Broekpolder Regatta viert eerste lustrum "Heb ik nou een kalknagel of een schimmelnagel?" Laser bestrijdt kalknagel: meer dan 90% kans op succes ^•Pellegrinus Kosmetiek O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 7 mei 2014 12 Op zaterdag 10 mei klinkt het startschot voor de vijfde editie van de Broekpolder Regatta; een unieke, duurzame, authentieke, inspannende, maar bovenal leuke regatta met historische zeilende platbodems op de Vlaardinger Vaart en Midden-Delfland. Van de redactie VLAARDINGEN - Circa 200 leerlingen namen twee we ken geleden bij de Jaags- printwedstrijden letterlijk en figuurlijk het voortouw, komend weekend is het de beurt aan twaalf sponsor teams die tijdens de lustru meditie strijden om de eer en prachtige plaquettes. De Broekpolder Regatta werd in 2010 voor het eerst gevaren ter ere van de start van de herontwikkeling van de Vlaardingse Broekpolder en de Broekpolderhaven. Intussen is het gebied dat uitgegroeid tot een recre atiegebied met regionale aantrekkingskracht. In 2014 wordt nu ook de Broekpol derhaven ontwikkeld, ech ter in een andere vorm dan destijds. De Broekpolder Re gatta is dit jaar dan ook het ambassadeursevenement voor Waterpoort Vlaardin gen; een recreatietransfe rium dat vanaf 2015 te bele ven is als ontmoetingsplek, informatievoorziening, uit valsbasis voor waterrecre atie en verhuurpunt voor trapkajaks, elektrisch va rende luxe sloepen, zeilen de westlanders en klassieke open zeilboten. Levende historie Nog maar een eeuw geleden was de zeilende platbodem in Vlaardingen, Maassluis en Schipluiden een be langrijk transportmiddel. OP VRIJDAG 9 MEI ZETTEN DE SCHEPEN KOERS RICHTING VLAARDINGEN Zonder wind was het hard werken: 'jagend' of'bomend' moest het schip zijn bestem ming bereiken, puur op spierkracht van de beman ning, gebruik makend van de voor die tijd zeer vooruit strevende jaagpadstructuur. Eén van de eigenschappen de het vaargebied vanuit Vlaardingen zo uniek ma ken is dat die historische jaagpadstructuur langs de Vaart nog volledig intact is. De Vaart is in Nederland de meest authentieke trekvaart. Op de Broekpolder Regatta herleeft deze historie voor een dag. Op vrijdag 9 mei zetten de meeste schepen koers richting Vlaardingen. De Westlanders meren af aan de kade van de Vlaarding- Op de Broekpolder Regatta herleeft de historie voor een dag. Compleet met schepen, schippers en teams die 'jagend' over en langs het water trekken. Foto: PR se Vaart, ter hoogte van de Watersportweg bij de Pol derpoort. Op zaterdag 10 mei om 12.00 uur klinkt het officiële startschot. Na de Vlaardingse Vaart slaat de varende karavaan linksaf richting de Foppenpias, waar het echter zeilspekta- kel meestal begint. Na het spannende kruisrak vaart de regatta verder langs het' Jachthuis en de Noordvliet, om vervolgens linksaf te slaan de Vaart op richting Schipluiden. Na het ronden van de keerboei haasten de westlanders zich via café Vlietzicht terug naar de fi nish bij de Polderpoort. De hele route is fietsend of wan delend te volgen. De start is zowel voor de deelnemers als voor toeschou wers een spannend spektakel. Opgewarmd door de mu ziek van dweilorkest De Haringkoppen staan de teams even voor 12.00 uur in de startblokken. Vanaf 16.00 uur moeten alle schepen binnen zijn en zingt damesgroep Uit Volle Borsten de bemanningen toe in de feesttent aan de Vaart. Daar is om 16.30 uur ook de prijsuitrei king en om 17.00 uur staat de barbecue klaar (vooraf te reserveren) en om 18.30 uur luidt DJ Tonie Fiat de feestavond in. www.broekpolderregatta.nl. In Nederland hebben circa één miljoen mensen last van kalknagels. In bijna alle gevallen (98%) gaat het om voetnagels. Bij niet-behandelen gaan de nagels er steeds lelijker uitzien en kunnen allerlei nare klachten ontstaan. Een kalknagel en een schimmelnagel zijn twee namen voor hetzelfde euvel. De eerste geeft het resultaat aan, de tweede de oorzaak: in 90% van de gevallen gaat het namelijk om een besmetting met een huidschimmel. Bij 10% is de veroorzaker een gist. Hoe herken je een kalknagel? Een kalknagel herken je aan het loslaten van de Kalknagels zijn vaak hardnekkig. Heeft u van alles geprobeerd en niets werkt? Probeer dan onze nieuwste laserbehandeling: twee lasertechnologieën in één behandeling. De eerste laser breekt de harde buitenkant van de schimmelsporen. De tweede laser verhit het nagelbed en doodt de schimmels. U bent hierna eindelijk verlost van die ontsierende nagels! Onder medisch toezicht Alle behandelingen vinden plaats onder toezicht van een dermatoloog. Naast kalknagels behandelen wij ook ongewenste haargroei, tatoeages, acne, eczeem; littekens, pigmentvlekjes, rimpels en andere soorten huidproblemen. Gun uzelf die gave, gezonde huid! I Laan van Bol'es 3 f 1010 - 449 33 11 I kosmetiek@pellegrinus.nl Bel meteen; 010 - 449 33 11 3122 AE Schiedam I f 010 - 449 33 10 www.pellegrinuskosmetiek.nl nagelplaat (vooral aan het uiteinde), oppervlakkige witte verkleuring en hoornvorming onder de nagelplaat (vergroeiing)Wie er niks aan doet, krijgt een dikke, brokkelige, geelbruine nagel. Uiteindelijk kan de nagelplaat zelfs geheel verloren gaan. Nieuwe behandelmethode: laser Aanstipvloeistof en crème dringen vaak niet diep genoeg door in de nagel om effectief te zijn. Tabletten zijn effectiever, maar die geven risico op bijwerkingen omdat je ze vaak lang achtereen moet slikken. Maar nu is er een nieuwe behandelmethode met opvallend goede resultaten: de laser. De Consumentenbond noemt de behandeling met laser positief (Consumentengids juli/ augustus jl)Goed nieuws dus voor al die mensen die eindelij k weieens af willen van die ontsierende kalknagels! Succes zo goed als gegarandeerd Meestal zijn 3 tot 4 laserbehandelingen nodig met tussenpozen van 4 weken. Zo heeft u meer dan 90% kans op succes. Let wel op waar u zich laat behandelen. Ondeskundig uitgevoerde laserbehandelingen kunnen riskant zijn. Zoek daarom een vertrouwd adres waar deskundige mensen met de juiste lasers werken. Dan kunt u straks genieten van mooie, gezonde nagels. dermatologische cosmetiek

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 12