U Reinier www.reinierdegraaf.nl I Start groepsconsult zwangeren Op Reis door Reinier Reinier de Graaf Nieuwe test herkent hartaanval sneller Nieuwe rontgenapparaten Wat gebeurt er bij de Spoedeisende hulp? Hoe staat het met de toekomst van de zorg? Hoe ziet een operatiekamer eruit? Het zijn deze en veie andere vragen waarop u zaterdag 15 maart antwoord kunt krijgen tijdens de Open Dag van Reinier de Graaf Ga mee op reis van 11.00 tot 15.00 uur's. Méér informatie vindt u ook op www.reinierdegraaf.nl/opendag. Pijn op de borst? Bij' Reinier de Graaf krijgt u nu sneller uitsluitsel of er sprake is van een (dreigend) hartinfarct. Dit is mogelijk door de nieuwe bloedtest die in gebruik is genomen op de Eerste Hart Hulp (EHH). "De test geeft at binnen twee uur duidelijkheid over de hoeveelheid troponine in uw bloed. Dit eiwit stijgt bij een (dreigend) hartinfarct", aldus cardioloog Eelko Ronner. Met de inzet van deze hooggevoeüge troponinetest op de EHH is Reinier de Graaf koploper in Nederland. Primeur in Voorburg Bij Reinier de Graaf krijg je niet altijd meer een 1-op-l afspraak als je zwanger bent en voor een eerste consult komt op de polikliniek Prenatale Diagnostiek. Vanaf dinsdag 11 maart zien gynaecoloog en echoscopist tijdens de intake op deze polikliniek, die aangeboren afwijkingen opspoort, maar liefst tien patiënten tegelijkertijd. Al deze vrouwen hebben een verhoogd risico op het krijgen van een kind met chromosoom- of andere aangeboren afwijkingen. Soort lotgenotencontact Gynaecoloog Anneke Dijkman: "Dit gezamenlijk medisch consult duurt anderhalf uur en biedt deze zwangere vrouwen de mogelijkheid kennis en informatie ook onderüng te delen. Het is naast een volwaardig regulier medisch spreekuur waar prenatale screening en diagnostiek aan böd komt, ook een soort lotgenotencontact. Uit onderzoek blijkt dat de patiënttevredenheid en ook de zorgkwaliteit hierdoor vergroot." Voorafgaand aan het groepsconsult krijgen de vrouwen een echo-onderzoek. Alle patiënten mogen hun partner of een andere introducé meenemen. Afspraak maken U kunt, met een verwijzing van uw huisarts, verloskundige of gynaecoloog, een afspraak maken op de polikliniek Prenatale Diagnostiek op locatie Diaconessenhuis Voorburg. Het telefoonnummer is 070 340 11 96 Zaterdag 15 maart open dag Reinier Koploper in Nederland Cardioloog Eelko Ronner In Behandelcentrum Westland (Naaldwijk) en in gezondheidscentrum De Reef (Ypenburg) staat een nieuw röntgenapparaat. Mogelijk is dit u al opgevallen. Belangrijkste voordeel? Uw röntgenfoto is sneller gemaakt en u bent dus sneller klaar. Uw huisarts verwijst u, indien nodig, voor een röntgenfoto. dj

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 35