Schiedamse DOENers Wat GA jij doen? eo Vrijwilligers Servicepunt DOENers zijn de nieuwe vrijwilligers! O Ben jij ook een DOENer? OF wil je een DOENer worden? Kijk dan wat jij kunt DOEN voor Schiedam: www.vrijwilligersschiedam.nl Schiedam Aan de slag bij Radio Schiedam? Zij zoeken een georganiseerde DOENer Wat ga jij doen? Telefoon beantwoorden Afspraken maken voor radio/tv interviews Berichten uitwerken Gasten ontvangen De keuken in de studio op orde houden Wat doen wij voor jou? Wij zorgen voor een gezellige werksfeer Jij ontmoet nieuwe mensen Jij doet werkervaring op in een TV/Radio Studio. Geef je op via www.vrijwilligersschiedam.nl Don Diego Poeder - 42 jaar Sportman van het jaar 1997 Meerdere bokstitels op zijn naam Nu: boksinstructeur bij Budo Sport Schiedam, fitnessinstructeur en personal trainer Werkt aan een carrière als filmmaker Don Diego is een DOENer achter de bar bij Hermes DVS. Hermes DVS is één van de oudste en bekendste sportverenigingen van Schiedam waar jong en oud terecht kan voor het beoefenen van voetbal, cricket, tennis en squash. Op een donderdagochtend ontmoeten wij in de studio van Radio Schiedam DOENer Arïe van Wingerden. WieisOOENerArie? "Ik ben fysiotherapeut en heb mijn eerste patiënten al op bezoek gehad. Gelukkig werk ik dichtbij, waardoor ik dit tussendoor kan doen." Vrijwilligerswerk speelt een belangrijke rol in het leven van Arie van Wingerden. Hij geeft vrijwillig bridgeles aan beginners bij de Schiedamse Bridgeclub Studie kring '66 en is lijstduwer van de Schiedamse politieke partij AOV. Vandaag volgen we hem bij Radio Schie dam, waar hij al ruim twintig jaar vrijwillig diverse programma's presenteert. Dat maakt hem één van de meest trouwe DOENers van de omroep. Wat DOE jij? Met een kop koffie neemt Arie van Wingerden direct plaats achter zijn computer en microfoon. Klaar voor de start van Café Lokaal, een 'gezellig koffieprogramma' dat hij wekelijks op dinsdag- en donderdagochtend tus sen 10.00 uur 12.00 uur presenteert. Geassisteerd door collega Patrick, bedient Arie de knoppen. Ook zijn gespreksonderwerpen bepaalt hij zelf. "Ik laat me leiden door wat ik om me heen hoor, op internet zie en in de krant lees." En zo passeert deze ochtend een Amerikaanse mevrouw die een snurkende inbreker betrapte op haar bank de revue. "Ik las dit op NU.nl en dacht: hoe zou ik reageren? Die vraag stel ik dan aan de luisteraars." Een volgend item gaat - niet geheel toevallig -over de waarde van vrijwilligerswerk. "Ik wil mensen aan het denken zetten, ze met elkaar in contact brengen. En dus geef ik de mensen onder werpen om over te praten, bij het koffieapparaat op kantoor, aan tafel tijdens het avondeten. En hopelijk brengen we met deze programma's wat vertier, hoe klein ook, voor mensen die aan huis gebonden zijn, of eenzaam." Waarom DOE jij dit? Zijn liefde voor muziek, in combinatie met een grenze loze interesse in mensen, was destijds de reden dat Arie van Wingerden besloot zich vrijwillig in te zetten voor de Schiedamse radiozender. "Een patiënte zei: is dat niet iets voor jou? En ik dacht: nee joh, ik ben fysio therapeut, laat mij m'n werk maar doen. Toch was mijn interesse gewekt.en maakte ik een proefopname." "Nog altijd vind ik het geweldig leuk om te doen. In de afgelopen jaren heb ik ontzettend veel mensen leren kennen en zoveel verschillende onderwerpen behandeld. Voor even beland ik in een heel andere wereld." "Veel verenigingen kunnen niet bestaan zonder vrijwilligers. Maar als vrijwilligers niet zo hard nodig zouden zijn geweest, had ik als fysiotherapeut, nooit radioprogramma's kunnen maken. Dat zie ik als een buitenkans. En ik doe graag iets voor anderen. Dat staat voorop. Dat je er zelf zoveel levenservaring voor terugkrijgt, is mooi meegenomen. Ik zie dit werk echt als een verrijking van m'n leven." ledereen die vrijwilligerswerk verricht in Schiedam mag gratis cursussen volgen bij de DOENers academie Starten met Sociale Media Profiteren van Sociale Media lp; 20 en 27 Presenteren met Prezi 0 15 april 2014 Promoot je evenement 'A//a. A/ A, 16 apri! 2014 Financieel spreekuur - Nieuw 23 april 2014 Agressie training - Nieuw 14.28 mei en 14 juni 2014 Jij vraagt, wij doen! Heb jij zelf een goed idee voor een cursus of workshop? Vertel het ons Kijk voor meer Informatie of om je in te schrijven Aanmelden voor de cursussen kan via: ww w. vnjwii1igersschiedam.nl Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Marja Tentua: 010 - 21910 36, marja.tentua@vnjwllligersschiedam.n! Onze DOENers consulenten helpen graag met matchen van een DOENer aan een organisatie. Zij zitten voor je klaar in de Bibliotheek, Stadserf 1 Openingstijden: ma. t/m woe. 13.00 tot 17.00 uur en do. t/m vrij. 10.00 tot 14.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 15