II II 'I II II II M 22,95 59,95 29,95 U ZIET HET GOED! Meer aandacht voor armoede KIK'R-REDACTIE ctiEP cÊ EP CaroCroc Kat Met Kip Met Vis Met Lam Senior Kitten 7 kilo pptlife SchavUITagenda is in volle gang! Kinderen geven Schiedam een hoger cijfer! Topideeën worden werkelijkheid Even voorstellen: O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 12 maart 2014 21 Deze aanbiedingen zijn alleen geldig in onderstaande vestigingen t/m 23-03-2014. Jumper Almere Markerkant 1006 Almere T: 036 - 52 98 400 Jumper Maassluis Elektraweg 2C Maassluis T: 010 - 59 12 361 Jumper Hoogvliet Lengweg 29 Hoogvliet T: 010 - 41 64 610 Jumper Vlaardingen Dirk De Derdelaan 5 Vlaardingen T: 010 - 4660032 PREMIUM Krabpaal Smarty Ideale Maat 55x55x120 cm DISCOUNTPRIJS DISCOUNTPRIJS Curver Kattenbak Gemakkelijk te reinigen Incl. Schepje en geurfilter afm. 51x39x40 cm De redacties van de Scha vUITagenda hebben zich weer met veel plezier ver diept in de kunst en cultuur in Schiedam. Dit keer heeft de boekenredactie hun oor deel geveld over verschil lende leuke doeboeken en is de kunstredactie op bezoek geweest bij Pand Paulus. De erfgoedredactie bracht een bezoek aan het Oude stad huis en de theaterredactie heeft zich verdiept in de programmering van het Theater aan de Schie voor aankomend seizoen. De hoofdredactie had voor deze editie een heel bij zondere taak. Zij hebben namelijk een wandeling sa mengesteld voor de nieuwe rubriek 'Eropuit'. Dit keer staat de wandeling in het teken van herinneringen aan de Tweede Wereldoor log. Jaarlijks herdenken we op 4 mei de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, in Schiedam vindt er altijd een herdenkingsdienst plaats bij het monument op de Kop van de Plantage. Maar er zijn nog meer plek ken in de stad die te maken hebben met de Tweede We reldoorlog. Samen met het Gemeentearchief ging de hoofdredactie van de Scha vUITagenda in de stad op onderzoek uit. De interessantste herinne- ringsplekken zullen te le zen zijn in de nieuwe Scha vUITagenda die op 1 april verschijnt. Met het verkiezingsproject brengen we kinderen dich ter bij de politiek en poli tiek dichter bij de kinderen. Centraal staat wat kinderen <- belangrijk en interessant vinden. Uit de Kik'r-enquê- te kwam naar voren dat ar moede stipt op nummer één staat! Verder is het opvallend dat kinderen in 2010 Schie dam een 7,2 gaven, dit jaar krijgt de stad een 7,6. Een mooie vooruitgang en een prachtig cijfer! Tijdens het verkiezingsproject hebben kinderen van basisschool Kethel en Ababil zich ver diept in de gemeenteraads verkiezingen. Zo gingen ze aan de slag met thema's die zij interessant vinden en interviewden lijsttrekkers van alle politieke partijen in Schiedam. De uitkomsten van de enquête, de bevin dingen van de kinderen en de resultaten van de inter views zijn gebundeld in de Kik'r Verkiezingskrant met c stemwijzer. De verkiezings krant wordt verspreid onder de groepen 7 en 8 van Schie- damse basisscholen. Ben je nieuwsgierig naar de krant? Kom de krant ophalen bij Stichting Kik'r! Op woens dag 19 maart gaat de Kik'r Stembus langs bij basisscho len in Schiedam en kunnen zo'n 1700 leerlingen met een oproeppas hun stem uit brengen voor de Kinderge meenteraadsverkiezingen Eind vorig jaar werden er door veel kinderen mooie topideeën ingezonden voor projecten waarmee je iets bijzonders kunt doen voor anderen. De Rabobank Kinderraad heeft de keuze gemaakt welke vijf topi deeën uitgevoerd mogen worden. Het was lastig kie zen, maar uiteindelijk zijn er vijf prachtige topideeën overgebleven. Ilan, Jaap, Emma, Nisa en Nikki zijn de gelukkige winnaars. Drie topideeën zijn bedacht door kinderen uit Schiedam. Ilan wil een surpriseparty organiseren op school, Jaap wil aan kinderen van wie één van de ouders een ver standelijke beperking heeft een cadeau geven en het topidee van Emma, Nisa en Nikki is het organiseren van een leuke middag voor kin deren die voor lange tijd in het ziekenhuis liggen. Alle winnaars gaan de komende weken aan de slag met het organiseren van hun topi dee en in het voorjaar zul len de ideeën echt worden uitgevoerd. De twee andere winnaars zijn kinderen van basis school het Visnet in Vlaar dingen, ook zij zullen de komende weken aan de slag gaan met hun topidee en dit daadwerkelijk ook uit gaan voeren. „Mijn naam is Düsan. Ik zit in de kindergemeente raad, omdat ik het leuk vind om te praten en te discussi eren. Ik wil graag dat Schiedam meer recreatie krijgt en kindvriendelijker wordt Ook zouden volwassen mensen het goede voorbeeld moeten geven aan kinderen. Als ik groot ben wil ik graag advocaat worden." Samen moeten we kinde ren in armoede meer onder de aandacht brengen. Dat is de conclusie van Sarah en Kirsten na hun interview met Kinderombudsman Mare Dullaert. Ze spraken niet zomaar met hem over dit onderwerp: in de 822 enquêtes die bij groep 7-leer- lingen in Schiedam werden afgenomen, werd armoede het meest genoemd als be langrijkste thema. De Kin derombudsman is het met deze kinderen eens: armoe de is een groot probleem dat in de afgelopen jaren alleen maar groter is geworden. De Kinderombudsman: „Kin deren in Schiedam moeten de politiek vertellen hoeveel kinderen in armoede leven en uitleggen wat dit bete kent voor die kinderen." Sarah en Kirsten spraken met kinderombudsman Mare Dullaert. Hij zei hen de politiek te laten weten hoeveel kinderen er in armoede leven. Foto: Kik'r-redactie

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 21