ov Mannen Asvion zijn nog lang niet veilig Ter Lüün verlaat Scyedam OVMiles opent deuren ovmiles.nl Miles Kent u de Ouderen- Ombudsman? Die wijst u de weg! »0 nationaal ouderen fonds Bel de OuderenOmbudsman! 0900-60 80100 (5 cent/min.) VST sluit winnend af Heggelman nieuw Honkbal leren? Tienmaal prijs wh mm m? ëfn Spaar met je OV-chipkaart gratis voor leuke kortingen en extra's. Meld je nu aan op óepUtsvendèlRsT OUDEREN OMBUDSMAN www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 26 februari 2014 8 SCHIEDAM - Nadat eerder al bekend werd dat Michel de Boer Scyedam verlaat, heeft ook Casper ter Lüün aange kondigd dat hij op zoek gaat naar een andere club. De Nederlandse kampioen ta feltennis, die aan zijn eerste en, naar nu blijkt, enige sei zoen in Schiedamse dienst bezig is, betreurt het vertrek van De Boer en zegt zich niet kunnen vinden in het nieu we beleid. "De vereniging gaat zich vooral richten op het opleiden en inzetten van jeugd", aldus het bestuur, "en minder op aansluiting bij de top van de eredivisie. Daarbij spelen ook financiële overwegingen een rol." Men beraadt zich over het invul ling van de hoofdmacht voor het komende seizoen. SCHIEDAM - Het Nederlands cricketelftal, dat halverwege maart in Bangladesh begint aan het ICC World Twenty20 kent drie nieuwe gezichten, waaronder Excelsior'20-spe- ler Tom Heggelman. Zijn clubgenoot Daan van Bunge heeft zich afgemeld. Van HermesDVS zijn Stephan Myburgh en Pieter Seelaar geselecteerd. Oranje, met aanvoerder Peter Borren en coach Anton Roux, begint op 12 maart met een oefenwed strijd tegen Afghanistan en spart vervolgens tegen Hong Kong. Daarna volgen poule- wedstrijden tegen Verenig de Arabische Emiraten (17 maart), Zimbabwe (19 maart) en Ierland (21 maart). SCHIEDAM - Damvereniging VST/Schiedam sloot de com petitie af met een ruime 13- 7 overwinning op Arnhem. Daarmee kwam slechts één voor de slotronde van de competitie gestelde doelen uit. De dammers wilden ook de sprong naar het linkerrijtje maken, maar dat lukte door het gelijke spel van Apel doorn niet. Door winst van Luteijn, Stork en Gantwarg leek het tiental al vroeg in de wedstrijd op weg naar een monstefscore. Die vlie ger ging niet op omdat Glerc en Heusdens niet door de verdediging van zwakkere tegenstanders kwamen en met een remise genoegen moesten nemen. Daarna volgde nog winst van inval ler Torn, remises van Aliar, Prinsen en Rentmeester en verlies voor Van der Stap. De landstitel gaat naar Hij ken of Huissen, die de eerste plaats delen en een beslis singswedstrijd spelen. Judo Zeven judola's van Sportin stituut Schiedam haalden een podiumplaats op het Zuid-Hollands kampioen schap. Ralph Verhoev werd eerste, Ruby Banen, Ruben Clauss en Danny Gommel tweede, Eduard Francissen, Borhan Deljo en Joey van Leeuwen derde. Ze gaan naar het NK, dat op 8 maart in Eindhoven plaatsvindt. Jong geleerd is oud gedaan. Dat geldt ook voor honkballers. Al vanaf 5 jaar kunnen jongens en meisjes terecht bij Softbal- en honkbalclub Schiedam. Die trainen op zondag vanaf 11.30 uur in de turnzaal aan het Bachplein. Meer weten? Mail naar pwk@kabelfoon.nl ofbekijkwww.sv-hvschiedam.nl. Foto: PR SCHIEDAM - Het Open West- Brabantse kampioenschap in Wouw heeft judoka's van Sportinituut Schiedam tien podiumplaatsen opgele verd. Met een groep van 15 jongens en meisjes (in de leeftijd tussen 15 en 18 jaar) waren ze naar het Brabantse land afgereisd. Süheyl Uyar en Ruben Clauss werden eer ste. Borhan en Rahan Deljo en Ruby Banen tweede en Patricia van Hees, Givan van Dorst, Simon de Gier, Anton Nientied en Ralph Verhoev derde. Fabienne van Dorst en Eduard Francissen ein digden als vijfde. Op 22 maart proberen 16 judoka's zich via het Zuid-Hollands kampioenschap te plaatsen voor het NK tot 15 jaar. De hockeyers ontwaken uit hun winterslaap. Met voor de mannen van Asvion de waarschuwing, dat degradatie niet uitgesloten is. Door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Een blik op het klassement van de tweede klasse B leert namelijk dat de Schiedammers een voor sprong van slechts 4 punten hebben op de clubs onder de rode streep: Pijnacker 12-12, Asvion 12-9, Westland 12-5 en Gouda 12-4. Die marge kan op zondag 9 maart op lopen tot 7 punten, wanneer Asvion wint van de hekken sluiter en Westland de pun ten achterlaat bij Pijnacker. Ook de Asvion-dames ver toeven in het rechterrijtje (12-17), maar hebben in 3B een marge van zes punten op de clubs onder de streep: Barendrecht 12-11, Spij- kenisse 12-4. Op 9 maart openen de Asvion-dames tegen middenmoter Derby. De beide elftallen van Spirit beginnen al komend week einde. De mannen in Rot terdam tegen nummer twee uit het klassement Leonidas en de vrouwen in Schiedam tegen Hudito. Voor beiden is geen vuiltje aan de lucht. De mannen delen met Zoe- termeer de vijfde positie. De degradatiekandidaten Derby en Houten staan in de eerste klasse B op 12 punten uit 7 wedstrijden: 12 minder dan de formatie van trainer Eel- ko van Roon. Bij de vrouwen gaat de degradatiestrijd in 1B tussen Groen Geel, HDS en Pelikaan, die de laatste plaats delen met 13-4. De Spirit-mannen draaien lekker mee in de eerste klasse en delen, zonder degradatiegevaar, de vijfde plaats met Zoetermeer. Foto: Fred Ronde

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 8