragenlijst in te vullen. Deze buurt is, samen met 11 andere buurten ïn de Rand stad, willekeurig uitgeko zen. Samen vormen ze een goede dwarsdoorsnede van buurten in de Randstad. Nachtelijk plassen? Nadruppelen? Veel mannen met plasproblemen door een goedaardige prostaat vergroting hebben baat bij een natuurlijke behandeling met extracten van de zaag- bladpalmvrucht. In Duitsland en Zwitserland worden deze extracten al veelvuldig toegepast bij goedaardige prostaatvergroting. Het vet- en olierijke vruchtvlees van de zaagbladpalm bevat namelijk stoffen die plas problemen bij goedaardige prostaatvergroting verminderen. Goedaardige prostaatvergroting is een normaal ouderdoms- verschijnsel dat door een arts wordt vastgesteld. Maar liefst 50% van de mannen van 50+ heeft ermee te maken. Hoewel de aandoening meestal goed aardig is, kan prostaatvergroting de kwaliteit van leven wel beïn vloeden. Typische verschijnselen zijn namelijk het moeilijk op gang komen van het plassen, een zwakke urinestraal, de blaas niet goed kunnen legen, binnen twee uur opnieuw moeten plas sen, moeilijk kunnen ophouden van de urine en meerdere ma len per nacht moeten plassen. Ook kunnen deze problemen consequenties hebben voor de bedprestaties. 'Door gebruikers beoordeeld met een 8,8' Nieuwe oplossing A. Vogel ProstaforceMed* is een nieuw en 100% natuurlijk tradi tioneel kruidengeneesmiddel op basis van extracten van de zaag- bladpalmvrucht. Het kan wor den gebruikt bij plasproblemen als gevolg van een prostaatver groting. De capsules bevatten 320 mg sterk geconcentreerd extract van de zaagbladpalm- vrucht (Sabal serrulata). Eén capsule per dag is voldoende. 88% van de gebruikers is tevre den over het product. ProstaforceMed* is verkrijg baar in een verpakking van 30 en 90 capsules en heeft een adviesprijs vanaf 13,99. Heeft u plasproblemen en wilt u weten of die mogelijk veroorzaakt worden door goedaardige prostaatvergro ting? Doe dan de prostaattest op www.avogel.nl/prostaattest ProstatorceMtjcr Bij plasproblemen als gevolg van prostaatvergroting <f Kmutetij-esdMfr.t ProstaforceMed is verkrijgbaar bij de meeste apotheken. Traditioneel kruidengeneesmid- del. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op reeds lang bestaand gebruik. Lees voor gebruik de bij sluiter.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3