Nieuwe programma ebele Geef aan Z0A SCHIEDAM IN 'T KORT Anna Drijver in Gejaagd door de wind Lifesexy, nieuwe show van Gare du Nord medewerkster Simons snackcorner Schiedam noord tel:010- 4708919 HULP I HOOP I HERSTEL ZOA <fy PART-TIME ADMINISTRATIEF MEDERKSTER SCHIEDAM - 75 jaar na. de spraakmakende film Gone with the wind, is er nu een toneelbewerking van de ro man .van Margaret Mitchell te zien. Gejaagd door de wind, met in de hoofdrol len Anna Drijver (films; Loft en Komt een vrouw bij de dokter) en Nasrdin Dchar (winnaar Gouden Kalf Beste acteur), is een beroemde, woeste liefdesgeschiede nis die zich afspeelt in het Amerika ten tijde van de Burgeroorlog. Gejaagd door de wind is het portret van de ultieme moderne vrouw, die mee dogenloos nastreeft wat ze wil hebben, misgrijpt, en weer opnieuw begint. Een eigentijdse klassieker over een grote liefde, met meesle pende muziek (van Gouden Kalf-winnaar Helge Slikker) sensuele blikken en opzwe pende jurken. De kostuums zijn ontworpen door mode ontwerper Jan Taminiau. Inleiding en kaarten Om een zo compleet mo gelijk beeld te creëren van deze voorstelling is het mo gelijk voorafgaand aan de voorstelling een inleiding bij te wonen. De inleiding begint om 19.15 uur, toegang tot de inleiding is twee euro. Gejaagd door de wind is donderdag 15 mei, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang; 26,00. Meer info: www.theateraan- deschie.nl O www.nieuwestadsblad.nl Bill Wyman komt met zijn Rhythm Kings komend seizoen naar Schiedam is daarmee een van de absolute hoogtepunten. foto: Theater ad Schie Het nieuwe theaterprogramma van Theater aan de Schie is rond en de brochure ligt bij de drukker. Liefhebbers moeten nog even geduld hebben voordat zij kaarten voor seizoen 2014-2015 kunnen bestellen. Door het theater SCHIEDAM - Vanaf maandag 5 mei, om 12.00 uur, staat het nieuwe programma online zichtbaar op de website van het theater. Gasten kunnen een kijkje nemen ep alvast alle wensen op een lijstje plaatsen. De voorverkoop start dinsdag 13 mei. Vanaf 13.00 uur is het mogelijk kaarten te reserveren. Vrien den van het theater krijgen voorrang en kunnen vanaf vrijdag 9 mei, 17.30 uur, reserveren. In de voorver koopperiode is het reserve ren van kaarten uitsluitend mogelijk via de website of via het bestelformulier (af te halen in het theater). Tij dens deze voorverkoop wor den geen reserverings- en verzendkosten berekend. Donderdag 8 mei, om 20.15 uur, vindt de presentatie van het nieuwe seizoen plaats in Theater aan de Schie. Deze avond krijgen Vrienden van het theater een voorproefje van wat er het komende sei zoen te zien zal zijn en krij gen zij als eerste de nieuwe theaterbrochure overhan digd. Tip van de sluier In het nieuwe seizoen kan er onder andere worden genoten van de openings voorstelling van Najib Am- hali, Bill Wyman's Rhythm Kings (was jaren jaar de bas sist van The Rolling Stones) en Frans Bauer. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 7 mei 2014 21 SCHIEDAM - Gare du Nord trekt al vijf jaar volle zalen met shows die de bezoekers meenemen naar de wereld van bright lights, big cities. De jazzy setting van de band en de glansrol voor zangeres Dorona Alberti ademen de sfeer van glamour en sensu aliteit. Hit songs als Marvin Miles en Beauiful Day, Sex 'n' Jazz, Love For Lunch en Lilywhite Soul, vormen de herkenbaarheid en toe gankelijkheid van de show. Nieuwe show De nieuwe show Lifesexy laat, evenals het gelijkna mige nieuwe album dat verschijnt op het Blue Note- label, de band horen en zien in al zijn veelzijdigheid. Songs als Pablo's Blues met blueslegende Robert John son en You're My Medicine met soullegende Marvin Gaye zijn na jaren terug in het repertoire. De voorstel ling Lifesexy, met exotische songs waarvoor Ibiza en Toscane inspiratie leverden, is vooral een eerbetoon aan al het mooie dat het leven te bieden heeft. Reserveren Toegang: 25,00. Gare du Nord is zaterdag 10 mei, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Kaarten reser veren kan via de kassa van Theater aan de Schie, ge opend op dinsdag van 13.00 - 16.00 uur en één uur voor aanvang van iedere voorstel ling. Telefonisch is de kassa bereikbaar van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 -16.00 uur op telefoonnum mer (010) 2 467 467 en één uur voor aanvang van iedere voorstelling. Online reserveren kan 24 uur per dag via www.thea- teraandeschie.nl. Gare du Nord trekt ai vijfjaar volle zalen. Zaterdag 10 mei staan ze in het Schiedamse theater. Foto: Omar Rosalina Meedenken over het natuurbeleid van de toekomst? Dat kan op www.rijksnatuurvisie.nl inr!,:k verdm Er is bij ons nog plaats voor een voor 30 uur per week. www.zoa.nl Ebele BV is een gerenommee^le importeur en distributeur op het gebied van lager, aandrijf en afdichtings techniek. met een uitgebreid assortiment voor onze klanten in de industrie, scheepvaart en de technische groothandel. Te denken valt aan bijvoorbeeld lagers, vsnaren, oliekeerringen, lijmen, transporlwielen en manchetten voor hydrauliek en pneumatiek. Wij zijn op de korte termijn op zoek naar een enthousiaste: Het betreft een vacature voor circa 24 uur per week. De werkzaamheden zullen hoofdzakelijk bestaan uit het verwerken van de inkomende en uitgaande facturen, archiveren en het debiteuren beheer. Van onze medewerkers verwachten wij collegialiteit, loyaliteit en een optimale inzet en een uitste kende beheersing van de Nederlandse taal. Ervaring in het debiteuren beheer en beheersen van de Engelse taal is een pre. Alleen wanneer u zich hierin herkent nodigen wij u uit uw sollicitatie met c.v. binnen een week te richten aan: Ebele BV, Postbus 5100, 3008 AC Rotterdam, t.a.v. mevrouw van Lindt Tel. 010-4293655 website: www.ebele.nl E-mail: denise@ebele.nl Kennismaken met gitaar en viool Zaterdag 10 mei geven Mi chael Samson en Helena Sokolova een workshop kennismaking gitaar en vi ool. Deze interactieve editie van Muziek in de Biblio theek is bedoeld voor kinde ren tussen de 6 en 14 jaar, begint om 14.00 uur in het theater van de Bibliotheek Schiedam en is afgelopen om 14.45 uur. Deelname is gratis. Aanmelden is nodig in verband met het maxi male aantal deelnemers en kan door een mail te sturen naar verdieping@debiblio- tbeekschiedam.nl Kennis, Koffie en Koek Cleverbee, een bedrijf dat kinderen met ene ontwikke- lingsvoorsprong wil helpen, organiseert 14 mei weer een bijeenkomst. Met koffie en koek wordt informatie uit gewisseld met ouders van jonge kinderen om zo een steuntje in de rug te zijn bij de opvoeding. Deze bijeen komst heeft de executieve functies als onderwerp die belangrijk zijn voor vaar digheden die het leven in de grote wereld vergemakkelij ken. Organiseren van taken, je emoties onder controle le ren houden, volhouden van een'taak waaraan je begon nen bent: je functioneert be ter als je deze vaardigheden goed ontwikkeld hebt. De bijeenkomst start om 20.00 uur en is gratis na aanmel ding via mirjam@cleverbee. ni Boottocht van het Rode Kruis De vrijwilligers van het Rode Kruis organiseren za terdag 20 september weer een geheel verzorgde dag boottocht. Vertrek 09.00 uur, aankomst 17.00 uur bij het Havenhoofd. De kosten zijn inclusief eten en drin ken 37,50. Rolstoel of rol- lator is geen probleem. Er kunnen alleen geen scoot- mobielen mee. Aanmelding en informatie: 2342049 of: nieuwewaterwegnoord@ redcross.nl Avond over verkiezingen De PvdA Schiedam organi seert maandag 12 mei een bijeenkomst in het kader van de Europese verkiezin gen van 22 mei in hun eigen ontmoetingscentrum op de Hoogstraat 52. Aanvang is 19.30 uur. Historicus Han van der Horst geeft een in leiding over Europa. Toe gang gratis. Bach en het Noh-theater Enige jaren geleden brach ten Ensemble Ausonia (o.l.v. Frédérick Haas) en Ma- sato Matsuura in 't Huis te Poort een unieke theatrale presentatie van de Rozen kranssonates van de barok- componist Biber in com binatie met een uitvoering van het antieke, maar nog altijd springlevende Japanse Noh-theater. Een onvergete lijke gebeurtenis die nu een vervolg krijgt in de voorstel ling 'Bach en het Noh-thea ter'. Vrijdag 9 mei, 't Huis te Poort, 20.15 uur. Kaarten 15 euro in de voorverkoop en 17,50 aan de zaal. Voorver koop bij J.S. van Leeuwen, Post Scriptum. Reserveren kan ook via advanderkou- Moederdag in de Nieuwe Passage Kinderen kunnen zaterdag 10 mei een origineel moe derdagcadeau maken en zelf kans maken om een cadeau voor hun moeder te winnen. Tussen 12.00 en 16.00 uur kan iedereen plaats nemen achter de speciale "ik hou van mama"-fotolijst om een foto te laten maken met hun mobieltje. Deze foto kun nen ze doorsturen naar hun moeder via WhatsApp of SMS. Door de foto ook naar nieuwepassage@gmail.com te sturen maak je kans om 's middags met een van de drie slagroomtaarten naar huis te gaan. Cantatedienst in de Grote Kerk In de Grote Kerk wordt zon dag 11 mei een cantatedienst gegeven. Het koor is Vocalis St. Jan en voorganger Mar- jolijn Russchen. Aanvang is tien uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 21