Schiedam in 't kort M Sweetdëai Vastenactie Spieringshoek Concert in het Julianapark Rommelmarkt in De Erker Alzheimer en Parkinson In de voetsporen van Paaltjens Bijeenkomst Grip op je leven Andere lokatie boekenmarkt Johannes Passion Mag ik deze dans van u? Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl S PROFITEER NU VAN DE SLIMME INSTAPDEALS BIJ AUTOBEDRIJF RIJNWOUD SLÉMM_ O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 2 april 2014 25 Spieringshoek heeft dins dag 1 april de jaarlijkse vastenactie georganiseerd. Leerlingen haalden dit jaar geld op voor SailWise, dat betaalbare watersportmoge lijkheden biedt voor mensen met een lichamelijke of zin tuiglijke beperking en chro nisch zieken. Er werden on der meer natte sponsen naar docenten gegooid, lekkere hapjes verkocht, fotoshoots gemaakt en nog veel meer. Verspreid door het land staan prachtige muziek koepels die in veel gevallen weinig gebruikt worden. De Stichting Draailier en Doe delzak brengt daar graag verandering in. Zij organiseert ook dit jaar weer een aantal korte con certen in de mooiste mu ziekkoepels van Nederland. Zaterdag 5 april wordt er opgetreden in de koepel aan de BK-laan vanaf 14.30 uur. Toegang is gratis. In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 5 april weer een gezellige rommelmarkt georganiseerd. De kraam pjes staan tussen 10.00 en 15.00 uur opgesteld in de Jan van Avenesstraat. Wie een tafel wil huren be taalt hiervoor 9,50. De toe gang is gratis. Op dinsdag 8 april is er vanaf 19.00 uur een Alz- heimercafé in de Havenzaal van Frankeland. Het thema van die avond is: actief bij dementie. Is~ër nog wel tijd voor leuke activiteiten of niet, daar wordt over ge praat. Woensdagavond 9 april vindt er een extra Parkin- soncafé plaats. Vanaf 19.30 uur is iedereen welkom in de havenzaal van Frankeland. Te gast is Marij de Vries, apotheker uit het Vlietland Ziekenhuis. Zij geeft uitleg over veel gebruikte medicatie bij de ziekte van Parkinson. Frankeland is te vinden in de St. Liduinastraat. Vanuit Pand Paulus is er zondag 6 april van 14.00 -15.30 uur weer een wande ling 'In de voetsporen van Piet Paaltjens'. De wandeling voert van Pand Paulus via Achter de In Wenneker Cinema draait deze week de film 'Only Lovers Left Alive' in de kleine zaal, met Tilda Swinton en John Hurt. Only Lovers Left Alive vertelt het verhaal van een muzikant die hevig teleurgesteld is in de moderne mens en daarom een teruggetrokken bestaan leidt in de 'spookstad' Detroit. De hereniging met zijn grote liefde Eve doet hem echter weer opleven. Het is een vreemde eend, maar toch ook weer niet, binnen het populaire vampierengenre. Teerstoof en Verbrande Er ven naar de pastorie aan de Lange Haven waar Francois HaverSchmidt (1835-1894) van 1877 tot zijn dood in 1894 heeft gewoond. Waar deze predikant, schrij ver en dichter nog meer ge woond en gewerkt heeft in Schiedam, en welke rol de Westvestkerk speelt, is te leren in deze anderhalf uur durende wandeling. Deelname is gratis; vertrek en eindpunt is Pand Paulus, Korte Haven 125. Iemand met een goed zelf management, houdt grip op zijn leven. Bij het ouder worden is dit echter niet altijd vanzelfsprekend, bij voorbeeld door het verlies van (betaalde) arbeid, rela ties en achteruitgang in de gezondheid. Gelukkig zijn er veel mogelijkheden voor ondersteuning hierbij. Zelf management staat centraal tijdens de Argos l'Entrée themabijeenkomsten die 10 en 17 april in Schiedam worden gehouden. In Fran- gois HaverSchmidt is ie dereen welkom op 10 april vanaf 10.00 uur en op 17 april is iedereen welkom in DrieMaasStede vanaf 14.00 De Schiedamse boeken markt, die twee keer per jaar in het historische centrum van Schiedam wordt geor ganiseerd, is op zaterdag 12 april op een andere lokatie dan normaal. De circa 30 kramen met tweedehands boeken staan deze keer op de Grote Markt en de Lange Kerkstraat. De markt duurt van 10.00 tot 18.00 uur. In de Dorpskerk wordt 18 april om 19.30 uur de Johan nes Passion van Bach ten gehore gebracht. Dominee Laurens Korevaar gaat voor en koor en orkest Ensem ble Archipel vertolken het evangelie zoals door Johan nes verteld. Korter, maar in tenser dan Mattheüs. Waar Mattheüs eindigt met het verdriet bij het graf van Je zus, kijkt Johannes over de dood heen. De toegang is vrij, maar in verband met het aantal zitplaatsen wor den kaarten uitgegeven. Bij de uitgang is een collecte waarvoor een richtbedrag van tien euro pp geldt. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de koster, via fred@stallingsbe- drijf.nl en tel. 470 93 27. Argos Zorggroep organi seert vrijdag 11 april het muzikale 'Mag ik deze dans van u?' in Geriatrisch cen trum DrieMaasStede. Dans liefhebbers zijn van 18.30 tot 21.00 Uur welkom aan de Voorberghlaan 35. SIMPLY CLEVER SKODA Aan het Oranjekanaal in Drenthe be vindt zich het populaire Hogenboom Vakantiepark Het Hart van Drenthe. Je verblijft in een 6-persoons huisje en kunt dus met maximaal 6 personen een heerlijk(e) weekendje of midweek weg. De ideale plek voor jonge gezin nen, wandelaars en fietser! Je hebt de keuze uit verschillende aan komstdata; van april t/m juni! TE KOOPVANAF 31-03-2014 Beleef de prachtige natuur in het Zwarte Woud in Duitsland Hotel Waldachtal is een prach tig wellness hotel in het Zwarte Woud. Wandelaars en natuur liefhebbers kunnen hier hun hart ophalen. Inclusief 5 over nachtingen in een 2-persoons- kamer, 5 keer uitgebreid ontbijt, 5 dagen een diner, gratis gebruik van de sauna en warmtecabine en nog heel veel meer! TE KOOPVANAF 31-03-2014 @sweetdealnl f facebook.com/sweetdeal.nl I Verkrijgbaar in de I App Store INSTAPDEALS Brandstofverbruik gemiddeld 4,9 L/100 km 0 op 20,4) C02-emissie 114 gr/km 5 De SKODA Rapid Spaceback Businessline Pro vanaf 17.490,-. Lease vanaf 359,- p.m. De Rapid Spaceback biedt niet alleen ruimte in zijn mooiste vorm, maar in de meest brede zin. Want met zoveel ruimte en handige toepassingen aan boord zijn de mogelijkheden vrijwel oneindig. De Spaceback Businessline Pro voegt daar nog eens een extra stuk veiligheid, comfort en representativiteit aan toe. Ook zakelijk gezien, biedt de Rapid Spaceback daardoor alle ruimte voor een nieuw perspectief. Kom nu langs en maak een proefrit. WWW.skoda.nl Genoemde vanafprijs is ind. BTW en BPM, exd. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. Leaseprijs is op basis van Full Operational Lease. 20.000 km per jaar, met een looptijd van 48 maanden, exclusief BTW en exclusief brandstof. Eigen risico 500,- per gebeurtenis. Wijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Getoonde afbeelding kan meeruitvQeringen bevatten. Deze actie is geldig t/m 30 april 2014 of zolang de voorraad strekt. De genoemde verbruikscijfers zijn gebaseerd op de uitkomsten van de op dit moment geldende Europese testmethode. Afhankelijk van meeruitvoeringen, weg-, verkeers- en weersomstandigheden, milieu-invloeden, conditie van de auto en rijstijl kunnen irvde praktijk verbruikswaarden voorkomen die hiervan afwijken. Wij adviseren Het Nieuwe Rijden (zie ook www.hetnieuwerjjden.nl) voor handige tips om zuiniger te rijden. RIJNWOUD ROTTERDAM Toepad 19,3063 NJ Rotterdam 010-422 0722 rijnwoudlprijnwoud.nl, www.rijnwoud.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 25