WINTERDEALS TOT 50% KORTING* TOT 40% KORTING Vlietland ziekenhuis heel seniorvriendelijk Het Boek van de Week BIJ KEUKENMAXX OP KEUKENS t\EUKENMAXX 6.900, ANBO-NIEUWS We zitten echt niet stil bij de ANBO! 13.800 voor Alleen deze week OP MERKAPPARATUUR 3 www.nieuwestadsblad.nl Als je 70 jaar of ouder bent heb je meer kans om in het ziekenhuis te komen. De meeste senioren zijn behoorlijk vitaal, maar sommigen zijn minder mobiel, hebben slechter zicht of minder gehoor. Het Vlietland ziekenhuis houdt hier zoveel mogelijk rekening mee en heeft daarom onlangs het keurmerk 'Seniorvriendelijk' gekregen. Door de redactie In het pas vijf jaar oude ge bouw zijn in de bouw al veel voorzieningen voor oudé ren meegenomen. Zo zijn er leuningen langs de muren, heeft de draaideur een rus tig tempo en is deze geschikt voor gebruikers van een rol- lator of scootmobiel. De balie is vanuit alle boe ken van de hal goed zicht baar en een vriendelijke stem in de lift vertelt je op welke verdieping je bent. Bloedafname en de Rönt- genafdeling, de afdelingen waar de meeste bezoekers komen, zijn op de begane grond. Dat scheelt veel loop werk. Daarnaast wordt er Slechts één op de drie ziekenhuizen komt in aanmerking voor het keurmerk Seniorvriendelijk. Een hele prestatie dus. foto: \1Z constant gekeken naar mo gelijkheden om de zorg voor ouderen te verbeteren. Kun nen bepaalde onderzoeken allemaal op één dag plaats vinden, kan een verwarde patiënt op een kamer alleen of juist samen met een fami lielid (rooming-in)? Terug naar huis De meeste ouderen willen na de ziekenhuisopname weer terug naar huis. Het zie kenhuis werkt bier natuur lijk graag aan mee. Daarom wordt al tijdens de opname gerichte zorg gegeven. Bij alle patiënten van 70 jaar of ouder worden bijvoorbeeld de risico's op complicaties en zorgbehoeftes in kaart gebracht. Zijn er problemen met mobiliteit of met eten en drinken? Dan worden die Elke week lezen Ruud Aret of Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum een boek voor de lezers van het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Koningin op blote voeten', dat wordt beoordeeld met een 7. SCHIEDAM - Voor de Anda- lusie-ganger is 'Koningin op blote voeten' een feest der herkenning. Tal van bekende plekjes komen ter sprake in deze volle roman. Centraal staat de zigeuner gemeenschap in Sevilla, halverwege de achttiende eeuw. Een zwarte vrouw, afkom stig van Cuba, en een jonge zigeunerin sluiten vriend schap. De zwarte vrouw is getekend door baar ver leden als slavin. De zigeu nerin leeft in een gemeen schap die bepaald wordt door een vete tussen twee families. Dit is het vertrek punt voor een roman vol verwikkelingen, waarbij het cliche niet geschuwd wordt. En daar moet je als lezer wel tegenkunnen. De ene zigeunerfamilie is trots en dapper, de andere is laf en zonder morele stan daard. De vrouwen zijn rondborstig. (Bijna) alle mannen willen misbruik van hen maken. Maar Falcones weet ook de slechte behandeling van zigeuners goed te beschrij ven. De Spaanse staat had volledige uitroeiing tot doel en probeerde dat op verschillende manieren te bereiken. Razzia's en op sluiting klinken dan op eens heel bekend. Door de cliche's ging er bij mij veel leesplezier verlo ren, maar de spanning van het verhaal maakte ook wat meteen genoteerd. Bewegen is voor ouderen be langrijk. De hele dag op bed liggen is niet nodig en ook niet goed. Tegenwoordig lig je niet meer in een zieken huis, maar ben je in het zie kenhuis. Een heel verschil met vroeger. Verpleegkundi gen ondersteunen patiënten zoveel mogelijk met het be houd van zelfredzaamheid tijdens de dagelijkse bezig heden. De fysiotherapeut stimuleert zoveel mogelijk met het op de been blijven. Keurmerk Onlangs heeft het Vlietland ziekenhuis het keurmerk Se niorvriendelijk ontvangen van de Unie KBO, waarvoor slechts één op de drie zie kenhuizen in aanmerking komt. De hulp bij uw belastingaangiftes zijn in volle gang. Heel veel mensen heb ben al gereageerd en een geschoold team staat klaar om te helpen. Ook hulp nodig? Maak dan èen afspraak met André van Riel, tel. 06-28451370. Laat geen aftrek post liggen en laat het ons voorrekenen. Niet alleen met de aangiftes zitten wij niet stil. Het politiek debat was een groot suc ces eri elders in het Stadsblad kunt u het artikel lezen van Nico van der Vliet over de dag van de eenzaamheid. De vorige dag van de eenzaamheid was een .groot succes en daardoor hebben wij ruim 75 mensen kunnen bereiken. Maar wij, de ouderenbonden in Schiedam, willen meer. Met hulp van het Nationale Ouderenfonds is dit gelukt en hebben wij het Wennekerpand kunnen reserveren op zondag 30 maart. Noteer deze datum in uw agenda en kijk goed om u heen of er iemand is in uw omgeving die wel een zetje in de rug kan gebruiken. Nodig hem of haar vooral uit. Deze dag is helemaal verzorgd en de kaartjes zijn gratis. Ze moeten alleen wel even afgehaald Worden bij de ANBO-sociëteit vanaf 1 maart. Let op: er kunnen 200 personen in de zaal en vol=vol helaas. Wegens brand-en veilig heidsvoorschriften kunnen alleen mensen naar binnen met een toegangskaart. Tot volgende week! Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday XCLINE Rugby "Vraag naar de voorwaarden in de showroom Barendrecht I 2 maart 2014 geopend Pesetastraat 18 Tel. 010 - 483 80 84 Etten-Leur Lokkerdreef 33 Tel. 076 - 501 71 51 Hoofddorp 2 maart 2014 geopend Kruisweg 655-657 Tel. 020 - 653 81 63 Reeuwijk Reeuwijkse Poort 304 Tel. 0182 - 399 355 www.keukenmaxx.nl Your life, your style, your kitchen

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 19