Kantoren geschrapt op Schieveste mm Feestelijk Fluisterboot Festijn Zaterdag 19 april en maandag 2e Paasdag wegens opheffing totale leegverkoop van onze webwinkel in Perzische Oostersche tapijten! Laatste 2 dagetl 90% korting (excl. BTW) op ALLE tapijten! De gehele voorraad van onze webwinkel: KORT NIEUWS COLOFON Zieglers: ook grote maten 300x400 - 350x250 - 300x250 Perzen: o.a. Naïn, Isfahan, Bidjar, Keshan, Tabriz, Ghom, Afganen, Patchwork, Vintage, Gabeh en zijde tapijten U leest het goed: alles voor l/jo van de prijs! (exci. btw) Za. 19-4 Ma. 21-4 van 10.00-17.00 uur, zorg dat u er bij bent! De Perzenkoning BV - De Plaats 17 - Hendrik-Ido-Ambacht Industrieterrein De Sandeling Direct aan de A16 Rotterdam - Dordrecht Tel.: 078 - 68 23 811 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 april 2014 3 SCHIEDAM - De zaterdag voor Pasen, 19 april, start Eet Fluisterbootrondvaartsei- zoen in Schiedam weer. Dit wordt uitgebreid gevierd met het Feestelijk Fluister boot Festijn, speciaal voor de OVMiles- kaarthouders van de RET. Beschik je nou niet over zo'n kaart, kun je deze dag toch op de fluisterboot stappen want er zijn ook reguliere tochten om 12.00, 13.30 en 15.00 uur. Een kaartje kun jé kopen via www.ontdekschiedam. nu, in de VVV-winkel van Stichting Promotie Schie dam, bij museummolen De Nieuwe Palmboom of, mits voorradig op de dag zelf, bij het afvaartpunt. De fluister- boottocht geeft een verras- OVMiles-spaarders kunnen zaterdag 19 april voor 200 Miles meevaren om 14.30 uur. foto:J. van de Ploeg sende kijk op de stad, terwijl een gids prachtige verhalen erbij vertelt. weGeNeR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131010 Verspreidklachten E redactie.ns@toegenermedia.nl 1(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies Efemilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 01372 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.femilieberichtenonline.nl- neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85. E: telesales@wegenermedia.nl Of mail ons via 1(0900)6743836 adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Druk Wegener Nieuwsdruk Commercieel Directeur Bas Stikkelorum Algemene voorwaarden en overige B.Stikkelorum@wegenermedia.nl informatie 1 www.wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. K.Moerman@wegenermedia.nl Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Miljoenen verlies bij knooppunt station Onzekere verwachtingen voor Pasen SCHIEDAM - Het paasweek einde is voor velen het ■uitgelezen moment om erop uit te trekken. Het verwachte mooie weer tij dens de twee paasdagen zoals in verschillende media wordt verkondigd, staat echter nog niet hele maal vast. Er is namelijk een addertje onder het gras verschenen. Op woensdag en donder dag hebben we te maken met een hogedrukgebied, dat zorgt voor veel zon en geleidelijk oplopende temperaturen. Goede Vrijdag verloopt ver volgens een stuk frisser en ook vallen er enkele buien. De zaterdag voor Pasen ziet er weër droog uit. De nieuwste bereke ningen laten tijdens de paasdagen een hogedruk gebied zien, maar zijn niet unaniem in de mate van invloed daarvan op het Nederlandse weer. De grootste onzekerheid is een klein lagedrukgebied dat eventueel voor wat buien zou kunnen zor gen. In dat geval wordt het 12 tot maximaal 16 graden in plaats van de eerder voorspelde 20 graden. Drukte op de weg rond Pasen SCHIEDAM - De ANWB verwacht aan de voor avond van Pasen een drukke avondspits. Op donderdagmiddag 17 april staan er meer files dan gebruikelijk, rond 17.30 uur zo'n 250 kilometer. Ook op tweede paasdag is het druk op de weg. Vooral op de Al Amsterdam-Amersfoort, de A2 bij Maastricht, de A12 bij Arnhem en op de A27 Utrecht-Breda wordt het druk. Andere knelpunten zijn de wegen naar de recreatiegebieden in Zuid-Holland, Zee land en de Veluwe. Op Goede Vrijdag is er in de loop van de ochtend veel oponthoud op de A12 tussen de Duitse grens en Utrecht door Duitse toeristen. De Provincie ziet geen heil meer in kantorenbouw op Schieveste, naast station Centrum, omdat veel kantoorruimte al leeg staat. Afblazen levert Schiedam in plaats van winst enkele miljoenen verlies op. Schiedam protesteert inmiddels heftig, met steun van de Stadsregio. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Een financiële strop voor Schiedam dreigt nu Gedeputeerde Staten heeft vastgesteld dat Schie veste als kantorenlocatie geschrapt gaat worden. Een fikse tegenvaller voor het oude college dat via, nu nog wethouder, Groeneweg fel protesteert tegen de beslis sing. „Van de overstijgende the ma's die op ons afkomen, is Schieveste een toppri oriteit." Zo reageren zijn ambtenaren Grondzaken geschrokken als Provinciale Staten doorzet. Dat zou een verlies van 5 tot 10 miljoen euro betekenen op de bouw locatie achter het station. Een zware klap voor Schie dam dat juist alles zet op het Het gebied aan de achterkant van station Schiedam Centrum zou vol komen te staan met scholen en kantoren en zelfs een bioscoop. Dat viel flink uiteindelijk flink tegen. foto: Rob Kammin9a gebied als mobiel knoop punt, waar kantoren, hotel, bioscoop en woningen ge pland staan en samenko men. Maar de locatie staat volgens de gemeente al te lang te leeg en krijgt zo een negatief imago voor de markt. De beslissing van een ho gere overheid miskent de kansen van de locatie met een enorme economische potentie. „Een gebied voor de toekomst", zo hield Groe neweg de nieuwe raad voor. Het college gaat daarom ook de provincie overtuigen van hun ongelijk. Daarbij krijgt Schiedam onverwachte hulp van de Stadsregio die samen optrekt in deze kwestie. De Regio ziet in Schieveste een mobiel voorportaal voor Rotterdam-West zoals sta tion Alexander dat is voor Rotterdam-Oost. Lees verder op pag. 7

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3