Prachtige pareltjes tussen los zand VEILING Bieden v.a. 82.000,- Preuenda Consumentenbond: De Hypotheker biedt 'Beste Koop'. Li 3-kamer appartement Schiedam Sem Dresdenplein 131 Leuk 3-kamer startersappartement, 65m2 woonoppervlakte in gemoderniseerd complex. Buitenkans, nu bieden v.a. €82.000,-! Sluiting veiling: vrijdag 28 maart om 20.00u Open huis: zaterdag 22 maart van 11.00-12.30u Meer informatie op: www.vastgoed-auctions.nl www.prevenda.nlinfo@prevenda.nl tel. 088-0606600 Argenta Spectrum Extra Hypotheek* Alleen verkrijgbaar bij De Hypotheker. www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 12 maart 2014 19 „Bij ons op school is cultuureducatie los zand." Met een zwaai zet Linda Kolen-Poels, leerkracht van de Sint Willibrordusschool in Schiedam, een zeef en zeven potjes zand op het tafeltje voor haar. Ze kijkt de zaal in. „Ik wil dat er structuur in komt." Door Rosa van Toledo SCHIEDAM - In de afgelopen vier maanden volgden elf de leerkrachten van ver schillende basisscholen in Schiedam en Vlaardingen de cursus van het Landelijk Kennisinstituut Cultuur educatie en Amateurkunst, waarin ze leerden hoe zij cultuureducatie op de ba sisschool kunnen vormge ven, stimuleren en behou den. In de podiumzaal van KADE40 presenteerden de cultuurcoördinatoren in spé onlangs hun plannen voor het cultuuronderwijs op ei gen school. Versnippering Het verhaal van de Schie- damse leerkracht is exem plarisch voor de plannen van de andere cursisten. Aan enthousiasme voor cul tuureducatie is er bij iedere school geen gebrek, het is de structuur die ontbreekt en voor versnippering zorgt. Juf Linda laat het zand door de zeef glijden en toont de zaal de steentjes die op het netje overblijven. „Maar tussen het losse zand zitten prachtige parels, zoals onze bibliotheek, het rapportcijfer voor kunstzinnige expres sie en de kinderexpositie in ons gebouw. Deze wil ik allemaal behouden en met elkaar verbinden." Om structuur te krijgen, staan de leerlijnen en leer methodes bij iedere cul- EERSTE LICHTING CULTUUR COÖRDINATOREN KRIJGT CERTIFICAAT tuurcoördinator hoog op de agenda. Petra Vink en Ma rian Werner van Kindcen trum Prins Willem Alexan der in Vlaardingen zijn op zoek naar een leerlijn voor volgend jaar. „We richten ons nu op beeldende vor ming, daarna komen mu ziek, dans en drama aan de beurt." Anouk van der Vlies van basisschool De Ark in Vlaardingen wil naast de leerlijnen ook dat leerkrach ten zich gaan ontwikkelen in hun eigen culturele inte resse en expertise. „Zonodig met opleiding of cursus!" In gesprek met de directeur De plannen klinken stuk voor stuk veelbelovend, maar hoe zorgen de cur sisten dat hun ideeën ook daadwerkelijk in het schoolplan terechtkomen? Ook hier is aan gedacht. De meeste cursisten heb ben namelijk al een gesprek met hun directeur gepland. Inge Konijnendijk van wijk- school de Gorzen is voortva rend geweest. Zij heeft haar voorstel de dag ervoor met haar directeur besproken. „Ze was nog enthousiaster dan ik!", lacht ze. Mariska Boer en Sabrina van Peppel van SBO Horizon— Gelinck- school iri Schiedam hebben een andere aanpak. „Wij zullen eerst, met het team en met de kinderen onze plan nen onderzoeken, daarna komt het schrijven van een beleidsstuk." Alle vertrouwen Wanneer alle plannen zijn gepresenteerd, ontvangen de cursisten hun certificaten. Cursustrainer Rudy Elmans roept de groep cursisten bij elkaar voor een laatste advies, „jullie zijn nu een netwerk: spreek met elkaar af, overleg en wissel kennis uit." Hij heeft vertrouwen in de nieuwe lichting cultuurcoördinatoren. „Jullie kwamen wat voorzichtig de cursus binnen, maar kijk wat erin zes bijeenkomsten is verricht: het vuur is ontstoken. Nu zijn jullie aan zet!" >>ente<* Jazeker. De Hypotheker. Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 Consumentenbond Gêldgids september 2013, annuïteitenhypotheek met 10 jaar rentevast en NHG Elf leerkrachten van verschillende basisscholen in Schiedam en Vlaardingen mogen zich nu officieel 'intern cultuurcoördinator' noemen. Zij ontvingen onlangs hun certificaat. Foto: PI

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 19