1 Team Mick Kovacs sleept Robby Gordon van nachtrust Alexander Alexander Slapen is een familiebedrijf waar kwaliteit en Alexander Slapen Escudostraat 11 2991XV Barendrecht T. 010 438 4163 I. www.slaapwel.nl Slapen O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 26 februari 2014 27 cB Mick Kovacs is terug in Vlaardingen na zijn derde Dakar rallyavontuur als tolk, PR-man en assistent-teamleider. "Het was zwaar en met veel uitvallers maar voor ons team liep het voorspoedig." Van de redactie VLAARDINGEN - "Ik ving wel op van onze mensen in de auto dat zij het soms bijna in hun broek deden zo uitda gend was het parcours. Zij moesten zodanig steile en hoge zandduinen over dat de organisatie ervan verdacht werd sommige 'waypoints' (routemarkerings palen) vanuit helikopter te hebben uitgezet." Mick Kovacs was tevreden over de prestaties van het Hongaarse Dakar team met Sandor Sebesytén, Jozsef Bognar en Olympisch judoka Miklós Ungvari. "Wij zijn hoger geëindigd dan vorige keer en hebben verschillende andere deel nemers kunnen helpen." De Hongaren waren zelfs even wereldnieuws bij autosport liefhebbers. "Wij sleepten de Hummer van Amerikaanse topper Robby Gordon over de finish. Die actie werd ge filmd vanuit de helikopter van Dakar TV." Kovacs ver telt dat elkaar helpen, zeker voor de niet-topteams, van levensbelang is. "Als wij onderweg iemand los trek ken uit het zand dan kun nen wij bij problemen van hen hulp terug verwachten. Voor de rally maak je daar ook afspraken over met al bevriende teams." Een mooi voorbeeld is volgens de Vlaardinger dat zijn team na een etappe in het kamp een aandrijfas nodig had om de race te kunnen vervolgen. "Toen ik daarvoor aanklop te bij een team dat wij eerder die dag onderweg hielpen, 'WIJ HEBBEN DIT JAAR ONDERWEG VEEL VRIENDEN GEMAAKT' gingen voor ons alle deu ren open." Op initiatief van Mick Kovacs raakten de Hongaren ook bevriend met de in Dakar als derde geëin digde Nasser Al-Attiyah uit Qatar. "Hij haalde eerder een bronzen medaille met kleiduiven schieten tijdens de Olympische Spelen in Londen. Ik heb hem voorge steld aan onze tweede co-pi- loot omdat hij als judoka ook deelnam aan die Spelen. Dat bleek een voltreffer. Al-At- tiyah en teamleider Sebesy tén blijken beide van jagen te houden en de Dakar-topper zegde toe een keer in Hon garije te komen jagen. Aan mij als tolk dat te regelen." Het doel van het rallyteam om met judoka Ungvari in Hongarije meer publiciteit te SOGNAR AS SEBESTYÉNA UMQVASi A+ Van links af: Jozsef Bognar (navigator), Miklós Ungvari (co-piloot 2/Olympisch judoka), Nasser Al-Attiyah (3e in Dakar 2014/ Olympisch brons met kleiduiven schieten in Londen), Mick Kovacs en Sandor Sebesytén (piloot/Hongaars kampioen Ï2 rally). genereren, slaagde. "Zelfs ik ben geïnterviewd door een landelijke krant", glundert Kovacs. De lokale Vlaarding- se pers uitgezonderd, lukte het Mick Kovacs niet ook de Nederlandse pers over zijn deelname te laten berichten. "Ik heb wel contact met RTL gehad maar zij hadden geen uitzendtijd meer over. Grap pig was dat zij door een film pje op Vlaardingen TV wel van mijn bestaan afwisten." Mick Kovacs was afgelopen weekeinde in Vlaardingen met de rallyauto waarin hij Dakar volgde en die hij daags voordien in Le Havre van de boot haalde. Vlaar dingen TV maakte een re portage van zijn bezoek. Waarschijnlijk volgend jaar weer Met zekerheid kan Mick Kovacs het nog niet zeggen maar zijn gevoel zegt dat het Hongaarse team eind dit jaar weer naar Zuid-Amerika afreist voor een vierde deelname aan de Dakar rally. "Het hangt ervan af of piloot en teamleider Sandor Sebesytén het kan plannen in zijn drukke werk zaamheden en gezinsleven. Maar als team zijn wij ditmaal nog meer naar elkaar toegegroeid. Iedereen had een heel goed gevoel over deze editie van Dakar. Afwachten maar. Ik heb er zelf in ieder geval nog geen genoeg van." Volg ons op .**-1 deskundigheid al ruim 25/aarcentraal staan. Onze kwaliteits collectie bestaat uit o.a. de volgende topmerken: Auping, Avek, Lattoflex, Norma, Pullman, Tempur en Vandyck. Een goede nachtrust begint bij Alexander Slapen! Ons motto is helder: "Wij rusten pas als u ekker en gezond slaapt" ma 13.00 uur -17.30 uur di/wo/clo 9.30 uur -17.30 uur vr 9.30 uur - 21.00 uur za 10.00 uur -17.00 uur Ingang Auping Plaza

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 27