Actie behoud noodpost Nieuwe Gestolen erfstukken deels vergoed 0&SE0 TOPSTUKKEN OF PRULLARIA? Fred Teeven naar Spaland www.autoklip.nl SCHIEDAM PROMS 14 Win 2 nachten op wijngoed Perabo in Lorch 4 Proveniersbrug blijft dicht Stemmen bij NS-stations Bezorger worden? Meld je nu aan via Woensdag 26 februari 2014 Topstuk of prul? Met die vraag gingen vier lezers naar de op names van Tussen Kunst Kitch Politiek Schiedam schiet wakker T)e zorgverzekeraars willen zes van de negen afdelingen spoedeisende hulp in onze regio 's nachts sluiten. Eerder luidde Vlaardingen de noodklok. Nu schiet politiek Schiedam wakker en start de actie behoud SEH-post Vlietland. Door Frank Willemse SCHIEDAM - De Vlaardingse wethouder Cees Oosterom waarschuwde al weken eerder tegen de dreigende nachtelijke sluiting van de spoedeisende eerste hulp (SEH) van het Vlietland Ziekenhuis. Een week later schiet ook politiek Schie- ZORGVERZEKERAARS WILLEN KWART POSTEN IN REGIO 'S NACHTS SLUITEN dam wakker van de berich ten. Als eerste reageerde An- nerike van de Water (D66) ongerust en vroeg om een scherpe reactie van het Schiedamse college van burgemeester en wethou ders. Ook andere parijen reageren verbaasd over de SCHIEDAM - De Proveniers- brug kan niet meer open. Dat moest wethouder Wijten onlangs aan de Schiedamse gemeenteraad meedelen. Sinds de Proveniersbrug deze winter gerenoveerd is, gaat deze niet meer open voor de scheepvaart, die zeker tot diep in het voorjaar gestremd SCHIEDAM - Staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid en Justitie komt zaterdag 1 maart naar de Waterwegge meenten om met de inwo ners van gedachten te wis selen over veiligheid. Vanaf 12.15 uur is de VVD- bewindsman te vinden in Uw auto kopen of verkopen? Tel. 010-473 32 71 3 www.nieuwestadsblad.nl Muziekvereniging Sint Radboud maakt zich op voor Schiedam Proms KliK&Win http://www. krantjecontantje.n^ KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie sluiting, waardoor mensen een stuk verder moeten rei zen naar een noodpost. Zo is de fractie SP Schiedam een handtekeningenactie begonnen - met al honder den ondertekenaars - om de spoedeisende hulp te behouden in het Vlietland Ziekenhuis. Ook wethouder Mario Stam (PvdA) twit- terde dat hij zijn handteke ning onder het protest gaat zetten. Sluiting betekent dat patiënten 's nachts naar het Rotterdamse Erasmus MC moeten; zo'n zes kilometer verderop. Ook de Rotterdamse burger meester Aboutaleb reageert bezorgd j op de mogelijke sluiting van driekwart van de posten. Als voorzitter regionale veiligheid wil hij de SEH's 's nachts juist open houden. Volgens Aboutaleb is het laatste woord hierover nog niet gesproken. Prins Cornells I en zijn prinses Bianca van carnavalsvereniging De Rietzeilers hebben zaterdag uit h handen van burgemeester Cor Lamers de stadssleutel ontvangen. Jeugdprinses Sabine ontving de sleutel van het onderdeurtje. Het Brandersgat is nu tot en met 4 maart in handen van de enige echte onvervalste Stadsprins. Op hun tocht naar het stadhuis werden De Rietzeilers muzikaal begeleid door blaaskapel de Horlepiepers. Het was dan ook een gezellig feestje. Foto: PR blijft. Reden voor vragen van de fractie van Leefbaar Schie dam/Schiedam Actief over deze nieuwe tegenvaller, na het langdurige herstel van de brug over de Schie. Juristen vechten uit wie aansprake lijk is voor de technische ha pering. het Schiedamse winkel centrum Spaland, waar re centelijk een overval op ju welier Ina van 't Hoog heeft plaatsgevonden. Hij gaat er in gesprek met inwoners en winkeliers. Daarna doet de staatssecretaris nog Vlaar dingen en Maassluis aan. SCHIEDAM - Een bewoonster uit de Kortlandstraat kan 750 euro tegemoet zien voor een hoeveelheid gestolen erfstuk ken. Een inbreker roofde in november 2011, behalve een computer, horloge, camera, geiser en koperen leidingen, uit haar woning een serie sieraden van een overleden familielid. De aanklager eiste namens de vrouw deze week tijdens de rechtszaak tegen de inbreker 1100 euro smar tengeld voor het verlies van de onvervangbare juwelen. De rechter bepaalde dat de 44-jarige inbreker Theodo- rus R. 750 euro smartengeld moet betalen aan de vrouw. Consumentenbond De Hypotheker 'Beste Koop' Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broers vest 64 (010)473 11 50 www.hypotheker.nl De rest van het schadebedrag kan ze via de civiele rechter claimen. De inbreker, die in 2012 ook een hoeveelheid gereedschap buit maakte met een inbraak bij de een Schie damse roeiersvereniging, is gepakt door een match in de justitiële DNA-databank. Na dat hij vorig jaar is betrapt bij een winkeldiefstal, is zijn ge netisch materiaal ingevoerd. Overeenkomsten zijn aange toond met speeksel afkom stig van een in de woning ge vonden peuk en ontlasting, die bij de roeiersvereniging is gevonden. "Van de zenuwen laten inbrekers vaak alles lopen", zegt de rechter tegen SCHIEDAM - Schiedammers kunnen 19 maart hun stem voor de gemeenteraad ook uitbrengen op het Stations plein. Het is een van de ruim veertig locaties in of bij NS- stations waar reizigers kun nen stemmen. de Schiedammer. "Ik weet me er niet veel van te herin neren, maar ik heb daar echt niet gepoept", reageert die. De man vecht al jaren tegen drankmisbruik. "Ik kan wel twee weken zonder en dan drink ik ineens heel veel, waardoor ik ontspoor." De rechter wil dat hij vier weken ontgift in een gesloten inrich ting en dan via een behande ling verder los komt van zijn verslaving. Daarom veroor deelt de rechter hem tot een voorwaardelijke celstraf van zes maanden. Daarnaast moet hij een werkstraf van 40 uur uitvoeren of twintig dagen de cel in. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten ABS SchadeCentrum Rotterdam maakt (auto/caravan/camperhchade bétwt Bokelweg 100 3125 AD Schiedam Tel.: 010 41 54 540 Fax: (010) 46 20 623 E-mail: info@absschadecentrum.nl www.schadecentrumrotterdam.nl Gemeenteberichten Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen opwww.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. SCHIEDAM - Twee Rotter dammers zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden, nadat een alerte getuige had gezien dat zij in het bezit waren van een vuurwapen. Een getuige meldde die nacht rond kwart over één dat hij, nabij de Hogenban- weg, twee mannen in een auto had gezien met een wapen. Agenten zochten de omgeving af en troffen het voertuig aan op de Profes sor Kamerlingh Onneslaan. Daar ging de bestuurder er vandoor op het moment dat hij de politie zag. Op de Stationstraat reden de ver dachten zichzelf klem en konden agenten het tweetal aanhouden. De verdachten zijn onder schot uit hun auto gehaald. Bij de door zoeking van de auto werd een automatisch vuurwa pen aangetroffen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1