Lezersactie Judith Simon stopt met pijn in knie en hart m Verlies en winst cricketers i m De eerste keer Toernooitennis Schiedam nu koploper Damesvoetbal groeit Damestransfer 25% korting Living Dinosaurs O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 7 mei 2014 8 Ze had wat graag nog een paar jaar doorgegaan. Toch klonk voor Judith Simon zondag de bel voor de laatste ronde. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - De zakdoekjes lagen gereed. Dat haar pu- bliekswissel emoties zou losmaken was te verwach ten. Vijftien jaar was Juud (voor intimi) een vaste kracht in de dameshoofd macht van Spirit. Zag mei den komen en vrouwen gaan. In 1999 maakte de geboren Vlaardingse haar debuut, maakte tweemaal promotie (met tussendoor een degradatie) naar de eer ste klasse mee en voegt zich nu, door niet meer te repare ren knie-sores, bij vroegere eerste team-speelsters in het vijfde elftal. „Daar is het tempo niet zo hoog", klinkt het. Het gaat met pijn in het hart want eigenlijk vindt ze de tijd voor haar sportpensi- oen nog lang niet gekomen. Maar er is een andere pijn die haar parten speelt: de knie. „Slijtage", noemt ze het. Met een operatie dacht ze het euvel te kunnen be strijden, maar, werd op de operatietafel vastgesteld, kraakbeen ontbreekt. „Daar is geen remedie tegen." SCHIEDAM - Hermes DVS heeft in de openingswed strijd van de cricketcompe titie niet voor een verras sing kunnen zorgen. VRA, dat vorig jaar net naast de landskampioen greep, bleek een maatje te groot. De Noord-Hollanders zet ten een totaal van 222 runs neer voordat ze all-out gin gen. Hermes kwam daarna slechts tot 177. Excelsior'20 startte wel winnend. De Schiedammers, die zichzelf in de strijd om de titel geen SCHIEDAM - Het Holy Open voor jeugdspelers bijt op 9 juni het spits af van weer een lange reeks tennis toernooien. TV Schiedam Noord heeft vanaf 21 juni een jeugdtoernooi. VLTC heeft op 30 juni voor het eerst een toernooi voor jon geren geprogrammeerd. Het Van Vliet Open opent op 23 juni de reeks van vijf grote toernooien voor senioren. Daarna volgen het Holy Open (7 juli), de 10e editie van het Los Amigos dubbel- toernooi (14 juli), Sport2000 Open van VLTC (28 juli) en het TSN Open (4 augustus). Het Heineken Open van TV Rebounce sluit het toernooi- seizoen af. In Spieringshoek is de start 15 september. SCHIEDAM - Door het verlies van medekoploper Ridder kerk Rowdies, dat met 6-4 van Euro Stars 3 verloor, is Schiedam nu soeverein heerser in de tweede klas D. De honkballers wonnen zelf ruim van Wassenaar: 13-5. „Maar het was geen mak kelijke zege", tekent coach Leo Voogd aan. „In de laat ste inning was het slechts 6-5. Iets van 9-5 had beter de krachtsverhouding weer gegeven. Maar in de laatste slagbeurt wisselde de tegen stander van pitcher en die nieuwe man bleek wat mak kelijker te bespelen dan zijn voorganger." Ondanks de vier overwin ning op rij, heeft Voogd wel Bij fusieclub KethelSpaland floreert niet alleen het mannenvoetbal, ook de dames- en meidenafdeling zit in de lift. Het ziet er namelijk naar uit, dat het niet bij de drie teams, die nu sportpark Kethel actief zijn, blijft. Kortom, de damestak groeit onstuimig, www.kethelspaland.nl SCHIEDAM - Zoals het er nu naar uitziet maakt een com pleet meisjesteam de over stap van Hermes DVS naar KethelSpaland. In Harga kijkt men er niet van op. „Ie dereen weet, dat onze club in het lichtblauw speelt", vertelt Hermes DVS-zegs- man Michel Hubrechtse zijn visie op de transfer. „Ze kwamen in september met rode trainingspakken. We hebben de teamleiding ge zegd dat we dat een seizoen door de vingers zouden zien. Daarna moest het tenue weer de Hermes-kleur krijgen. Ze vormden een club in de club. Dat leidt blijkbaar tot hun vertrek. Volgens zeggen is er ook bij Hargasport en SVDPW aangeklopt." Laatste kans op reizende tentoonstelling Judith Simon wordt op de schouders en onder luid applaus van de ploeggenoten naar haar (niet gewilde) hockeypensioen gedragen. Foto: Fred Ronde Daarmee verliest de dames hoofdmacht een harde wer ker. „Maar niet iemand die een team aanstuurt. Ik weet zelf wat er van me verwacht wordt, zeg af en toe wat te gen anderen maar daar blijft het dan ook bij." Zondag nam ze afscheid van haar team. „Dank je Juud je was van onschatbare waarde." dominante rol toedichten, lieten ACC op eigen veld een blauwtje lopen. De Amster dammers kwamen tot een mooi totaal van 209, maar Excelsior'20 passeerde het met 210 al na het verlies van slechts vier wickets. De boeiende, internationa le, reizende tentoonstelling voor het hele gezin Living Dinosaurs is nog tot en met 15 juni 2014 te bewonde ren in Post Rotterdam aan de Coolsingel 42. De tentoonstelling Living Dinosaurs laat zien hoe di nosauriërs leefden: vanaf hun allereerste bestaan 235 miljoen jaren geleden als kleine roofreptielen tot aan hun dominantie op het land en in de lucht. De ne gentien levensgrote dieren zijn nagemaakt volgens de laatste wetenschappelijke' inzichten. Wilt u samen met uw (klein)kinderen een unieke, spannende ontdekkingsreis maken? Terug in de tijd Duik 400 miljoen jaar terug in de tijd en waan u in de prehistorie met de le vensgrote dinosauriërs. Door middel van de nieuwste aninjatronic- technologie maken de di nosauriërs levensechte be wegingen en geluiden. De grootste replica, de Mamenchisaurus, is 19 meter lang en 7 meter hoog. De kleinste dinosau riër is de Eoraptor, van 130 cm lang en 50 cm hóóg. Voor het eerst zijn deze dinosauriërs in Europa te Wilt u samen met uw (klein)kinderen een unieke, spannende ontdekkingsreis maken? bewonderen. Tienduizen den kinderen bezochten inmiddels met hun ouders of grootouders de tentoon stelling. Nog maar een paar weken te gaan en dan is het niet meer mogelijk de dinosauriërs te zien. Laat die kans niet voorbij gaan! Living Dinosaurs is geschikt voor het hele gezin. Naast de dinosauri ërs zelf is er een 3D film te zien en zijn er fossielen en skeletten te bewonderen in de Evolutieruimte. Los van de tentoonstelling kunnen kinderen in de werkplaats een pijl en boog en prehis torische verf maken (niet bij de prijs inbegrepen). Tot en met 15 juni kunt u de dinosauriërs met een aanzienlijke korting be zoeken. Tegen inlevering van deze advertentie aan de kassa ontvangt u 25% korting op elk ticket. Onli ne vult u de code 'Last Mi nute' in nadat u de bestel ling en persoonsgegevens heeft opgegeven, De kor ting wordt dan verwerkt. U betaalt dan 9,00 euro in plaats van 12,00 euro voor volwassenen en 6,00 euro in plaats van 8,00 euro voor kinderen. Openingstijden: dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 18.30 uur, Cool singel 42, Rotterdam. Voor een gratis app, tickets en verdere informatie, zie de website: www.livingdino- saurs.nl. COLUMN - John Hoogstad kanttekeningen. „Ik blijf een kritische coach en roep al drie wedstrijden achter elkaar, dat ik ze graag een keertje een goede wedstrijd wil zien spelen. Door de zegereeks zouden ze kun nen gaan denken dat het allemaal vanzelf komt aan waaien. Met mijn kantteke ningen houd ik ze scherp." Zondag volgt de streekderby tegen Holy/Gophers Combi natie dat op de Rowdies en EuroStars3 gedeelde tweede staat. „Een beladen wedstrijd", noemt hij het en wijst op de op de klippen gelopen fusie plannen van Holy en Schie dam. „Dat zorgt toch voor een apart sfeertje." Weet jij het nog, je eerste verliefdheid? Weinig eten, veel glimlachen. Je staart dromerig voor je uit en als de gelukkige in beeld komt, vermijd je liever oogcontact. Maar dan wordt de liefde beantwoord! En de verlegenheid van de kalverliefde lost op in het warme bad van die eerste relatie. Alle aandacht gaat naar elkaar. Overal waar je gaat, is de &nder in beeld: in levende lijve of in gedachten. Het is de eerste keer en je bent met niets anders bezig. Kun je verliefd zijn op je eerste huis? Er zijn overeenkomsten. Het is de eerste keer en je bent met niets anders bezig. Het voelt als iets groots. Iets waarvoor je kiest. Voor langere tijd. Wat wil je? Een huis met een tuin? Centraal gelegen? Bestaand of nieuwbouw? Ga je voor sfeer of meer voor praktisch? Je zoekt. Je droomt. Je kijkt rond. Er komt een moment waarop je het zeker weet: d(t is het huis voor mij! En dan? Dan raakt alles in een stroomversnelling. Je doet een bod en onderhandelt over de prijs. Ben je al aan het inrichten voordat je het koopcontract tekent? Zou zo maar kunnen. Bouw kundige keuring? Toch maar wel. Een hypotheek is ook niet niks. En ja, het is eerste keer en je bent met niets anders bezig. Juist omdat alles nieuw is, is het slim je te laten adviseren. Al voordatje op zoek gaat naar een huis, zodat je weet welke woonwensen haalbaar zijn. En er zijn regelingen die de aankoop van een huis goedkoper kunnen maken. De starterslening is bijvoorbeeld speciaal bedoeld voor mensen die hun eerste huis kopen. Slechts weinigen kopen hun eerste huis met hun eerste liefde. In de liefde kun je opnieuw beginnen. Zo'n hypotheek gaat heel lang met je mee. Met een goed advies vind je de hypotheek die bij je past. John.Hoogstad(|Dsns.nl Financieel adviseur SNSBank P.S. Wil je advies over jouw hypotheekmogelijkheden? Maak dan een afspraak via onze Klantenservice: °3° 633 3° 00- 'k kom graag thuis bij je langs voor een gratis kennismakingsgesprek.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 8