Snippergroen in de aanbieding Waar zijn borden gebleven? COLOFON KORT NIEUWS Uw stem telt nü, niet mopperen na 19 maart Geen uitverkoop groen C www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 5 maart 2014 3 Bewoners die een doelloos stukje groen willen gebruiken en onderhouden worden voortaan snel(ler) geholpen door de gemeente. Dat belooft wethouder Gouweleeuw als wethouder Grondzaken met haar actie Snippergroen. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Iedereen kent ze wel. Van die onduidelijke stukjes groen die vaak voor of achter wat huizen staan te verkommeren. Schiedam wil deze löze lapjes grond teruggeven aan de Schie dammers. Want, zo betoogt de wet houder Grondzaken: „Deze reststukjes zijn beter te on derhouden door de bewo ners zelf. Bewoners weten zelf beter wat de straat of het huis leefbaar maakt." Tuintjes voor flats Als voorbeeld neemt ze de tuintjes voor flats in Nieuw- land en Groenoord die door bewoners zelf onderhouden worden. Maar ook restgroen in nieuwbouwwijken als Sve- aparken of Kethel-Oost aan het eind van blokjes huizen. Allemaal onduidelijk stuk jes land, vaak overwoekerd door struiken. Of als vuil nishoop gebruikt. Die reststrookjes gaan nu in de aanbieding voor be woners zodat ze niet langer voor ergernis zorgen maar een goede uitstraling geven. Eén loket Voor actieplan Snipper groen maakt* de gemeente menskracht vrij (éen loket, één ambtenaar) om klan ten adequaat te helpen bij het plannen om een stukje restgroen van maximaal 75 vierkante meter bij het huis te trekken. SCHIEDAM - „Geen uitver koop maar wel een leuke aanbieding", vindt wethou der Nathalie Gouweleeuw. Zeker omdat de reststukjes groen in de wijken geen bouwgrond zijn. En dus te gen een lage grondprijs ver huurd of verkocht kunnen worden. „Daarbij willen wij niets opdringen maar de be woner-de mogelijkheid ge ven om groen bij het huis of de straat te betrekken. Voor huurders een stadstuintje en voor mensen met een koop woning het voerdeel dat hun huis meer geld waard wordt." Kans pakken Gouweleeuw raadt Schie dammers vooral aan om nu die kans te pakken. „Pak die kans om zo de woon omgeving te verbeteren of Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade i6aF Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager of bel met (088) 013 99 85. Of mail ons via adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Commercieel Directeur Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Karin Moerman K.Moerman@wegenermedia.nl Chef regioredactie Annëmieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Eerder in 2012 was er geen geld voor de uitvoering van de actie snippergroen. Nu wel en geeft het college groen licht voor soepele re gels rond gronduitgifte aan particulieren. er samen een speelveldje of parkje van te maken", zo formuleert Gouweleeuw dit nieuwe beleid. In de la Tot nu was het beleid ad hoe en bleven aanvragen vaak in de la liggen, zo geeft de wethouder toe. Nu wil de gemeente serieus werk ma ken van grondoverdracht aan particulieren. Ook om dat vaak onduidelijk is wie er precies eigenaar is en wie er zorgt voor het onderhoud. In plaats van procedures gaat de gemeente zich soe pel opstellen, zo belooft Gouweleeuw. In plaats van afwachten; doen! Dat betekent volgens haar een 'andersom denken' voor de ambtenaar. „Nu is de burger aan zet waarbij wij helpen." WGGGNGR Media Bezorgklachten I www.deweekkrant.nl Verspreidklachten 1(0900)4245726 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl 1(088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E: telesales@wegenermedia.nl 1(0900)67438 36 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV Open Coffee Schiedam te gast bij SVV SCHIEDAM - De ontmoe tingsplaats voor onderne mers Open Coffee Schie dam is donderdag 6 maart te gast bij SW. 2014 is een jubileumjaar voor SVV, de club bestaat 110 jaar en 65 jaar geleden werden zij landskampi oen. Dat de club niet stil staat, blijkt wel uit het feit dat zij een eigen smart- phone app hebben en een Businessclub om het bedrijfsleven bij de club te betrekken. Van 9.00 tot 11.00 uur zijn aan de' Sportlaan 54 onderne mers uit de regio welkom die onder het genot van een kop koffie of thee ken nis maken, kennis delen en/of relaties verstevigen. Toegang is gratis, meer in formatie: www.OpenCof- feeSchiedam.nl PvdA viert internationale Vrouwendag Ook in Schiedam wordt zaterdag 8 maart Interna tionale Vrouwendag ge vierd. Een bijzondere dag die nog steeds een belang rijke rol speelt in de eman cipatie van de vrouw. Ook bij de PvdA Schiedam op de Hoogstraat wordt deze dag vanaf 10.00 uur ge vierd met een discussie onder leiding van Tweede Kamerlid Marit Maij over het belang van stemrecht. Na deze discussie zijn er workshops en na 12.00 uur een lunch. Aanmelden kan via schie- dam@pvda.nl. Start 85 jaar Rijnmondband SCHIEDAM - De Rijnmond band viert dit jaar het 85-jarig bestaan van de vereniging. Uiteraard wil de jubilaris ook de inwo ners van Schiedam en an dere geïnteresseerden bij deze mijlpaal betrekken. Op 8 maart beginnen de feestelijkheden met een jubileumconcert, waar aan alle onderdelen van de Rijnmondband zullen meewerken. Ze zullen een zeer gevarieerd en aan sprekend programma pre senteren met een aantal muzikale verrassingen Het concert vindt plaats in kerkcentrum de Ark aan het Hargpleiti. De zaal gaat open om 19.30 uür, de toegang is gratis. Prijzen voor Peperklip en Ababil Het jaarlijkse schoolhand- baltoernooi, waaraan 36 teams mee hebben ge daan, is gewonnen door De peperklip (groep 7/8) en Ababil (groep 5/6). Het schoolhandbaltoernooi werd dit jaar voor de 66ste keer georganiseerd. Vrij willigster Nel Bos werd in de bloemen gezet omdat zij maar liefst 64 jaar be trokken is geweest bij de organisatie van het hand- baltoernooi en het school- voetbaltoernooi. Vorige week het door de gezamenlijke Schiedamse ouderenbonden geor ganiseerde debat voor de Gemeente raadsverkiezingen met aandacht gevolgd, Helaas ben ik er niet veel wijzer van ge worden. Sommige partijen kwamen goed voor de dag en anderen hadden volgens mij niets voorbereid. Jammer voor hen, maar nu speelden zij daardoor de kiezers in de kaart. Waarom op jou stemmen als je niets te vertellen hebt. Er gaan nu al verhalen rond dat er in Schiedam straks een lage opkomst is, maar als er IETS dom is, is het om niet te gaan stemmen en daar gehoor aan te geven. Eigenlijk zou het verplicht moeten worden. Geef er niet aan toe en ga gewoon stemmen op 19 maart. Geen tijd mag geen excuus zijn. Tenslotte vertegenwoordigen de mensen waarop straks gestemd wordt u in de raad en gaat het over uw en mijn portemonnee. Niet erna mopperen als u het ergens niet mee eens bent, uw stem telt NU. Er zijn trouwens brieven van de belasting verstuurd dat er strenger gecontroleerd wordt op aftrekposten over 2013. Oudere mensen raken daardoor in paniek, zo heb ben wij gemerkt. Dat is echt niet nodig, kan ik u zeggen. Ge woon uw belastingen door ons geschoolde team laten invullen. Maak wel even van tevoren.een afspraak met André van Riel via nummer 06- 28451370 Doe dit wel op tijd want alles moet vóór 1 april binnen zijn en dat is echt geen grap. Tot volgende week! Joke Ballijns (foto: A. Panday) Onduidelijke stukjes groen kunnen straks makkelijker worden ondergebracht bij welwillende bewoners die er goed voor beloven te zorgen. foto: Wegener Media f m op LEVEHSQtVAAR Poppenspeler en Protest- bordjestekenaar Eva Hamers is op z'n zachtst gezegd boos dat haar zelf ontworpen en getekende borden door een 'stel overijverige ambtena ren' zijn weggehaald. Het gaat om houten figuren van ooievaars, camera's, boom pjes en windmolentjes die door GroenLinks aan ver kiezingsborden en driehoe kige waarschuwingsborden met onderborden langs fiets paden werden gehangen. „Hele leuke, vriendelijke en een beetje maatschappijkri tische borden. Niks beledi gends of aanmatigends, echt leuke borden", zegt Hamers. Dezelfde dag dat ze zijn op gehangen, werden de eerste Eén van de leuke en ludieke borden van Eva Hamers die inmiddels is weggehaald. www.schiedam.groenlinks.nl door alweer verwijderd door DuraVermeer. „Inmiddels zijn er 16 houten borden weg, 15 driehoekige waar schuwingsborden en 15 on derborden met opschrift." Wie nieuwsgierig is: www. facebook.com/aapvanpoot.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3