m Boksbond en Fontijn leggen geschil bij Op zaterdag Jazeker Nog een jaar Teleurstellend verlies Waterpolofeestje Naar de finale GÜK51 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 2 april 2014 8 De boksbond en Nouchka Fontijn zitten weer op één lijn. De Schiedamse mag haar eigen weg gaan. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Daarmee is ook het geschil tussen haar en de technisch directeur van de NBB Louis Wijden- bosch uit de wereld. „Dat is mede te danken aan het NOC*NSF, die een belang rijke en positieve rol heeft gespeeld", meldt vader Ruud Fontijn. Wijdenbosch eiste, dat de Europese num mer twee, zich volledig zou commiteren aan het trainingsprogramma van bondscoach Nigel Davies. De Schiedamse koos voor deeltijd: drie dagen bonds- training en twee dagen Abdul Fkiri en krachttrai ner Hans Kroon. Wijden bosch ('alles of niets') nam daar geen genoegen mee Nouchka Fontijn kan de ingeslagen, maar door de boksbond even versperde, weg richting Rio de Janeiro weervervolgen. Foto-.pr en sloot haar zelfs uit voor deelname aan interna tionale wedstrijden. „Nu wordt samen een nieuwe start gemaakt op weg naar selectie voor de Olympische Spelen in Rio de Janeiro", aldus de boksbond, die haar meteen op het vliegtuig naar Sheffield zette voor een trainingskamp, waar ook de complete wereldtop aanwezig is. Vervolgens reist ze naar Warschau waar ze in de ring staat op het Felix Stamm-toernooi. Daar heeft ze nog wat goed te maken, nadat ze vorig jaar in de tweede ronde was uitgeschakeld door haar Kazakstaanse 'kwelgeest' Marina Volnova. SCHIEDAM - Bij SVV wordt komend seizoen, zoals al het geval is bij Hermes DVS, KethelSpaland en Hargas- port, zowel op zaterdag als zondag gevoetbald. Bij de rood/groenen liep men al enige tijd met dat plan rónd maar de clubleiding wilde eerst zekerheid hebben, dat er twee elftallen aangemeld konden worden bij KNVB. Dat is inmiddels het geval. Delaro Pinas, nu nog ac tief bij Real Parbo, gaat de zaterdag-sector als trainer aansturen. Ook bij SVDPW wordt gesproken over een zaterdagelftal. Daar werd al eerder op zaterdag ge voetbald. Of het er weer van komt, is niet zeker. Onder zocht wordt of er voldoende spelers interesse hebben. SCHIEDAM - Maurits Eiken hout blijft nog een seizoen de dameshoofdmacht van hockeyclub Spirit leiden. „Wij zijn blij dat hij blijft", toont voorzitter René van der Klink zich content met de contractverlenging. De ploeg, die om diverse rede nen zeven ervaren speelsters zag vertrekken, heeft het moeilijk in de eerste klasse. „Maar dankzij zijn ervaring en veel talentvolle jeugd ziet het er naar uit, dat het elftal zich niettemin vrij makke lijk weet te handhaven." Ge mikt wordt op een formatie, die zich moeiteloos hand haaft in de subtob van de eerste klas. Eikenhout gaat zich ook bezig -houden met de jeugd en keepers. SCHIEDAM - Voor Scyedam gaat de competitie als een nachtkaars uit. Lukte het in de reguliere competitie al niet om de laatste van de eredivisie A aan een ander over te doen, de kwartfinales van de play-offs begonnen tegen Smash'70 al even teleurstel lend. Omdat alleen Casper ter Lüün er (tegen Jonah Kahn en Koen Hageraats) in slaag de tweemaal te winnen, werd met 2-4 verloren. Michel de Boer en Jochem de Hoop verloren tweemaal. De return is op zondag 13 april in Hattem. Daar staat het Schiedamse trio, wil het de halve fi- De waterpolojeugd van Zwemvereniging-Vlaardingen- Schiedam (ZVVS) hield dit seizoen ongenadig huis in de competitie voor jeugd onder 11 jaar. Het team bleef ongeslagen en heeft een positief doelsaldo van meer dan 300 treffers. Uiteraard leverde dat het kampioenschap op. Foto-.pr nale bereiken, voor de wel haast onmogelijk taak om Smash'70 de oren te wassen en een ruime nederlaag toe te brengen. Judo Judoka's van Sportinstituut Schiedam waren actief op een toernooi in Geldrop en het Open Capelse kampi oenschap. In Brabant leverde het eerste prijzen op voor Rahan Del- jo, Chandra de Vos, Lieke Breedveld, Bart Breedveld, Kimberley Blokland. In Capelle wonnen er zes: Owen Bruinsel, Ruby Ba nen, Patricia van Hees, Gijs Romijn, Tim Banen en Suheyl Uyar. SCHIEDAM - Nadat Het Zwar te Paard/Schiedam zich eer der al verzekerd had van het kampioenschapen, hebben de schakers nu ook de finale van het toernooi om de dis trictsbeker bereikt. Om dat voor elkaar te krijgen moest in de halve finale gewonnen worden van Dordrecht. Dat gebeurde maar kostte wel de nodige moeite. Omdat Van Baarle afwezig was, speelde Alex Kapitonenko op bord 1 en sloot ad met een remise. Daarna wint Van der Mast, verliest Van Loenen en is de tussenstand 1,5-1,5. Juijn stelt, zei het moeizaam, de finale veilig. In de eindstrijd treft HZP het een klasse ho ger spelende en kampioen geworden CSV. de Column van Margriet Bol Schiedam (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl GELOOFWAARDIGHEID De gemeenteraadsverkiezingen liggen weer achter ons. De resultaten zijn bekend, daarover hoef ik hier niet uit te wijden. Ik wens de diverse gemeenten en partijen veel succes om op lokaal niveau goede en verstandige beslissingen te nemen voor stad of dorp. Belangrijker vind ik de geloofwaardigheid van mensen, producten, diensten e.d. om ons heen. Zelfs na de verkiezingen moest er op diverse plaatsen opnieuw geteld worden omdat er "gesjoemeld" zou zijn. Ik dacht dat alleen bij de verkiezingen in een bananenrepubliek voorkwam, maar blijkbaar heb ik het mis. Het valt niet te hopen dat er opzettelijk fraude uit naar voren komt, want dat zou toch zeer kwalijk zijn. Sowieso is het een zeer kwalijke zaak dat bedrijven en producenten ons opzettelijk beduvelen. De kwestie met de woekerpolissen ligt nog niet zo lang achter ons, maar nu sijpelen stelselmatig de enorme misstanden in de voedingsmiddelenindustrie door naar de media. Het is echt schandalig dat dit gebeurt. We leven in een wereld waar nog altijd voedsel in overvloed is. En in plaats dat gezond en vers voedsel gepromoot wordt en/of de standaard is, zijn we helemaal verpest en letterlijk verziekt met allerlei producten die vol zitten met suiker, zout en vet, en, nog erger, chemische middelen om het product langer te kunnen bewaren. Stoffen en middelen die ik amper kan uitspreken, laat staan dat ik weet wat het is! Nu speelt weer de kwestie rondom het gesjoemel met vlees. Rundvlees is geen rundvlees meer, maar wat is het dan wel? Vis staat al jaren op (Brussels) rantsoen, en is niet zelden ook besmet met gif.fruit wordt zo vaak met bestrijdingsmiddelen bespoten dat het nauwelijks nog gezond is. Ik weet, ik overdrijf misschien wat, maar het is wel een tendens. De bankensector heeft de afgelopen jaren ook al flink aan geloofwaardigheid en betrouwbaarheid ingeboet, en de verzekeringsbranche was al over de knie gegaan. Wie volgt zou je zeggen? Nu komt het voorstel van minister Dijsselbloem om mensen die in financiële nood zitten gratis advies te gaan geven, omdat de financiële nood anders nog meer stijgt. Dat is een loffelijk streven, maar wie bepaalt wanneer iemand zodanig in financiële nood zit dat hij/zij de hypotheeklasten niet meer kan betalen? Waar trek je de grens? Moet daar eerst een toetsing voor komen, of een onderzoek door iemand? Dat kost nogal wat in dat geval. Begrijp me goed, ik ben niet tegen het voorstel, maar ben wel bang dat er misbruik van gemaakt gaat worden door mensen die dit aangrijpen om gratis advies te krijgen, terwijl de financiële nood er niet is. Maar goed, laten we maar afwachten hoe Dijsselbloem dit wil regelen. Mail uw reactie naar: margriet.bol@hypotheker.nl Gemeente Rotterdam Kennisgeving DCMR milieudienst Rijnmond Burgemeester en wethouders van Rotterdam maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bekend dat een bestemmingsplan en een milieueffectrapport (MER) Rotterdam The Hague Airport (RTHA) worden voorbereid. Aanleiding Voor RTHA is een nieuw bestemmingsplan nodig. Het vigerende bestemmingsplan stamt uit 1961 Het bestemmingsplan zal hoofdzakelijk een uitbreiding van kantoorruimte mogelijk maken en heeft geen betrekking op een eventuele groei van de luchtvaart. Voor een goede onderbouwing van het bestemmingsplan wordt een MER gemaakt. MER en notitie ReikwIjdte en Detailniveau In het MER worden de milieueffecten op de omgeving in beeld gebracht van de activiteiten die worden mogelijk gemaakt in het bestemmingsplan. Het MER maakt onderdeel uit van het bestemmingsplan. Voorafgaand aan het opstellen van het MER wordt in de notitie Reikwijdte Detailniveau MER Rotterdam The Hague Airport (nR&D RTHA) de inzet van de initiatiefnemer beschreven en een voorstel gedaan voor de uit te voeren onderzoeken in het MER. Inzage Burgemeester en wethouders van Rotterdam hebben op 4 maart 2014 besloten om de nR&D RTHA voor advies toe te zenden aan bestuursorganen en maatschappelijke partijen. Tevens zal de commtssie voor de milieueffectrapportage om advies worden gevraagd. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 7.9, lid 1 en lid 2 van de Wet milieubeheer maakt het college bekend dat de nR&D RTHA gedurende een periode van 4 weken vanaf 3 april 2014 tot en met 30 april 2014 ter inzage gelegd wordt bij: de Stadswinkel XL Centrum, Stadhuis, Coolsingel 40 te Rotterdam (zijde Doelwater, tegenover het hoofdbureau van politie) (van maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 09.00 uur tot 16.00 uur, donderdag van 09.00 uur tot 13.30 uur); de gemeente Lansingerland, Tobias Asserlaan 1 te Bergschenhoek (tijdens de openingsuren); de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam (na bovengenoemde periode uitsluitend na telefonische afspraak: 010 - 246 86 21). Zienswijzen Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder over het voornemen en de nR&D RTHA schriftelijk gemotiveerde zienswijzen kenbaar maken aan: DCMR Milieudienst Rijnmond Afdeling Gemeenten en MKB, bureau Ruimtelijke Ontwikkeling t.a.v. Adviesloket Ruimtelijke Ontwikkeling Postbus 843 3100 AV Schiedam De nR&D is te raadplegen via www.rotterdam.nl/bestemminosDlannen. De zienswijzen en adviezen worden samengevat in het advies Reikwijdte en Detailniveau en, voor zover dat mogelijk is, verwerkt in het MER. Voor vragen over het voornemen kunt u zich wenden tot de heer J.H. v.d. Want van de gemeente Rotterdam, telefoonnummer 010 - 489 64 47. Voor vragen over de m.e.r.-procedure of voor het maken van een afspraak voor het indienen van mondelinge zienswijzen kunt u zich richten tot de heer H.D. Oosthoek van de DCMR Milieudienst Rijnmond, telefoonnummer 010 - 246 81 47, harm.QOSthpdK@dcmr.nl. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam. 26 maart 2014

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 8