msmm WONEN! Koploper smerige lucht Kick-off TechNetkring succes BURCHTHUYS c~Ia/om&1 BURCHTHUYS Parkeren bij OV flink verbeterd Open Dag bij Argos Marc Chagall in West vest-kerk FRAAIE KASTEN O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 19 maart 2014 23 SCHIEDAM - De parkeervoor zieningen bij stations van het openbaar vervoer in de stadsregio Rotterdam zijn in 2013 flink verbeterd. In de stadsregio zijn 2.800 fiets parkeerplaatsen en ruim 1.040 P+R-parkeerplaatsen De doelstelling voor de be stuursperiode 2010-2014 van 2.500 nieuwe P+R-par- keerplaatsen wordt voor de zomer gehaald door de uitbreiding van P+R Spijke- nisse Heemraadlaan. Ook gaat de stadsregio in 2014 door met het subsidiëren van fietsparkeerplaatsen. Zo zijn er plannen voor het aanleggen van ruim 4.500 fietsplaatsen, waarvan ruim 2.500 plaatsen bij de 8 NS- stations. Met goede fiets- en P+R- voorzieningen wil de stadsregio stimuleren dat reizigers met het openbaar vervoer naar de binnenstad gaan zodat het stedelijk ge bied minder wordt belast met autoverkeer. De maatre gelen werpen duidelijk hun vruchten af. Er wordt volop gebruik gemaakt van de fietsparkeerplaatsen. Daar naast is de gemiddelde be zetting van alle P+R-locaties in 2013, ondanks de flinke uitbreiding, met 79 procent gelijk gebleven ten opzichte van 2012. Zonder de in no vember in gebruik genomen P+R-garage Kralingse Zoom met 1.040 plaatsen, is de ge middelde bezetting zelfs ge stegen tot 81 procent. De smerigste lucht van Ne derland hangt over de Vlaar- dingerdijk in Schiedam. Dat beweert GroenLinks naar aanleiding van metingen met vuile-lucht meetbuisjes van Milieudefensie. SCHIEDAM - Volgens de laatste metingen van de vuile-lucht meetbuisjes van Milieude fensie (24 nov-25 decem ber 2013), opgehangen aan de Vlaardingerdijk nabij Vijfsluizen is de gemiddelde waarde daar 55 terwijl 40 als maximumgrens wordt gesteld en langdurige bloot stelling aan waarden van meer dan 20 al zeer schade lijk is. Hennie Hagen en een aan tal andere bewoners van de Vlaardingerdijk die het ini tiatief hebben genomen voor dit meetpunt, zijn zeer ver ontrust. „De waarden zijn in de winter altijd hoger, maar dit spant de kroon, zegt Ha gen enigszins verontwaar digd. Samen met Groen Links, die ook een aantal meetpunten van MD spon sort, kijkt zij welke maatre gelen er genomen kunnen en moeten worden om de waarden terug te brengen naar een aanvaardbaar ni veau. Volgens GroenLinks komt de vervuiling voor een groot deel voort uit het wonen na bij de A4 en de vele verkeers stromen die in de directe na bijheid samenkomen. „Die zijn in dit gebied gigantisch. Binnenkort komt daar de extra verkeersdruk van de A4 Delft-Schiedam bij. En alsof dat nog niet genoeg is, ligt er een conceptplan bij de gemeente om van de Vlaar dingerdijk een doorgaande route te maken." Mogelijke verbeteringen zijn volgens Hagen en GroenLinks: aan passing van de snelheid op de A4, een alternatieve rou te vanaf de snelweg recht streeks het havengebied in, vervoer over water en het planten van veel meer groen in de omgeving en Schie dam en Vlaardingen. Pitch Night over cultuur Schiedamse jongeren tus sen de 12 en 25 jaar zijn donderdagavond 3 april vanaf 19.00 uur welkom in de bieb op het Stadserf. Die avond vindt de eerste Pitch Night plaats van culturele Schiedamse jongeren activiteiten. Dit idee is ontstaan vanuit een samenwerking tussen de jonge artiesten Charlie Dichter en Rudebeats en de Bibliotheek, Stichting Mooi Werk en SWS jonge renwerk. Jongeren worden uitge nodigd om die avond met elkaar, de bieb, stichting Mooi Werk en het jon gerenwerk in gesprek te gaan over wat hun wensen zijn op cultureel gebied in Schiedam. Interesse? Bel met Carolien Ruigrok- Nieuwland via 2734780. Cursus Klik&Tik. Het internet op Internet wordt steeds belangrijker. Winkelen, informatie krijgen, een vakantie boeken of het regelen van bankzaken, het gaat allemaal en steeds vaker via het internet. Voor wie hier nog niet ver trouwd mee is, organiseert de Bibliotheek Schiedam de cursus Klik Tik. Het internet op. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten en wordt gegeven op woensdag Argos Zorggroep organiseerde tijdens de Week van Zorg en Welzijn een succesvolle open dag. Elf locaties van Argos Zorggroep in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rhoon, Poortugaal, Hoogvliet en Spijkenisse openden hun deuren voor het publiek. In Frangois HaverSchmidt werden heerlijke babbelaars gebakken. foto: PR SCHIEDAM - Op het Lentiz LIFE College heeft afge lopen week de kick-off plaatsgevonden van de TechNetkring NWN. Meer dan honderd mensen uit het bedrijfsleven, het onderwijs en de overheid waren hierbij aanwezig. Doel van de TechNet- Kring is iets te doen aan het hoge aantal open staande vacatures binnen de techniekbranche. Binnen de kring wordt nagedacht over hoe technische beroepen als een goed carrièreperspec tief gepromoot kunnen worden en wie daarvoor ingezet kunnen worden. Directeur Paul Lakens van Lentiz I LIFE College gaf tijdens de kick-off aan dat de vijver voor tech nisch personeel waaruit ze in het VMBO willen vissen, de afgelopen 40 jaar is geslonken naar 25 procent. „En in het overige voortgezet onder wijs krijgen de leerlingen voornamelijk theoretische kennis aangeboden. We zenlijk is dat leerlingen beroepen gaan ervaren, de sfeer opsnuiven in de technische bedrijven en in contact komen met hun toekomstige collega's. Samenwerking met be drijven eïi opleidingsbe- drijven/bedrijfsscholen is daarom van groot belang." In een kort intermezzo werd de promotiebus voor techniek gepresen teerd. Deze zal vanaf september regionale bedrijven met hun eigen technische specialisatie bezoeken en worden inge zet voor technieklessen in het onderwijs. 2,9,16 en 23 april van 09.00 tot 11.00 uur in de Bibliotheek Schiedam - Stadserf. Er is plaats voor 8 deelnemers. De cursus kost 25,00. Rommelmarkt in de Ark In De Ark op het Harg- plein wordt vrijdag 21 en zaterdag 22 maart weer de jaarlijkse rommelmarkt georganiseerd. Er is weer een enorme aanvoer van allerlei goe deren, fraaie meubelen, antiek, glas en aardewerk, boeken en platen, koper en tinwerk. De Ark is vrijdag open van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Fotofestival krijgt tweede editie Na de succesvolle eerste editie organiseert het Centrum Beeldende Kunst Schiedam in oktober weer een Fotofestival Schie dam. Tien dagen lang staat het centrum dan wer in het teken van de foto grafie. Tijdens de eerste editie kwamen duizenden bezoekers al op het fes tival af. Daarom komt er op 17 oktober een tweede editie, dan met als tbema de bijzondere combinatie tussen fotografie en litera tuur. Begin dus maar vast met het maken van foto's die je in het najaar kunt laten zien. SCHIEDAM - Ruud Bartlema, kunstenaar en theoloog, geeft maandag 7 april een lezing van 20.15 - 22.00 uur in de Westvest90-kerk over de gestalte van de gekrui sigde in het werk van Mare Chagall. Deze kunstenaar werd gebo ren in de Wit-Russische pro vinciestad Vitebsk aan het eind van de 19e eeuw (1887) en groeide op in een typisch joods gezin dat de sfeer ademde van de mystiek van het Chassidisme. Hij heeft zich in zijn werk inten sief beziggehouden met de Christusgestalte zoals die in de kerk wordt beleden. Toe gang is tien euro. Met name door de vele verkeersstromen in de buurt is de lucht zo vuil in Schiedam. foto: Wegener media 695,- Escudostraat 7 I 2991 XV Barendrecht 010-456 69 99 I www.burchthuys.nl WOONBOULEVARD '1^) BARENDRECHT Stijl en sfeer met deze Veel mogelijkheden en kleuren Graag geven wij u een passend advies Fauteuil Noa Heerlijf relaxen in deze comfortabele fauteuil. Exclusief voetenbank Aktieprijs!

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 23