'Aandacht voor centrum in plaats van Decathlon' Teleurstelling GroenLinks/PS POELIER SLUIS VOOR DE PAASDAGEN Ik krijg spontaan zin in de zomer l'-Pellegrinus Kliniek Wilt u 'spatader-vrij' de zomer in? Wild, kalkoen, konijn en kip, al 49 jaar een begrip Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 april 2014 15 Op de locatie van hv. Spirit is een grote vestiging van Decathlon gepland. Winkelcentrum Spaland zit daar niet om,te springen. 'Wel of geen Decathlon?' vroegen wij u vorige week. U liet gelukkig massaal van zich horen en blijkt over het algemeen niet echt te zitten wachten op een megastore langs de rijksweg. Door de redactie SCHIEDAM - „Ik ben tegen de vestiging van Decathlon aan de rijksweg A20. Laat de gemeente zich beter inzet ten voor de binnenstad, dat heeft prioriteit", zegt P. Le vering kort en bondig. „Onze mening? Laat svp het gezellige winkelcentrum Hof van Spaland zo blijven en laat ze geen concurrentie krijgen van Decathlon", zeg gen Peter en Hanneke van der Burg. Ook N. van Kam pen is tegen de komst van sportcentrum Decathlon: „Laat de wethouder eerst maar eens het centrum van Schiedam aandacht geven. Daar heeft hij z'n handen vol aan." Gerard Paulissen is wat uit voeriger: „Als inwoner van Schiedam verbaas ik me re gelmatig over zaken als loca tiebepaling van nieuwe ves tigingen van bedrijven als Decathlon. Ik heb het idee dat het gemeentebestuur in derdaad juist de leegstand van winkelcentra als in Schiedam in de hand werkt in plaats van te proberen dit te voorkomen. Nu staat er bij Hof van Spaland een enorm pand van de voormalige Bi bliotheek, wat grotendeels, zo niet geheel leeg staat en eigenlijk een nieuwe invul ling behoeft. Waarom dan niet het nuttige met het aan gename gecombineerd en een bedrijf als Decathlon die plek opnieuw laten invul- lèn. Het winkelende publiek wordt dan juist naar de Hof van Spaland toe getrokken, waarmee je dus juist het ge heel aantrekkelijker maakt." Waarom geen Decathlon?, begint Jan Boumans zijn betoog. „Decathlon is een Franse sportwinkelketen die is opgericht in 1976. De Decathlonwinkels hebben vaak een vloeroppervlak van enkele duizenden vierkante meters. Hier zijn producten te vinden voor veel verschil lende soorten sporten. In Nederland wordt beleid gevoerd ter voorkoming van het leeglopen van binnen steden. Onder andere als gevolg van de enorme in- ternetverkoopgroei komen steeds meer winkeliers in de problemen. Dit nog los van de economi sche .crisis. Iedereen kent de lege steden en dorpen in Frankrijk. Dit is, naast de vergrijzing, voor een groot deel veroor zaakt door het ongelimi teerd toelaten van enorme supermarkten, waar werke lijk alles te koop is, langs het grote wegennet." SCHIEDAM - Ook het blok GroenLinks/Progressief Schiedam vindt de bevin dingen van informateur Jan Hoekema een gemiste kans voor een progressieve koers in Schiedam. „Op basis van zijn verkenningen conclu deert Hoekema dat Schie dam het meest gediend zou zijn met een coalitie be staande uit D66, PvdA, VVD, SP en CDA. Volgens GL/PS is van een college nieuwe stijl, zoals geformuleerd in de opdracht, geen sprake, omdat alle verliezende par tijen uit het oude college te rugkeren. Het enige 'nieuwe stijl' is dat GroenLinks, de enige coalitiepartij die haar zetels wist te behouden, nu wordt ingeruild voor D66 en SP; twee partijen die nog een flinke kloof te overbrug gen hebben. Daarnaast is het opvallend dat er geen lokale partijen vertegenwoordigd zijn in het advies van de in formateur." De uitkomst is volgens de combinatie GroenLinks/ Progressief Schiedam te leurstellend, niet in de eer ste plaats omdat de partijen hiermee (voorlopig) buiten spel gezet lijken: „Maar vooral omdat D66 hiermee de progressieve ommezwaai die zij zelf zegt voor te staan, achterwege laat. Als voor beelden noemen de partijen hierbij de coalitievorming in Rotterdam, waar D66 heel nadrukkelijk Groen Links betrok bij de bespre kingen en Eindhoven, waar PvdA, SP, D66 en Groen Links samen gaan proberen een progressieve coalitie te vormen." Ook informateur Hoekema krijgt een sneer: „Hij pretendeert in twee weken Schiedam te hebben leren kennen én liefhebben. Toch blijkt uit zijn advies dat hij zich beter had moe ten laten informeren over de politieke verhoudingen en historie." Als ik naar buiten kijk zie ik een heerlijk zonnetje en alles staat volop in bloei. Het is niet alleen de natuur die zo vrolijk aandoet maar ook de mensen zie je met de dag meer in bloei staan. Alle warme winterjassen en sjaals worden opgeborgen en maken plaats voor fleurige kleding. Het lijkt wel dat als het zonnetje schijnt de mensen allerlei ongemakken gewoon vergeten. De haartjes gaan weer in de krul en worden geknipt. Het wordt weer tijd vpor vakantieplannen en het hebben van voorpret hierover. Alle AOW'ers volgende maand weer vakantie toeslag, het kan gewoon niet op haha. Nee dat wordt eerst bijsparen anders red je het niet. Het heet niet voor niets een toeslag en geen vakantiegeld. Dat zon mijn favoriet is begrijpt u nu wel. Schiedam is vorig jaar met een ledenwerfactie eerste geworden in de regio ZuidWest en wij zijn hier heel trots op. Nu nog afwachten hoe wij het er landelijk vanaf hebben gebracht. Natuur lijk willen wij doorgroeien en hebben daarvoor uw steun heel hard nodig. Wan neer u nu lid wordt kost het u nu nog maar 28,- voor de rest van het jaar. Hiervoor krijgt u maandelijks een kleurenmagazine en van onze afdeling elke maand een blad met alle activiteiten die wij voor de leden organiseren. Bel mij op 06-22724227 en ik maak het voor u in orde. Tot ziens! Joke Ballijns (Foto: A. Panday) flebologie dermatologie Spataderen... ze zien er lelijk uit en als ze erger worden, krijg je er beslist last van. Niet mee doorlopen dus! Daar is vandaag de dag ook geen reden meer voor. Want dankzij de nieuwste behandelmethoden (zoals laser) is behandeling tegenwoordig minder pijnlijk, met minder kans op complicaties, en bent u sneller op de been. Neem nu actie en geniet straks van de zon! Spataderen verdwijnen niet uit zichzelf. Sterker, ze kunnen snel verergeren. Laten behandelen dus, om erger te voorkomen. En om straks weer met blote benen naar buiten te kunnen. Bij ons stappen dagelijks tevreden patiënten de deur uit, blij dat ze de stap hebben gezet. Waarom de Pellegrinus Kliniek? Omdat wij: 4 het Spataderkeurmerk van patiëntenvereniging De Hart- en Vaatgroep mogen voeren. als houder van het ZKN-keurmerk aan strenge kwaliteitseisen voldoen. ten opzichte van het ziekenhuis belangrijke voordelen bieden: - onze arts is gespecialiseerd in de behandeling van spataderen, - geen wachtlijst (afspraak binnen een week) en een snellere doorloop van het behandeltraject. Maak er een 'spatader-vrije' zomer van! Bel vandaag nog met 010 - 449 33 11. Laan van Bol'es 3 f 3122 AE Schiedam 1010 - 449 33 11 f 010 - 449 33 10 j info@pellegrinus.nl www.pellegrinus.nl i1!1! zkn KALKOENDIJEN KALKOENHAAS PARELHOEN KONIJNACHTERBOUT EENDEBORSTFILET HERTEBIEFSTUK KIPROLLADE KALKOENROLLADE

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 15