Flat krijgt lift 1 21% KORTING BTW VRIJE WEEK AANBIEDING Paard te water De Boshoek als schapenfarm Boek van de Week: Tot ziens daarboven WEGAFSLUITING VOOR REALISATIE GELUIDSSCHERMEN A20 Q)ame&irMKf& fflenng/ d&irtag/ ...uHtar k/eding/ kofteri ring eerir* is/f AFVALLEN WAS NOG NOOIT ZO MAKKELIJK! OP DE COLLECTIE: O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 7 mei 2014 7 Het plaatsen van liften zal in verband met de toenemende vergrijzing in een aantal situaties zeer urgent zijn, verwacht Christiaan van Zon. foto: C. van Zon SCHIEDAM - Een flat aan de Burgemeester van Haaren- laan heeft afgelopen week een langverwachte, zeer gewenste en door eigen ini tiatief gefinancierde lift ge kregen. De Vereniging van Eigena ren van de flat had 75 pro cent van de stemmen nodig om de aanpassing door te kunnen voeren. Een behoor lijke investering en in dit ge val nog eens extra complex omdat er in de trappenhal binnen onvoldoende ruimte voor een lift is en de lift bo vendien alleen rechtstreeks op de begane grond toegan kelijk kan worden gemaakt, door de onderste bestaande trap en het onderste bordes weg te breken. „Met bijkomende kosten gaat het om een bedrag van ongeveer 120.000,00, waar van ongeveer 1/3 voor de bouwkundige kosten en 2/3 voor de eigenlijke liftinstal- latie", vertelt Christiaan van Zon van de WE. De appartementen zijn ge bouwd in 1958, waren in die tijd vrij luxe maar niet al te groot. Daardoor wor den ze tegenwoordig vooral bewoond door ouderen (die slecht ter been worden) en starters (die kinderen krij gen). Door de komst van de lift kunnen ouderen langer zelf standig blijven wonen in de perfect gesitueerde flat. Van Zon hoopt dat het initiatief een voorbeeld kan zijn voor anderen en de Schiedamse politiek. „Wij hebben op ei gen kraeht de weg gevonden om dit te realiseren, maar het viel ons toch enorm te gen, dat we voor dit project niet in aanmerking komen voor gemeentelijke financie ringscondities welke voor andere plekken in de stad wel gelden. Daardoor zijn de financieringslasten voor de bewoners veel hoger dan nodig is." SCHIEDAM - We zijn het in middels wel een beetje ge wend in het gebied rond Midden-Delfland: daar raakt nogal eens een dier te wa ter. Maandagmorgen 5 mei was het raak op de Groene- weg. Daar lag een paard in het water dat er met geen mogelijkheid meer uit kon. De brandweer kreeg het aanvankelijk ook niet voor elkaar om het dier op het droge trekken en daarom werd het HV-Voertuig van Vlaardingen ingeschakeld. Hiermee lukte het wel. SCHIEDAM - De omgeving van het 'Natuur- en Landschaps park Kethel', de toegangs poort tot het Midden-Delf- landgebied, is zondag 18 mei het decor van schapen, echt veel schapen. Op deze dag organiseert Natuurcëntrum De Boshoek, samen met de Stichting Schaapskudde Vockestaert Midden-Delf land, speel-o-theek Ikkie, het NME-centrum Harre Wegh en modelboerderij De Groene Raat een open dag geënt op het voorjaar. De 300 tot 400 schapen van de schaapkudde Vockestaert begrazen die dag het Na tuur- en Landschapspark Kethel. Zoals gewoonlijk worden voor kinderen veel creatieve en educatieve ac tiviteiten georganiseerd, het favoriete uilenballen plui zen, nestkasten timmeren en figuurzagen. SCHIEDAM - Elke week lezen Gerben de" Bruijn of Ruud Aret van boekhandel Post Scriptum een Boek van de Week. Dit keer is het een waar meesterwerk van de hand van Pierre Lemaitre: 'Tot ziens daarboven', dat wordt beloond met een 9,5. Als je een werkelijk fantas tische roman wil lezen die de Eerste Wereldoorlog als onderwerp heeft, vraag dan naar Tot ziens daarboven van Pierre Lemaitre. Het speelt zich af in de laatste dagen van de loopgraven oorlog en de jaren die daar op volgden. Twee mannen overle ven de gruwelijkheden, de een is verminkt in zijn ge zicht, roken gaat alleen nog via zijn neusgat en hij is kreupel. De ander weet zich gered door de eerste, wat hem met een schuldgevoel opzadelt. Er gebeurt heel veel voordat beide man nen besluiten een louche handeltje op te zetten in fictieve oorlogsmonumen ten. Met het gestolen geld hopen ze een rustig leven in een Franse kolonie door te brengen. Een tweede lijn in het verhaal is dat van luitenant d'AulnayPradelle. Een man die voor het leven verbonden is met dat van de twee mannen en die op zijn beurt ook een slaatje weet te slaan uit de misere van de oorlog. Het lijkt een tweestrijd te worden wie er het best in slaagt te zwen delen. Lemaitre die met dit boek de Prix Goncourt won is ons land al bekend als thrillerschrijver. Dit vind je terug in zijn boek. De span ning wordt uitstekend opge bouwd. Het lezen van elke bladzijde maakt je meteen nieuwsgierig naar de vol- Aannemerscombinatie A4all realiseert in opdracht van Rijkswaterstaat onder meer nieuwe geluidsschermen langs de A20. Om de geluidsschermen over de Hargalaan te kunnen realiseren, wordt deze tussen 19 mei 2014 en 7 juni 2014 in twee periodes afgesloten. Afsluiting Hargalaan richting Schiedam Van maandagochtend 19 mei 2014, 00:00 uur tot woensdagochtend 28 mei 2014, 00:00 uur is de rijbaan van de Hargalaan in de richting van Schiedam afgesloten voor autoverkeer. Afsluiting Hargalaan richting Vlaardingen Van maandagochtend 2 juni 2014, 00:00 uur - zaterdagochtend 7 juni 2014 00:00 uur is de rijbaan van de Hargalaan in de richting van Vlaardingen afgesloten voor autoverkeer. Maatregelen De omleidingen en afsluitingen staan ter plaat se en langs de toevoerwegen aangegeven door middel van bebording. Hulpdiensten, (brom) fietsers en voetgangers hebben wel doorgang. Dit wordt ter plaatse met behulp van verkeers regelaars gefaciliteerd. Hinder Voor omwonenden is er in de nachten mogelijk hinder door geluid van de werkzaamheden. In sommige gevallen (bijvoorbeeld bij slecht weer) kan A4all de werkzaamheden uitstellen. Op http://www.a4delft-schiedam.nl vindt u de meest actuele planning. A4all is een samenwerkingsverband tussen Boskalis, Heijmans en VolkerWessels Bezoekadres Postadres Telefoon E-mail Woudweg 27, Schiedam Oostveenseweg 11a 2636 EC Schipluiden 088- 1869429 info@a4all.nl Het boek van Pierre Lemaitre is volgens Ruud Aret een waar meesterwerk. foto: NS NIEUWE SIERBESTRATING? De grootste keus, meer dan 150 voorbeeldtuinen! nseweg 55/9 Vlaardinge 010-4600896 nsdag-zaterdag 10.00-17.00 uur Neem uw tuinmaten mee voor een gratis ontwerp en vrijblijvend prijsopgave. Ook bij u thuis. Inclusief: Verwijderen/afvoeren oude bestrating t Nieuwe stenenAegels/zand Aanleg nieuwe bestrating 1 jaar garantie Modeltuinen Zwanenburg IJweg 411Zwanenburg T: 023-5552475 06-58931561 Openingstijden: ma. t/m za. van 8.00 -17.00 uur Kijk voor aanleg sierbestrating en tuinhout bij u in de regio op: www.modeltuinenzwanenburg.nl Eazy Shape is momenteel het nummer 1 dieet product in Nederland. Al duizenden Nederlanders vallen eindelijk snel, blijvend en gezond af! De nieuwe generatie Eazy Shape shakes zijn een revolutie op het gebied van dieet producten. Eazy Shape ondersteuntje bij het snel en blijvend bereiken van je streefgewicht. Ook gaat het de veroudering van de huid, spieren en botten tegen. ACTIE: Bestel voor 20 mei op de website of telefonisch en ontvang een maandpakket voor €59,95 in plaats van €79,95! INHOUD MAANDPAKKET: 4 heerlijke smaken Gratis coaching Shaker cadeau! Dieet handboekje Wetenschappelijk bewezen werking Gegarandeerd resultaat Vandaag besteld, morgen in huis Telefoon: 088 777 2000 Website: eazyshape.nl Gerry Weber, Taifun, Betty Barclay, Frank Walder, en andere merken

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 7