<8? Samen TROTS op Schiedam Bezoek paus 'perfect onderdeel' Liduinajaar Van de lezer: een opfrissertje LEEFBAAR SCHIEDAM Stem lijst 11 voor: een veilige stad, goede zorg en solide financieel beleid Wat is er de komende tijd te doen bij de ANBO? mmmm mmm. AFVALLEN WAS NOG NOOIT ZO MAKKELIJK! r www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 12 maart 2014 7 Een bezoek van paus Franciscus aan Schiedam. Het zou zo mooi zijn. Zeker omdat Schiedam in 2015 een themajaar organiseert dat in het teken staat van de katholieke heilige Liduina. Door Lieke van 't Veer SCHIEDAM - Maar helaas blijft het waarschijnlijk bij dromen. Navraag heeft An- nemieke Loef, directrice van de Stichting Promotie Schiedam, namelijk geleerd dat van concrete plannen geen sprake is. De geruch tenstroom over een moge lijk pauselijk bezoek aan Nederland kwam begin dit jaar op gang en bracht in rap tempo gelovig én ongelovig Nederland in beroering. De meningen over een mogelijk bezoek liepen sterk uiteen. Zo ontraadde de Utrechtse kardinaal Eijk de geestelijk leider op voorhand al te komen, in verband met een gebrek aan animo. Veel ka tholieke instanties waren het niet met hem eens en startten begin februari de website www.pausnaarne- derland.nl. Een maand later bleek de petitie al door 4.500 mensen te zijn getekend. Daarnaast ging er 3 maart Schiedam organiseert in 2015 een themajaar rondom de heilige Liduina. foto: archief Wegener Media een oproep tot steun naar verscheidene bisschoppen in Nederland, waarna een nieuwsgierige Annemieke Loef besloot maar eens te in formeren bij woordvoerder Ad de Groot, voorzitter van Bezield Verband Utrecht. Na wat telefoontjes blijkt een pauselijk bezoek aan Neder land 'waarschijnlijk een onwaarschijnlijkheid'. Van concrete plannen is geen sprake, maar De Groot blijft ermee bezig. Loef wacht on dertussen af. „Het kan een mooi onderdeel zijn van het Liduinajaar in 2015, dat wij momenteel samen met de gemeente aan het invullen zijn." De aanwezigheid van de geestelijk leider bij de festiviteiten zou een stimu lans voor het toerisme zijn en waardevol voor de katho- SCHIEDAM - Lezer R. Schaef- fer wil in deze dagen voor de gemeenteraadsverkiezin gen graag even het geheugen van de andere lezers van het Nieuwe Stadsblad opfris sen. „Deze week viel de aanslag Gemeentelijke Belastingen weer op de deurmat. Zoals verwacht een verhoging van het percentage betreffende de OZB. Vandaag zag ik de eerste loze kreet alweer op de verkiezingsborden. Dit keer de VVD. Verlaging ge meentelijke belastingen. 'Mosterd' na de maaltijd. Je wordt deze verkiezingstijd weer met allemaal beloftes om je hoofd geslingerd. De afgelopen maanden heb ik wat krantenknipsels be waard om dit verslag te kunnen schrijven. Laten we beginnen met de OZB. De burgers 6 ton te veel bere kend. Nu weer de PVDA en SP die niet van zins waren dit terug te geven aan de burger. Het weigeren van de Schiedamse raad infor matie te verschaffen d.m.v. stemwijzer of kieskompas. Dit riekt weer: wij bepalen wat goed is voor de bur ger. Weggestuurde top BGS krijgt tonnen mee. Gemeen te schiet tekort bij controle tunnelbouw. Hopelijk krijgt dit in de toekomst geen staartje. Gemeente heeft het huurcontract met de biblio theek aan het Stadserf een jaar te vroeg opgezegd. Hier mee wordt een gat geslagen van 5 ton in de begroting. De Korenbeurs, waar de biblio theek komt, is voor ouderen moeilijk te bereiken. Een wijkbus of zelfs de fluister boot inzetten, wordt aange geven als alternatief. Hierbij wil ik nog benadrukken dat ik geen lid ben van een poli tieke partij, maar het geheu gen van de burgers een beet je wil opfrissen vanwege de komende gemeenteraads verkiezingen op 19 maart." lieke gemeenschap. Volgens Mari Dingenouts, Schie dammer in hart en nieren, inspireert, verbindt en ver nieuwt de huidige paus het geloof. „Dit zijn impulsen die de kerkgemeenschap in Nederland nodig heeft om de eenheid in de kerk terug te vinden", aldus Dinge nouts. Helaas kan met enige zeker heid gesteld worden dat de petitie een inspanning is die vrij weinig invloed uitoefent op de gang van zaken in het Vaticaan. Hoe dan ook wordt er in de stad intensief door gewerkt aan het Liduinajaar. Schiedam mag dan wellicht niet in een hernieuwd be devaartsoord veranderen, het themajaar zal er zeker op aandacht en festiviteiten kunnen rekenen. De komende weken wordt het weer lekker druk bij de ANBO. Ons belas tingteam is volop bezig met het in vullen van uw belastingbiljet. Let op dat u dit moet invullen voor 1 april en laat géén geld liggen, waar u recht op heeft. Maak een afspraak met André van Riel via 06- 28451370. Op zondag 16 maart is er weer de jaarlijkse ledenvergadering. De deuren gaan open om 10.00 uur en de vergadering begint om 11.00 uur, en na afloop is er een kopje soep met een broodje. Altijd weer een gezellige dag, ik hoop dan ook veel (nieuwe] gezichten te zien. Waar ik erg naar uitkijk is de dag voor de eenzame ou deren in het Wennekerpand óp zondag 30 maart. Deze dag wordt georganiseerd door de Schiedamse ouderenbonden in samen werking met het Nationale Ouderenfonds. De Rijnmondband, Han van der Horst en de Amazing Stroopwafels treden op, er is een hapje en een drankje. Er zijn heel veel eenzame ouderen en daar willen wij wat aan doen. Kijk eens goed om u heen en no dig die persoon uit voor die dag, de gratis kaarten zijn af te halen bij Nel Lowes. Kom dan gelijk eens kijken hoe gezellig het is in de sociëteit aan de Lange Nieuwstraat 181, links achter de muziekschool. Druk op de rode knop, drempels zijn er niet! Tot volgende week! Jpke Ballijns (Foto: A. Panday) Eazy Shape is momenteel het nummer 1 dieet product in Nederland. Al duizenden Nederlanders vallen eindelijk snel, blijvend en gezond af! De nieuwe generatie Eazy Shape shakes zijn een revolutie op het gebied van dieet producten. Eazy Shape ondersteunt je bij het snel en blijvend bereiken van je streefgewicht. Ook gaat het de veroudering van de huid, spieren en botten tegen. ACTIE: Bestel vóór 11 april op de website of telefonisch en ontvang een maandpakket voor €59,95 in plaats van €79,95! INHOUD MAANDPAKKET: 4 heerlijke smaken Gratis coaching Shaker cadeau! Dieet handboekje Wetenschappelijk bewezen werking Gegarandeerd resultaat Vandaag besteld, morgen in huis Telefoon: 088 777 2000 Website: eazyshape.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 7