Een eigen honk, vlakbij je werk Alexander Slapen 2e retour! geld waard! masdag Uw oude bed IS Alexander Slapen Escudostraat 11 2991XV Barend recht T. 010 438 4163 I. www.slaapwel.nl O www.nieuwestadsblad.nl Jasper Stadhouders (23), loopt per jaar heel wat kilometertjes in de bediening bij Café Sjiek aan de Oude Sluis. Hij woonde lekker bij zijn ouders, maar heeft sinds een paar weken zijn eigen huis. Een plek om uit te rusten en te genieten. Het werd tóch Schiedam. Vlakbij zijn werk en vrienden. Want dat is thuis. Door Janet van Huisstede Het opgeknapte huis aan de Brugmanstraat, een zijstraat van de Sint Liduinastraat in West, stond lang te koop. Jasper deed er anderhalf jaar over om zijn nieuwe thuis definitief te vinden. Als onervaren starter op de wo ningmarkt kon hij leunen op de ervaring van Anke Bodewes Makelaardij bij de selectie en aankoop. Zo leek er een oude olietank in de tuin begraven te lig gen, waar je als delers van een perceel samen verant woordelijk voor bent. Onderhandelingen Gelukkig bleek dat niet waar. Na enkele ingewikkel de onderhandelingen kocht hij voor ruim een ton de driekamerwoning van twee verdiepingen met terras op de zon, prachtig opgeknapt door zijn voorganger. „Hij koopt als hobby klushuizen op en knapt ze perfect op in zeven jaar tijd. Ik heb alleen de muur geverfd." Liefde voor Berlijn De geboren Schiedammer groeide op in de Akkers en Groenoord en zocht eerst in het grootsere Rotterdam. „Voor mijn opleiding aan de Hotelschool mocht ik een jaar stage lopen in Berlijn. IK BEN ERACHTER GEKOMEN DAT THUIS IS WAAR JE VRIENDEN WONEN Een gewéldige stad. Dus zocht ik het in een grote stad, maar uiteindelijk be denk je: hier wonen mijn vrienden. Dus Schiedam is mijn thuis." Huis met toekomst „Dit is een huis met toe komst. Ik woon er nu nog al leen, maar je kunt hier zelfs met z'n drietjes wonen." In de boekenkast staat een keu rig rijtje boeken over wijn. „Mijn hobby", glimt Jasper. Langzaam arriveren nu alle meubelen. Aan zijn nieuwe eettafel gaat hij vrienden voor een etentje uitnodigen. „Ik hou van koken, maar eet nu al tijd op mijn werk. Dat gaat zeker veranderen. Het voor- en achterbalkon zijn bij de woning getrokken, dus heb ik een lekker wijnhoekje met muziek en volop ruimte voor een enorme leefbank." Hulp van ouders Dit jaar mogen ouders hun kinderen 100.000 euro fis caal aantrekkelijk schen ken, mits het bedrag wordt besteed aan de hypotheek of verbouwing. Jasper hoort dat veel vrien den nu door hun ouders worden geholpen om zo toch een eigen huis te kun nen kopen. „Het is als starter niet een voudig, dat weet ik als geen ander. Bij mij duurde het an derhalf jaar. Maar je ziet: het is mij ook gelukt!" Verk(n)ocht Schiedam biedt voor elk wat wils op het gebied van wo nen. De manier waarop je woont, vertelt iets over jouzélf en over de wijze waarop je wilt leven. Anke Bodewes Makelaardij, een begrip in Schiedam, brengt mensen bij elkaar en verhaalt maandelijks hoe mensen verknocht zijn óf verknocht raken aan Schie dam. Een rubriek over wonen, maandelijks in het Nieuwe Stadsblad. Jasper Stadshouders vond een compleet opgeknapt huis waar hij alleen een muur hoefde te verven en de vloer hoefde te soppen. Foto: Louis Haagman mp Kom en profiteer van deze actie! *Vr Vraag naar de voorwaarden Bi] wexanderSiape vindt u de volgende topm Auping, Avek, Lattoflex, Norma, Notte, Optisleep, Pullman, Silvana, Tempur, Vandyck etc. ma 13.00 uur -17.30 uur di/wo/do 9.30 uur -17.30 uur vr 9.30 uur - 21.00 uur za 10.00 uur -17.00 uur Ingang Auping Plaza

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 22