Alexander Slapen 'Als jij vandaag scoort, drinken we een biertje' is geld waard! BVSO: kan Singel niet fuseren? EP ANBO-NIEUWS I Belastingteam moest alle zeilen bijzetten Alexander Slapen Alexander Slapen Escudostraat 11 2991XV Barendrecht T. 010 438 4163 I. www.slaapwel.nl C www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 2 april 2014 14 Schiedammer, ex- profvoetballer en assistent-trainer bij Sparta in Rotterdam. John de Wolf heeft een nieuw boek gepresenteerd. Niet alleen zijn sportieve activiteiten komen voor het voetlicht, ook kan de lezer een interessante blik werpen in zijn familieleven. Door Frans Assenberg SCHIEDAM - Het was de be doeling dat John de Wolf om half elf in de boekwin kel van Gerard Pontier aan het Vlaardingse Veerplein zijn opwachting zou maken. Hiermee zouden zijn fans in de gelegenheid zijn hem niet alleen in levende lijve te ontmoeten, ook was het plaatsen van handtekenin gen in zijn boek 'De Wolf, John' dan mogelijk. Ech ter, klokslag elf uur komt hij aangelopen. Uitgebreid maakt hij zijn excuses. De Wolf heeft een bewo gen voetballoopbaan achter de rug. Zes internationale wedstrijden staan op zijn palmares, twee doelpunten scoorde hij daarbij en één gele kaart viel hem ten deel. Zijn overige statistieken laten zien dat hij, ondanks Schrijver Jeroen Siebelink had een hele klus aan het levensverhaal van De Wolf. zijn toch redelijk forse ma nier van verdedigen, in zijn profperiode maar twee rode kaarten kreeg. Echter, 58 gele kaarten in totaal 385 wedstrijden is een andere score- John de Wolf, een ruige ke rel met een zwak voor zieke kinderen. Regelmatig was hij volgens het boek op kin derafdelingen van zieken huizen te vinden. Het doet hem wel wat, als hij daar een bezoek aflegt en zich laat fotograferen en daarbij de kindertjes iets overgete- lijks geeft. De voetballer de Wolf liet in het veld zijn harde kant zien. Reeds voordat er een bal was getrapt door spelers van bijvoorbeeld Feijenoord werd de tegenstander al ge- intimideerd. De Wolf: „Ro- SCHIEDAM - Bewonersvereni ging Schiedam Oost grijpt de vorming van een nieuwe college aan om een balletje op te gooien over een mo gelijk samengaan van ba sisscholen De Peperklip en De Singel in een nieuw ge bouw. Aanleiding is de mogelijke sloop van basisschool De Singel omdat de fundering slecht zou zijn. Hiervoor in de plaats komt mogelijk een nieuw gebouw. „Op zich is het niet verkeerd als een schoolgebouw wordt vernieuwd", schrijft de be wonersvereniging aan de onderhandelaars. „Maar foto: F. Assenberg mario (ex-PSV), ik heb hem hoog. Maar zodra het fluitje gaat, schuif ik dat respect terzijde. Die zomer, in de strijd om de Supercup, staan we weer tegen over elkaar. 'Hé, Romario.Ja, ja." Hij sloft van me vandaan. "Ro mario, ik weet zeker dat jij vandaag niet gaat scoren." "Ja, Ja." Hij doet alsof hij me niet verstaat. "Als jij van daag scoort, drinken we een biertje." "Ja, Ja." Even later verzwikt de Braziliaan zijn enkel. Hij keert het veld niet meer in. Trein Het boek over het leven van John de Wolf leest als een trein. De hoofdstukken ge ven de carrière van de Gor- zenees goed weer: 'Opgang, Bloei, Neergang, Opstand'. de BVSO vindt dat er eens breed naar alle scholen en dependances moet worden gekeken en met name naar de vestigingen van het open baar lager onderwijs." Zowel de Singelschool als de Peperklip vormen het openbaar lager onderwijs in Oost. Omdat op De Singel veel kinderen met ouders van Nederlandse afkomst zitten zou het volgens de vereniging prima samen kunnen met De Peperklip die meer kinderen hebben met ouders van niet-Neder- landse afkomst. Bovendien voldoen de bijgebouwen van de Peperklip niet aan de eisen die aan een onder wijsruimte gesteld kunnen worden. Daarom stellen ze voor de onderhandelaars het volgende vast: „Nieuw bouw aan de Singel is een moeilijke bouwopgave, de noodlokalen van de Peper klip moeten op korte ter mijn voor vernieuwing in aanmerking komen en de BVSO wil vooraf aan de ver nieuwing van scholen een integraal onderzoek naar de toekomstverwachting van De Singel en de Peper- klip en een onderzoek naar de mogelijkheid om beide scholen samen te voegen tot een nieuwe school." Terwijl ik dit schrijf zitten de belas tingaangiftes voor onze leden er bij na op. Voorafhad ik niet gedacht dat de toeloop zo groot zou zijn. De belasting maakt graag reclame dat het zo gemakke lijk zou zijn. Nou, in de praktijk betekent het dat er vooral in de vooraf ingevulde formulieren, best veel fouten zijn gemaakt. Ons deskundige team bestaande uit Flip Brand, Dick van den Berg, Fred Goedhart, Andre van Lier en Joke Ballijns onder auspiciën van André van Riel hebben alle zeilen bij moeten zetten om op tijd klaar te zijn. Zelf vind ik dit de leukste periode. De meeste mensen zijn zo dankbaar en daar doe je het toch voor als vrijwilliger. Er is de komende weken nog wat administratie te doen en dan is het weer uitkijken naar 2015. Maar voor die tijd hebben wij nog genoeg in petto hoor, wij zitten echt niet stil. Zondag 13 april weer een gezellige thema dag. Op die dag komt Yvonne Martijn een lezing houden over de veiligheid. Heel erg belangrijk want je kunt niet voorzichtig genoeg zijn. Wij beginnen die dag met kof fie met iets lekkers, daarna een heerlijke Chinese maaltijd en als afsluiting de pre sentatie van Yvonne. Voor 10 euro heeft u weer een fijne dag. Wel vooraf aanmelden en betalen bij Nel Lowes: 426 28 08. Joke Ballijns (Foto: A. Panday) Kom en profiteer van deze octiel Bij' Alexander Slapen vindt u de volgende topmerk Auping, Avek, Lattoflex, Norma, Holte, Optisleep, Pullman, Silvana, Tempur, Vandyck etc. Vraag naar dë voorwaarden ma 13.00 uur -17.30 uur di/wo/do 9.30 uur -17.30 uur vr 9,30 uur - 21.00 uur za 10.00 uur -17.00 uur Ingang Auping Plaza

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 14