'Geen droomcombinatie, wel stabiele basis' Schiedam Proms komt eraan! bllenkraam KORT NIEUWS COLOFON weGeNeR Media Kikadag, senioren voor zieke kinderen Veiligheidsdag Stadserf O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 7 mei 2014 3 Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachfen E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)424 5726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 01372 68 Voor informatie over de. Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85. E: telesales@wegenermedia.nl Of mail ons via T (0900) 674 38 36 adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Druk Wegener Nieuwsdruk Commercieel Directeur Bas Stikkelorum Algemene voorwaarden en overige B.Stikkelorum@wegenermedia.nl informatie I www.wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. K.Moerman@wegenermedia.nl Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Puppy's allemaal geplaatst SCHIEDAM - De puppy's die in maart in een kartonnen doos werden gedumpt, hebben allemaal een nieuw huis gekregen. De hondjes waren amper een week oud toen ze werden gevonden en naar het asiel gebracht. Zorgen hadden de medewerkers toen ook nog om de moederhond, die haar nestje zeker zou missen. De eigenaar werd echter nooit gevonden. Een gezin uit Sint Maar tensdijk bracht de puppy's met de fles groot. Van de zeven overleefden er zes. Gratis naar het museum op 11 mei? SCHIEDAM - Gratis naar het museum? Dat kan tij dens de Volkskrantdag van 13.00 - 17.00 uur. Vijf talentvolle kunstenaars onder de 35 jaar zijn uit gekozen door kunstscouts en tonen hun werk gedu rende drie maanden in het Stedelijk Museum Schie dam. Dat is de Volkskrant Beeldende Kunst Prijs. Zowel de vakjury als het publiek kiest een favoriete kunstenaar. De vakjury, onder leiding van cabare tier Sanne Wallis de Vries, riep Floris Kaayk uit tot winnaar van 2014. Maar wat vindt het pu bliek? Kom kijken en oor deel zelf. Stemmen kan nog steeds. De genomineerden zijn: Giorgio Andreotta Caló, Floris Kaayk, Maartje Korstanje, Emmeline de Mooij, Emma van der Put Programma Volkskrant dag: 13:30 uur: ontvangst in het auditorium Stedelijk Museum Schiedam 13:45 uur: rondleidingen door Sacha Bronwasser en Wilma Sütö 14:45 uur: performance door Emmeline de Mooij 15:30 uur: lezing door Flo ris Kaaijk 15:45 uur: korte interviews van Sacha Bronwasser 16:15 uur: bekendmaking publieksfavoriet Aanmelden:info@stede- lijkmuseumschiedam. nl o.v.v. Volkskrant Beel dende Kunst Prijs. De Volkskrantdag is gratis toegankelijk. Lezing over watersnoodromar SCHIEDAM - Schrijfster Femke Roobol komt vrij dag 9 mei naar boekhan del Post Scriptum in het Hof van Spaland om dara te vertellen over haar laat ste boek Springtij. Het is een onderhoudend en spannend verhaal dat zich afspeelt tijdens de waters noodramp in 1953 en de af sluiting van de Zuiderzee in 1932. Roobol verbindt beide historische feiten op een aangename wijze met elkaar. De aanvang is 20 uur en de toegang is gratis. Gratis kaarten zijn te reserveren of af te ha len bij de boekhandel en onder de bezoekers wordt een gesigneerd exemplaar Springtij verloot. Marcel Bregman van D66 verdedigt de nieuwe coalitie van vijf partijen, die weliswaar geen droomcombinatie is, maar wel een stabiele basis vormt met volwaardige wethouderskandidaten. „Een combinatie waar stevige afspraken zijn gemaakt, waarop je kan rekenen dat ze ook uitgevoerd worden." Door Frank Willemse ANBO-NIEUWS Umoet echt zaterdag 24 mei gaan vrijhouden. Wij houden het juist op een zaterdag, omdat veel mensen op die dag zich buitenshuis begeven en ons dan een bezoek kunnen brengen. Op die 24e mei organiseren de Schiedamse Ouderenbonden een fancyfair in het teken van KIKA. KIKA, u weet wel, het fonds dat zich inzet voor het kinderkankerfonds. Zeker als oudere wil je toch echt niet meemaken dat je kind of kleinkind hier te maken mee krijgt. Om geld voor onderzoek in te zamelen staan heel veel oudere vrij willigers die dag klaar om deze Fancy Fair mogelijk te maken. Door alle bezuinigingen blijft er gewoon veel te weinig geld over om deze onder zoeken mogelijk te maken. Daar gaan wij als ouderen dus iets aan doen. Wij pak ken het dit jaar groots aan, tenslotte moet er ook veel geld binnenkomen. Aanvang 11.00 uur in de Plantage aan de Lange Nieuwstraat. Er staan veel kramen waar u spullen voor het goede doel kunt kopen, er is een kinderworkshop, er worden pannen koeken gebakken, eigenlijk teveel om op te noemen, maar dat het gezellig wordt, dat kan ik u verzekeren! 's Middags is er een optreden van de Rijnmondband. Als u nu denkt: ik heb ook nog mooie spulletjes die veel geld zullen opbrengen, lever het dan in bij de ANBO aan de Lange Nieuwstraat 181 op vrijdag 9 en 16 mei tussen 10.00 - 13.00 uur. Dat het schoon en mooi moet zijn begrijpt u natuurlijk wel. Wij gaan ervan uit dat het prachtig weer wordt die dag, maar als alternatief kunnen wij uitwijken naar onze sociëteit. Slecht weer is dus geen excuus om niet te komen. Zaterdag 24 mei vrijhouden en komen en veel kopen, ik reken op U! Joke Ballijns SCHIEDAM - Op het Stadserf vindt zaterdag 10 mei de Schiedamse Veiligheidsdag Tijdens deze dag presenteert zich een groot aantal orga nisaties die zich inzetten op het gebied van veiligheid. Ook worden er demonstra ties gehouden. Zo zal de Brandweer Schiedam een slachtoffer uit een autowrak knippen en is het mogelijk mee te rijden in een brand weerauto. Daarnaast geeft de brandweer tips over de brandveiligheid in de woon omgeving. De Koninklijke Lucht macht is aanwezig met een 'Crashtender'. Daarmee wor den onder meer vliegtuig- branden bestreden. Verder zijn er voertuigen te zien van het Korps Nationale Reserve en de Koninklijke Marechaussee komt onder andere met een pantserrups voertuig. De Geneeskundige Hulpverlening bij Onge vallen en Rampen (GHOR) is met een tent aanwezig, waarin te zien is hoe zij te werk gaan bij calamiteiten. Op het Stadserf staan infor matiestands met informatie over Burgernet, Veilig Ver keer Nederland, Irado, Red dingsbrigade Schiedam en team Toezicht Handha ving. Autohaag Zeeuw voert vei- ligheidsautochecks uit en zet gratis het kenteken van auto of motor met popna gels laten vast om diefstal te voorkomen. Voor de jongste bezoekers is er een spring kussen. 1 De Veiligheidsdag wordt ge houden van 10.00 tot 20.00 uur op het Stadserf. SCHIEDAM - Voor de zevende keer organiseert Schiedam komend weekend haar eigen Night of the Proms, onder de titel Schiedam Proms. In een mix van klassiek en pop wordt door een groot orkest met koor, solisten en show ballet een geweldige muzi kale show gepresenteerd in de Margriethal. Solisten Roy van den Akker, Robbert Bes- selaar, Jan Klapwijk, Marjo lein Kloet, Anne-Fleur van den Berg en Esther Groe- nenberg zingen prachtige songs en grootse hits. Het wordt éen groot muziek feest waarbij de muren van- de hal bol zullen staan van het muzikaal geweld. Schie dam Proms vindt plaats op Afgelopen weekend vond één van de laatste repetities plaats. De reacties waren lovend. foto:Jos Over de Vest vrijdag 9 en zaterdag 10 mei 17.50. Kaarten verkrijgbaar 2014 in sporthal Margriet bij de Schiedamse boekhan- vanaf 20.30 uur. Zitplaatsen dels én via de website www. kosten 20,-, staanplaatsen schiedamproms.nl. SCHIEDAM - Bovendien mocht dit nieuwe college volgens Bregman niet lijken op het oude: „Als wij het gevoel hadden dat dit oud beleid in nieuwe zakken zou worden dan waren wij hier niet mee doorgegaan." „Het oude be leid gaat juist gewoon door." Dat is de reactie van win naar AOV, die met Catelijne de Groot als zijnde 'niet bestuurswaardig' terzijde werd geschoven. Het AOV spreekt van kiezersbedrog. „De Vijf Partijen of de Bende van 5 hebben geen talent en doen dit voor persoonlijk gewin." Honend beweren ze dat nieuwe wethouders als Patricia van Aaken (CDA) en Alex van Steenderen (SP) 'slechts administratieve me- Op 15 mei zullen de politieke partijen ook in discussie gaan of dit college van Burgemeester en Wethouders een juiste afspiegeling is van de laatste verkiezingen. Foto: Nieuwe Stadsblad dewerkers' zijn. Van Steen- deren was fractiemedewer ker van de Tweede Kamer en ontbeert volgens hen be stuurlijke ervaring. Vooral de negatieve rol van oudgedienden en ex-wet houders die op de achter grond hun invloed blijven uitoefenen baren de oppo sitiepartijen zorg. Zo wordt wethouder Marcel Hout kamp (D66) gezien als ver tegenwoordiger van oude politiek in de Verver-affaire. En ook wethouder Mario Stam (PvdA) wordt nage dragen dat hij ondanks af straffing bij de verkiezingen toch terugkeert op het plu che. De coalitiepartijen zien het juist als voordeel dat er varen wethouders als Stam en Gouweleeuw het beleid continueren. Donderdag 15 mei zal het nieuwe college tijdens een extra vergade ring beëdigd worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3