Eis: schadevergoeding voor een gebroken vinger NIEUW: HET VOORDEEL VAN BLIND ZlJf theunissen Nieuwe voorzitter Wenneker Inloopconcert Grote Kerk Paulus de Paashaas in de Passage Tuinseizoen weer geopend Curiosa- en borcantemarkt Jazeker 2e hands winkel met o.a 2e hands spullen modelauto's boeken Tevens 2e hands spullen gevraagd van hoog+,3Viecb T 024-6451226 ZEER GROOT EN i e DIVERS ASSORTIMENT Zsdag TUINHUISJES geopend BEKIJK ONZE WEBSITE! i000 teoou theunissentuinhuisjes.nl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 april 2014 16 SCHIEDAM - Per 1 mei heeft Stichting Filmhuis Schie dam - Wenneker Cinema een nieuwe voorzitter: Men- no Siljee. Hij is jarenlang raadslid en wethouder in Schiedam geweest en heeft in die hoedanigheid aan de basis gestaan van het Wen- nekerpand. Daarnaast is hij ook filmfanaat en is hij door de jaren heen een regelma tige bezoeker van het Film- huis/Wenneker Cinema ge weest. SCHIEDAM - Na de complete uitvoering van 9 april in een volle Grote Kerk zal het Schiedamse Bachkoor op zaterdag 19 april tijdens het wekelijkse inloopconcert een aantal hoogtepunten uit Bach's meesterwerk zingen. De aanvang is 15.00 uur, toe gang is vrij. Bij de uitgang is een collecte. Paaszaterdag is het ook voor de kinderen leuk om bood schappen te doen in win kelcentrum Nieuwe Pas sage. Paulus de Paashaas en Tienus Tuinman zijn dan namelijk in het winkelcen trum te vinden. SCHIEDAM - Een politieagent, die een vinger brak bij het in slaan op een Schiedammer, eiste van de man maandag in de rechtbank 650 euro schadevergoeding. De 50-jarige overmeesterde Schiedammer werd door een zestal dienders in febru ari tegen de vloer gedrukt in het ABC-winkelcentrum en weigerde zijn handen op zijn rug te doen om te worden geboeid. De politieagenten sluiten niet uit dat de Schie dammer een wapen in zijn zak verbergt en met trap pen tegen zijn been en pep- perspray wordt hij naar de grond gewerkt. Op door om standers opgenomen film beelden is te zien dat de mo toragent daarna meermaals op het achterhoofd van de man inslaat. Winkelend pu bliek roept verontwaardigd dat de diender moet stoppen met slaan. Een arts meldt dat de agent hem vertelde een kootje te hebben gebro ken, toen hij met de blote hand klappen uitdeelde. De politieagent ontkent dat. De gearresteerde Schiedammer weigerde medewerking aan een fouilleringactie in het aangewezen Veiligheidsrisi cogebied, waar preventieve fouillering is toegestaan. De boomhoge kale Schiedam mer met kleppet en zwart De automaterialenverkoper krijgt een werkstraf van 40 uur en hoeft geen schadevergoeding te beta|en. foto: Wegener Media leren jack wekt de aandacht van de agenten, omdat hij hen geschokt aankijkt en zijn handen stijf in zijn zak ken houdt. De Schiedammer voelt zich 'gediscrimineerd' als hem wordt gevraagd mee te wer ken aan de doorzoeking van zijn kleren en weigert. „Mis schien had ik achteraf an ders moeten reageren, maar ik had gewoon geen zin om mee te werken. Ik wist niet dat toestaan van fouillering in dat gebied verplicht is," zegt hij in de rechtbank. Daar staat hij terecht voor het weigeren van de fouille ring en gewelddadig verzet tegen de politie bij zijn aan houding met een gebroken vingerkootje van een agent als gevolg. Het geweld zou hebben be staan uit kijken met een in dringende blik en aflopen op de agent met versnelde pas. Maar daarvan is niets op de beveiligingsbeelden te zien. Voor het breken van de vinger is de Schiedammer niet veroordeeld. Alleen voor het weigeren van de doorzoeking van zijn kleding en het bij het middel pakken van een agent krijgt de niet eerder veroordeelde automaterialenverkoper een werkstraf van 40 uur. Justi tie had 60 uur werk geëist. De schadevergoedingsclaim van de politieagent is door de aanklager en rechter af gewezen. SCHIEDAM - De educatieve tuinprojecten voor jong en oud zijn afgelopen week weer gestart. Zo'n 275 kin deren uit groep 5 zijn aan de slag gegaan in hun eigen schooltuin op tuincomplex Kethel en Vijfsluizen. Ge durende het tuinseizoen gaan de kinderen planten, schoffelen en leren ze van alles over tuinieren en na tuur milieu. Eïi natuurlijk mogen de kinderen ook hun eigen oogsten mee naar huis nemen. Begin april zijn ook de 55- plussers weer gestart met tuinieren op de ouderentui- nen op complex Vijfsluizen en aan de Harreweg. In deze tuinen kunnen 55-plussers alleen of met anderen op een natuurvriendelijke ma nier tuinieren. De tuinen die worden uitgegeven zijn 40 m2 groot. Hierop kun nen de ouderen 7 dagen in de week van zonsopgang tot zonsondergang hun tuin onderhouden. Vrijwilligers zijn altijd wel kom. In dat geval even mel den bij Dick van Leeuwen: info@irado.nl. SCHIEDAM - Zaterdag 19 april is er in de Lange Kerkstraat en Land van Belofte en Grote Markt een curiosa- en brocantemarkt en Culinaire markt. Tussen april en sep tember een keer per maand. de Column van Margriet Bol Margriet Bol Directeur Schiedam Schiedam (010) 473 11 50 www. hypotheken nl PASEN Pasen 2014 staat voor de deur. Voor veel mensen een paar dagen vrij, al dan niet in combinatie met goede vrijdag. De caravan weer in gebruik nemen, een weekendje weg of gewoon even rust. De economische ontwikkelingen zijn positief, zij het niet voor iedereen. Financiële meevallers komen ineens uit de lucht vallen bij ons kabinet. Dat is toch wonderbaarlijk vindt u niet? Voor de zorg is er jaren geen geld meer over, wordt er zelfs flink bezuinigd en ineens zijn er forse meevallers. Nou ja, het zal wel. Positief is natuurlijk dat de huizenprijzen stabiliseren en in het 1 e kwartaal van 2014 met gemiddeld T,2% zijn gestegen. Dat is goed nieuws voor veel huizenbezitters en iets minder goed voor de startersmarkt. Helaas staan nog te veel huizen "onder water" waarbij de waarde van de woning lager is dan de hypotheekschuld. Deze woningen zijn gekocht in een periode dat huizenprijzen (flink) hoger lagen. Deze eigenaren kunnen moeilijk verhuizen. Maar nu de huizenprijzen weer wat gaan stijgen, komt er misschien meer lucht voor deze groep huizenbezitters. Ook goed nieuws is dat de inflatie erg laag is op het moment. De afgelopen jaren was de inflatie steeds hoger dan bijv. de rente op spaartegoeden, waardoor veel mensen er in koopkracht en vermogen op achteruit gingen, nog los van alle bezuinigingen door de overheid. Dat is nu anders. De inflatie ligt nu onder de 1% waardoor we er allemaal financieel op vooruit gaan. Mocht u overigens nog wat geld over hebben dan kunt u misschien wat Griekse staatsobligaties kopen. Die doen het goed zo bleek vorige week. Met een rente van 4,75% haalde Griekenland even 3 miljard euro op. En dat terwijl ze voor de EU en IMF lening "slechts" 1,75% rente betalen. Ik sluit niet uit dat er vanuit die hoek nog wel wat sceptische opmerkingen zullen komen. Maar goed, het is voor het land goed dat er ook weer eens wat positiefs gebeurt na jaren van ellende en nog altijd aanwezige) hoge werkloosheid. Ook goed nieuws voor Griekenland is dat het aantal toeristen dat dit jaar het land bezoekt weer hoger zal zijn dan vorig jaar waarmee het land in die sector toch weer een enorme "boost" krijgt. Dat zijn toch gelukkig veel positieve geluiden, en die kunnen er nooit genoeg zijn. Tot slot nog een klein artikel in de krant van een Zweeds onderzoek aan de universiteit waaruit is gebleken dat positief ingestelde mensen veel minder vaak hart-en vaatziektes krijgen dan negatieve mensen. Het lijkt een inkopper, maar het is wel een mooie. Ik wens u fijne paasdagen met mooi weer, en veel positief nieuws. Mail uw reactie naar: margriet.bol@hypotheker.nl SEMPER RENASCOR De Rotterdamse loge "Acacia" organiseert op dinsdag 22 april 2014 een avond voor belangstel lenden over de achtergronden en doelstellingen van de Vrijmetselarij. Oostmaaslaan 950 3063 DM Rotterdam Ontvangst: 19.30 uur Aanvang: 20.00 uur Voor nadere informatie: www.vrijmetselarij.nl/Acacia/ @Loge_Acacia Ria's 2de hands winkel Lorentzlaan 30 Schiedam 010-2269162 Natuurlijk heeft blindheid vooral nadelen. Help blinden en slechtzienden zo zelfstandig mogelijk te leven. Sms'ogen'naar 'TV YtGt) gGGIT IHSt 4333 en geef éénmalig €2,50 of doneer via steunBartimeus.nl oc|' bWtftróu* sonneheerdt TUINHUISJES Einsteinstraat 16, Wijchen

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 16