Het dak zit erop, nu de vleugels nog Veel verkocht op Auto-Koop-Show KORT NIEUWS KLEIN NIEUWS Problemen met drank vergunning Hargasport Heien gaat nog even door COLOFON Alliantie naar Dance2Demo O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 28 mei 2014 3 Huisman meest Tussen Schiedam en Vlaardingen is de aanleg van de A4- tunnel halverwege. Tijd voor het publiek om het industrieterrein te bezoeken. Afgelopen zaterdag kon er worden gewandeld door de tunnelmond waar over ruim een jaar het verkeer doorheen dendert. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Ook zo nieuws gierig wat er achter die hek ken allemaal gebeurt? Hon derden Rijnmonders, maar vooral omwonenden, maak ten er zaterdag een dagje uit van. Rijkswaterstaat pakte samen met de aannemer en gemeente flink uit met een Open Dag voor bezoekers van de lange tijd omstre den rijksweg. Met gratis ijs, koffie en patat en voor de kleintjes springkussens en een foto als bestuurder van een shovel. Even verderop tientallen graafmachines, rupskranen en zelfs een be- toncentrale. Sinds een week zit er een dak op de twee kilometer lange tunnel tussen Vlaar dingen en Schiedam. Een landtunnel die 9 meter bo- Er stond ook genoeg groot materieel klaar om te bekijken. Vooral leuk voor de mannelijke bezoekers aan de Open dag van de Bouw, die zaterdag bij de tunnelmond werd gevierd. foto: René Zoetemelk ven het maaiveld uitsteekt en half ingegraven is in het oude zandlichaam. Als een enorme bek van een haai lonkt de noordelijke ingang van de tunnel. Led- verlichting zorgt hier voor een natuurlijke overgang tussen dag en nacht. En de tunnelveiligheid? Dat vra gen veel bezoekers zich af na de brand vorige week in de Heinenoordtunnel. Die is 'State of the Art' met brand en geluidwerend materiaal en rookwerende vlucht gangen, zo bezweren de technici. Pasbenoemd wet houder Marcel Houtkamp loopt trots rond. Volgens het langstzittende raadslid was hij het die als eerste 'dubbel grondgebruik' opperde, toen de aanleg van de lang om streden weg 'onvermijdelijk' bleek. Dubbel gebruik dus met natuur en sportvelden op het dak. Vorige week hebben we in de krant gelezen dat Hargasport een pro bleem heeft omdat de drankvergun ning is verlopen en ze nu geen alcohol meer mogen verkopen. Dit is voor de ver eniging erg vervelend omdat ze nu minder inkomsten hebben. Er komt dus minder geld binnen, maar ze moeten wel de huur en andere rekeningen blijven betalen. De penningmeester vertelt ook aan de krant dat ze niet wisten dat de vergunning zou verlopen. Dat de penningmeester zegt dat ze dit niet wisten vinden wij wel een beetje raar. Het bestuur had zelf goed op moeten letten, dat de vergunning op tijd verlengd moet worden. Het was wel fijn geweest als de gemeente vooraf een waar schuwing had gegeven dat de vergunning bijna verlopen was. Maar ook dan moet nog steeds de vereniging er zelf voor zor gen dat ze op tijd zijn met de aanvraag van de vergunning. Als wij bij de bibliotheek een boek lenen krijg je ook meteen een bonnetje met de inleverdatum. Dan moet je er zelf voor zorgen dat je boek weer op tijd is terug gebracht. We hopen in ieder geval dat er snel een oplossing komt. Het zou erg vervelend zijn voor alle leden als de club nu moet stoppen omdat ze niet genoeg inkomsten meer hebben waardoor ze de rekeningen niet meer kunnen betalen. Yasemin, Kim en Puck. obs De Singel - Schiedam Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op bet nieuws. Reageren kan via: redactie.ns@wegener- media.nl (vervolg van boven) SCHIEDAM - Een tunnel met sportvelden op het dak. Een kans die gesteund werd door Rijkswaterstaat, als com pensatie voor de overlast in de woonwijken. Wethouder Houtkamp be grijpt die protesten. Als oud bewoner stond bij kritisch tegenover de bouwplannen. Nu ziet hij juist kansen om als nieuwe D66-wethouder 'Schiedam in Beweging' te krijgen. Te beginnen met een verhuizing van voetbal clubs naar het dak van de A4 waardoor in Kethel hui zenbouw mogelijk wordt. Veel omwonenden rondom de bouwplaats zijn de over last echter spuugzat. Andere omwonenden klagen wel over geluidoverlast, maar tonen ook begrip. Toch gaat het heien nog wel even door. Er gaan nog enkele honder den palen de grond in voor de vleugels van het multi functionele sportpark. Om dat de breedte van het tun neldak alleen te smal is voor een voetbalveld. Litteken De plannen van Schiedam worden argwanend bekeken door bezorgde bewoners verenigd in verenigen als AUW en Batavier. Woordvoerder John Witjes blijft erbij dat de snelweg een litteken is in het eens zo rustieke Midden Delf land. „Daar wegen groene compensatieplannen of een aquaduct niet tegen op" vol gens de actievoerder. Reageren? Mail: redactie.ns@wegener- media.nl SCHIEDAM - Het was alweer een jaar of acht geleden dat er voor het laatst een auto show was gehouden op het Bachplein. Hoogste tijd dus om het evenement nieuw leven in te blazen, vertelt Ton Spruit van autocen trum Nooteboom. Afgelo pen zaterdag lieten negen merkdealers uit Schiedam en Vlaardingen -Van Dalen, Dorzo, Eigenraam, Hoogen- boom, Grange Motors-van der Kooij, Vink&Evag, Auto haag Zeeuw, Mobility Cen tre Volvo en Nooteboom- een greep uit hun aanbod zien tijdens de Auto-Koop-Show. De auto's zijn van bumper tot bumper gecontroleerd met BOVAG Garantiebewijs De autoshow was een groot succes en zeker voor herhaling vatbaar. en voorzien van gecontro leerde kilometerstanden. Dealers en belangstellenden waren zo enthousiast, dat foto: Rob Kamminga er nu al aan de editie van volgend jaar gedacht wordt. „We gaan dus zeker niet meer acht jaar wachten." WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager of bel met (088) 013 99 85. Of mail ons via adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Commercieel Directeur Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Redactie Nieuwe Stadsblad Rob Kokkelink Karin Moerman Emile van de Velde Chef regioredactie Annemieke Anneveldt A. Anneveldt@wegenermedia.nl Verspreidklachten T(0900)4Z4 5726 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl 1(088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E: telesales@wegenermedia.nl 1(0900)6743836 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst In de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV succesvolle maakbedrijf SCHIEDAM - Het in Schie dam gevestigde Huisman, de wereldwijde specialist in hijs-, boor- en offshore equipment, is voor het tweede jaar op rij door bet blad Management Team uitgeroepen tot het meest succesvolle Nederlandse maakbedrijf in de door hun samengestelde Maak industrie ToplOO. Dit is een ranglijst van de 100 best presterende Nederlandse MKB-bedrij- ven in de maakindustrie. Criteria om te worden op genomen zijn: een omzet van maximaal een half miljard euro, het moeder bedrijf moet Nederlands zijn en het bedrijf moet aan business-to-business bedrijven leveren. Alle bedrijven worden beoor deeld op vier factoren: hun omzet, omzetgroei,- EBITDA en hun return on invested capital. Namens Huisman wérd de prijs op woensdag 21 mei in ontvangst genomen door COO Dirk Leenheer. De Jazzdansafdeling van gymnastiekvereniging Al liantie heeft zaterdag 24 mei voor het eerst meege daan in een Dance2Demo, een regionaal dansevene- ment waar dansgroepen van alle niveaus laten zien wat zij kunnen. De meiden waren al vroeg aanwezig in Krimpen aan den IJssel en werden met een in de make-up gezet. De meiden, die tussen de 7 en 12 jaar zijn, dansten als eerste, een paar nummers later waren de meiden van 14+ aan de beurt. Jazz- dans bij Alliantie wordt gegeven op vrijdagen. Kijk voor meer informatie op www.cgv-alliantie.nl. Nieuwe pompen voor gemaal Marconi Het oudste rioolgemaal van Schiedam, gemaal Marconi aan de Marconi- weg, heeft een metamor fose ondergaan. Drie van de zes rioolpompen zijn ver vangen. Problemen met de hoeveelheid rioolwater, toename van de rioolver vuiling, capaciteitsproble men met 'overstorten' van regenwater en hetener gieverbruik zorgden voor veel onderhoud. Dat is nu verleden tijd. De oude pompen, ge plaatst tijdens de bouw rond 1950, voldeden niet meer aan de eisen van tegenwoordig. In de loop der jaren is door slijtage de capaciteit van de pompen teruggelopen, waardoor het gemaal het aanbod van rioolwater nauwelijks aan kon. Bovendien is de vervuiling in het riool te genwoordig anders dan in het verleden. De vezel stoffen van de bekende toiletdoekjes bijvoorbeeld, verstoppen de pompen en onderdelen slijten harder.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3