Nieuwe loopbrug over de Lange Haven Natuurlijke oplossing bij reumatische pijn Wachten op fietstunnel met bewegend licht! Ceremonie rond Stolpersteine Nobel in de prijzen Pluim ABC Hoortechniek O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 19 maart 2014 3 de Lange Haven, ligt op het versterken van het Muse umkwartier met terrasjes op de Vismarkt en voor de Ha- venkerk. Inrichting Schiedam moet nodig inves teren in nieuwe kademuren waarbij tevens de inrich ting, en denk dan met name aan straatmeubilair, kan worden aangepakt. Voor financiële ondersteu ning voor de brug wordt een beroep gedaan op het VSB fonds. Een miljoenenzaak waarbij eerdere toezegging door VSB voor een nieuwe Ooievaarsbrug in de ijsast belandde. Een opmerkelijk feitje. 2015-2017 De werkzaamheden aan de kaden en brug zullen, als het aan het college ligt, me dio 2015 beginnen en rond 2017 klaar zijn. De plannen worden op 8 april besproken met de be woners en winkeliers rond de Lange Haven in de Mo- nopole. Reageren? Wilt u reageren op de plan nen voor een nieuwe brug over de Lange Haven en/of een autoluwe Lange Haven? Vindt u dat ook nodig of klinkklare onzin? Stuur dan een reactie naar: redactie.ns ©wegenermedia, nl Hoewel aftredend presenteert dit college nu nog plannen om de omgeving van de Lange Haven het kloppend hart van Schiedam te maken. Een struingebied vol bootjes, monumenten, terrassen en musea. Opvallend daarbij een nieuwe, 'oude' brug tussen Havenkerk en Koemarkt. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Recht tegenover de Taansteeg moet de nieu we brug komen. Een loop brug, ook voor fietsers, zoals de Appelmarktbrug die de afstand tussen de andere bruggen moet verkorten. Halverwege moet hij komen, op een nieuwe en niet-histo- rische plek. Volgens de plannenmakers wordt het vandaag de dag als hinderlijk ervaren dat die- Appelmarktbrug de enige brug is die de Lange Haven overspant. „En dat komt een wandeling of het struinen in dit gebied niet ten goede", zo concludeert dit college. De Plus De ambitieuze plannen voor een nieuwe brug zijn on derdeel van het project De Plus aan de Lange Haven. Waar wethouders Groene- Een nieuwe loopbrug is noodzakelijk om het struinen in het gebied te veraangenamen, vindt het huidige college. Zij zien brood in het 'opplussen' van het gebied rond de Lange Haven. foto: FW weg (binnenstad) en Wijten (openbare ruimte) uitpak ken met een glossy boek werk en reclamefilmpje die de Lange Haven de lucht in prijzen. Volgens ben heeft Schiedam goud in handen. „En nu laten we het blin ken. Waarbij de historie gaat schitteren en de nu verstilde haven een levendig struin gebied wordt." Taansteeg De nieuwe brug gaat recht tegenover de Taansteeg uit komen. Een steeg met chocolaterie De Bonte Koe die zich leent voor opwaardering. „Met een extra brug die een wan deling zal vergemakkelij ken en veraangenamen", zo wordt in de ontwikkelings visie beschreven. Aan de westzijde komt de brug uit schuin tegenover de oude rechtbank waar de Bruine Vloot opnieuw ge rangschikt gaat worden. Autoluwe haven Belangrijke pijler is het au- toluw maken van de haven zodat er parkeerplaatsen verdwijnen op de smalle kades. Met een parkeergarage in de Westmolenstraat wil Schie dam die kwestie oplossen. Nadruk van De Plus aan KLEIN NIEUWS Politie op Facebook', dat is interessant. We vinden het heel slim en vooral heel goed dat de politie sinds kort op Facebook zit. Dan kunnen we eindelijk zien wat politieagenten allemaal doen, wij zijn daar best benieuwd naar. En wat ook heel handig is, als je later politieagent wil worden dan kun je nu alvast zien wat voor werk je allemaal gaat doen en daarvan leren. Wij zijn alle vier heel benieuwd: hoe gaat een politietraining? Politie, gaan jullie dit ook posten op Facebook? Iets anders wat ons ook opviel, was het artikel over kunstenaar Daan Roosegaarde. Het is zo cool dat er in Schiedam een fietstunnel komt waarin het licht met je mee beweegt. Wij hebben nog nooit zo'n tunnel gezien en we zijn er trots op dat dit in Schiedam komt. We zijn vast de eerste in Nederland. Ook vinden we het heel slim en handig, licht in een tunnel, want als het donker is, dan kun je alles goed zien. Het wordt vast ook een hele mooie tunnel. Wij vinden het echt goed dat plekken die niet mooi of gezellig zijn worden opgeknapt. We kunnen niet wachten totdat we door de tunnel mogen fietsen, zo spannend, bewegend licht! Nergis (10), Audrey (9), Erdem (10) en Lava (11) obs De Peperklip Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan via: redactie.ns@wegener- media.nl SCHIEDAM - Judoka's van Judoclub Nobel hebben afgelopen weekend goed gepresteerd. Tijdens de Zuid-Hollandse kampioen schappen tot 18 jaar in Den Haag werd Shannon v/d Meeberg Kampioen. Zij wist in de finale te winnen van clubgenoot Luca Quartel en zich zo te plaatsen voor het NK over 3 weken. Aan de le ronde van de Teamcom petitie nam Nobel deel met 2 teams. De jongens -12 jaar wonnen van Lu Gia Yen; Schiedam en Haaglanden, die -15 wonnen alles. SCHIEDAM - ABC Hoortech niek op de 's-Gravelandse- weg 804 heeft de warme douche van TROS Radar gekregen. Voor iemand uit Bruinisse met een wat ou der hoortoestel had eigenaar Joop van Waas een snoertje voor zijn gehoorapparaat ge regeld. Gratis en voor niets. En dat terwijl de man bij gehoorspecialisten in zijn eigen regio te horen had ge kregen dat onderdelen voor een dergelijk oud gehoorap paraat niet meer verkrijg baar zouden zijn. „Via Schie- damse familie is hij toen bij ons terecht gekomen. Met SCHIEDAM - Nog een paar weekjes geduld en ook in Schiedam ligt dan de eer ste reeks Stolpersteine. De stenen van 10 bij 10 centi meter, letterlijk struikelste nen, hebben allemaal een messing plaatje waarin de naam, geboortedatum, de portatiedatum en plaats en datum van overlijden zijn gestanst van slachtoffers van het Naziregime. Stich ting Stolpersteine Schiedam heeft zich ten doel gesteld om in Schiedam alle Joden, Sinti en Roma, politieke ge vangenen, homosexuelen, Jehova's getuigen en eutha- nasie-slachtoffers uit WO II individueel te herdenken door middel van het leggen van deze gedenkstenen. De eerste herdenkingsceremo nie wordt vrijdag 11 april gehouden om 10.00 uur bij gebouw Monopole. een beetje zoekwerk had ik zo het benodigde snoer tje voor hem", vertelt Van Waas die heel blij is met de warme douche, maar nooit verwacht had hem te krij gen. „Die man was zo blij dat hij tegen me zei: ik ga een warme douche voor je regelen. Ik zei nog: joh, laat gaan. Maar hij is het kenne lijk toch allemaal gaan rege len." Bij de TROS zelf werd ABC Hoortechniek eerst nog uit vijf genomineerden gekozen. ABC Hoortechniek is zondag 23 maart om 14.20 uur ook te zien op RTL4 in Lifestyle Xperience. Pijnlijke gewrichten of pijn door reuma, zo'n 2 miljoen Nederlanders hebben er dagelijks mee te maken. Veel mensen hebben baat bij een natuurlijke behandeling met extracten van de Harpago- phytum plant. In Duitsland en Zwitserland wordt de Harpagophytum procumbens al veelvuldig gebruikt als natuurlijke oplossing om deze pijn te verlichten. Extracten van de plant bevatten namelijk stoffen die helpen om reuma tische pijn te verminderen. Chronische gewrichtspijn Gewrichtspijn komt vaak voor in handen, vingers, polsen, rug, nek en knieën. Lichaamsdelen die we bij zo'n beetje iedere be weging gebruiken. Met pijnlijke gewrichten is iedere beweging onprettig en dit kan de kwaliteit van leven beïnvloeden. Extra on dersteuning en verlichting van de pijn kan dan gewenst zijn. Natuurlijke oplossipg Atrosan Tabletten* van A. Vogel is een natuurlijke oplossing bij reumatische pijn zoals bij artro se, artritis, fibromyalgie en jicht. Het is een natuurlijke pijnstiller voor de gewrichten en bevat een hoge concentratie Harpagophy tum per tablet (480 mg). 'Een natuurlijke pijnstiller voor de gewrichten' Voor de beste groei en de hoog ste concentraties werkstoffen wordt de Harpagophytum voor de Atrosan Tabletten nog altijd in haar natuurlijke omgeving - de Kalahari woestijn in Afri ka - gekweekt A. Vogel hanteert een speciaal kweekprogramma dat de natuur spaart en de lokale bevolking ondersteunt. Gebruik en verkrijgbaarheid De tabletten kunnen gerust langdurig gebruikt worden en naast reguliere geneesmidde len**. Ze zijn verkrijgbaar bij drogist (o.a. Kruidvat, ETOS, DA, DIO), gezondheids winkel en apotheek in een verpakking van 60 stuks. Adviesprijs: €19,99. Atrosan tabletten Bij milde gewrichtspijn ^<I'5 »l»l'hVL-|: *Traditioneel kruidengeneesmid del op basis van Harpagophytum procumbens. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op traditio neel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. **Overleg eerst met uw arts.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3