I SPORT ZOMER SPEL ■J»»- lr NK Knikkeren op 't Stadserf ikandelbroodje [coren Goud toek Snelle en langdurige oplossing bij droge, branderige ogen <m> Huurteam van start in Oost SOBO: onderzoek naar milieu-effecten vliegveld Kelly gaat naar Peru RET'ers krijgen bonus bakkero Online gebak bestellen? www.bakkerammerlaan.nl Tompouce met slagroom op -ïJH deweekkrant.nl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 28 mei 2014 5 SCHIEDAM - Het komt regel matig voor dat mensen die een huis in de particuliere sector huren een te hoge huur betalen. Vaak is de huur niet in overeenstem ming met de oppervlakte en ligging of laat het onderhoud te wensen over. Om misstanden in de par ticuliere verhuur tegen te gaan, start deze week in Schiedam-Oost het Huur team Schiedam. Het Huur team toetst de huurprijs van woningen aan de regel geving vanuit het woning- waarderingsstelsel en biedt huurders ondersteuning bij het realiseren van huurver- Wie wordt de knikkerkampioen van Schiedam? Woensdag 4 juni zullen we het weten wanneer op 't Stadserf de voorronde plaatsvindt van het NK Knikkeren. SCHIEDAM - Op 't Stadserf wordt woensdag 4 juni de officiële voorronde van het NK Knikkeren gehouden. Kinderen tussen de 6 en 12 jaar gaan hier de strijd met elkaar aan om een plaats in de landelijke finale op 21 juni in dierenpark Amers foort. Kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 kunnen mee doen en kans maken op de titel: 'Beste Knikkeraar van Schiedam'. Inschrijven kan via de website: nkknikke- ren.nl en deelname is gra tis. De wijk Oost is de eerste Schiedamse wijk waar het Huurteam bij wijze van pilot aan de slag gaat. Het Huurteam is een van de in strumenten die de gemeente Schiedam inzet om te ko men tot een verbetering van de woon- en leefsituatie in Schiedam-Oost. SCHIEDAM - Een gesprek voe ren in de tuin, witte was op het balkon drogen, onge stoorde nachtrust: voor de meeste mensen vanzelfspre kend, maar niet voor dui zenden inwoners in Noord. Stijgende en landende vlieg tuigen verstoren de rust. Jaarlijks zijn er 21.000 vluch ten van 'grote' vliegtuigen van en naar Rotterdam The Hague Airport. Het vlieg veld wil dat aantal vluchten binnen enkele jaren uitbrei den naar 37.000 per jaar, een stijging van 75 procent ten opzichte van 2013. SOBO Schiedam is, als vertegenwoordiger van de bewonersverenigingen, on gerust over deze uitbreiding en heeft op 22 mei een ziens wijze gestuurd naar de Mi nister van Infrastructuur en Milieu. Daarin doet het een tiental suggesties om mee te nemen in het milieu-effect- onderzoek dat later dit jaar start. Medio 2015 wil Rot terdam The Hague Airport een nieuwe vergunning heb ben. Het SOBO heeft kritiek op de economische onder bouwing van het voorstel: „Woongenot en gezondheid van duizenden Schiedam mers lijken te moeten wij ken voor de exploitatie van het vliegveld. Een vliegveld dat zich 'zakelijk' noemt, maar zich vooral richt op zonbestemmingen", schrijft het SOBO. In de zienswijze op de opzet van het milieu onderzoek vraagt het SOBO om een tweede 'handha- vingspunt' in Noord waar door vliegtuiglawaai beter bewaakt kan worden. Dit punt aan de huidige rand van de bebouwing zou in Sveaparken moeten komen waar men vanaf 07.00 uur het meeste last heeft van op stijgende vliegtuigen. SCHIEDAM - Binnenkort ver trekt Kelly Huihoven (33) uit Schiedam voor zes we ken naar Peru. Hier gaat ze vrijwilligerswerk doen bij een bijzonder Inca-project van de internationale orga nisatie Projects Abroad. Dit is een archeologieproject waar vrijwilligers vanuit de hele wereld samenwerken aan belangrijke Inca-ruïnes. Daarnaast helpen de vrijwil ligers mee aan kleine pro jecten gericht op de lokale bevolking zoals het opknap pen van een kleuterschool, een bibliotheek opzetten en sportactiviteiten. Binnen kort kunt u in het Nieuwe Stadsblad een interview le zen met Kelly. REGIO - Vervoersorganisatie RET en de vakbonden heb ben een akkoord bereikt voor een nieuwe CAO. Me dewerkers van de RET krij gen een salarisverhoging van 1,3 procent. Daarnaast ontvangen zij als blijk van dank voor hun bij drage aan de hoge RET-sco- re in de OV-klantbarometer een eenmalige bonus van 300 euro bruto. Ook de eindejaarsuitkering groeit, zoals vorig jaar al afgesproken, in twee stap pen van 0,7 procent naar een volledige dertiende maand in 2015. Zowel RET als vakbonden tonen zich - uiteraard- tevreden over het resultaat. In Sveaparken ervaren de meeste bewoners last van opstijgende en landende vliegtuigen. foto: Nieuwe Stadsblad Deze aanbiedingen gelden van vrijdag 30 mei t/m woensdag 4 juni Kent u de Ouderen- Ombudsman? Die wijst u de weg! IV nationaal ouderen OUDEREN OMBUDSMAN Voelen de ogen vermoeid, geïrriteerd of branderig aan? Gaat focussen niet meer zo makkelijk en knijpt u veel met uw ogen? Dit soort klachten wordt veelal veroorzaakt door te weinig traanvocht in de ogen. Sodium hyaluronate is een plantaardig ingrediënt dat helpt bij het behoud van voldoende traanvocht in het oog. Het zorgt voor snelle verfrissing en langdurige bevochtiging. Onderzoek wijst uit dat maar liefst 27% van de Nederlanders weieens last heeft van droge, branderige ogen. Bekende boos doeners zijn langdurig 'compu terstaren',TV kijken, hormonale veranderingen, medicijngebruik of contactlensgebruik. Als ge volg van droge ogen kunnen allerhande klachten optreden. Variërend van een licht irritatie- gevoel aan de ogen tot constant pijnlijke en rode ogen. Hetbelang van vochtige ogen Traanvocht is een vochtig be- schermlaagje voor ons oogop pervlak. De rol van traanvocht is essentieel voor ons kijkgemak. Het vochtige laagje laat name lijk niet alleen de ogen fris en comfortabel aanvoelen, het be schermt ook tegen indringers van buitenaf én helpt bij het af voeren van vuil en stof dat in de ogen komt. 'Zonder conser veringsmiddelen, ook geschikt voor contactlens dragers' Snel verfrissend, langdurig bevochtigend A.Vogel Oogdruppels helpen bij droge, branderige en vermoeide ogen. Dankzij het natuurlijke ingrediënt Sodium hyaluronate zorgen de druppels snel voor een aangename bevochtiging en verfrissing van het oogop pervlak. Daarnaast helpt het bij het behoud van voldoende traanvocht in het oog. Zodat de ogen langdurig vochtig blijven en zacht en fris aanvoelen. Zonder conserverings middelen De A.Vogel Oogdruppels zitten in een unieke zelfreini gende druppelflacon. Deze constructie maakt het ge bruik van conserveringsmid delen - die bekend staan om het veroorzaken van rood heid en irritatie - overbo dig. Daardoor zijn de drup pels goed te verdragen voor contactlensdragers. Oogdruppels 8ij droge, brandei vermoeide ogen

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 5