Tegen de bierkaai... of toch niet auping plaza auping Column Ruud Aret Ideetje voor vaderdag: boottocht Hartenstraat in Wenneker Procedure tegen aannemer Proveniersbrug Popkoor At School O www.nieuwestadsblad.nl De hiernaast te lezen co lumn van Ruud Aret is af gelopen week door omstan digheden in verkorte vorm geplaatst. Voor alle duide lijkheid nogmaals de onver korte column. De vrijwilligers van de Rode Kruis organiseren zaterdag 20 september weer een ge heel verzorgde boottocht. Er wordt om 09.00 uur ver trokken op het Havenhoofd Schiedam en daar komt de boot om 17.00 uur ook weer aan. De kosten zijn inclu sief eten en drinken 37,50. Aanmelding en informatie: Rode Kruis, tel. 2342049. In Wenneker Cinema draait vrijdag, zaterdag en zondag de film Hartenstraat. Daan is een alleenstaande vader wonend in De Negen Straat jes, een populair winkelge bied in de Jordaan. Hij wil aanvankelijk niets weten van online daten, maar aan gemoedigd door vriend eri rokkenjager Bas, besluit hij toch een profiel aan té ma ken. Na een paar rampzalige dates wordt hij uiteindelijk verliefd op een geheimzin nige vrouw. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 11 juni 2014 16 Column door Ruud Aret Als winkelier ben je overge leverd aan elementen waar je nauwelijks grip op kunt krijgen. Vallen de mussen dood vanwege de hitte of houdt een stevige wester storm met een regelmatige hagelbui huis, wij weten dat de klant het laat afweten. Een overdekt winkelcen trum is dan misschien wel ideaal, de oversteek van voordeur naar auto kan al teveel zijn. En hiervan kunnen wij alleen het weer 'maar de schuld geven. Onze grip is minimaal. Er bestaan ook elementen waarbij de ondernemer afhankelijk is van bestuurders. Wethou ders, politiek dus. Sinds begin 2014, nota bene het jaar waarin de media op timistisch melding maakte dat de recessie voor on dernemend Nederland het dieptepunt achter zich wist en weer met vértrouwen naar de toekomst gekeken mocht worden, hebben de winkeliers van het Hof van Spaland de confrontatie gezocht met de plaatselijke politiek. De dreiging bestaat dat op het huidige sportveld van hockeyclub Spirit een me- gavestiging van Decathlon moet gaan verrijzen. Het wordt het geheide nekschot voor sportgerelateerde win kels in Schiedam (maar denk ook aan Vlaardingen, Hoogvliet en Pernis). En omdat het assortiment van de reus nog verder reikt, mo gen ook de regionale fietsen- verkopers zich zorgen gaan maken. Een stad als Schiedam, die in de binnenstad al zoveel leegstand kent, zal verder leegbloeden. Het noorde lijke gedeelte waar ons Hof van Spaland domineert en dat een paar jaar geleden nog mocht snuffelen aan een volvette kluif (het win kelcentrum kreeg een ex pansie tot op het Bachplein in het vooruitzicht) zal de gevolgen ook niet kunnen ontlopen. De Schiedamse binnenstad bokst al decen nia tegen het feit dat het een afvloeiing van koopgedrag kent naar buurgemeentes als Rotterdam en Vlaardingen. Maar de verantwoordelijke wethouder wrijft zijn han den al warm: Decathlon zal een geschenk voor Schie dam zijn. Zeventig procent moeten zij van buiten onze gemeente realiseren en onze wethouder denkt werke lijk dat dit percentage na het shoppen bij Decathlon Schiedam binnentrekt voor een broodje kroket of een reisgidsje Kaukasus. De ironie is dat uitbreiding van het Hof van Spaland niet meer gewenst is van wege de economische sta tus, maar een paar duizend vierkante meter sport geen probleem mag zijn. Of is de enige drijfveer de miljoenen euro's die de grond moet op leveren? Zijn de tekens die opduiken voor de ogen van de betrokken wethouders belangrijker dan de winkel- pioniers die Schiedam nog een beetje smoel geven? Een paar weken terug maak ten wij, de winkeliers van Spaland, kennis met onze verse burgemeester Cor La- mers. Een plezierig hoor- overleg waaraan wij een goed gevoel overhielden. Lamers presenteerde zich als een man met een prag matische visie. Dat wij in Noord al jarenlang vinden dat wij als ondernemers ons ondergeschikt voelen aan het Centrum wuifde hij met overtuigende hand terzijde. Hij sprak daarbij woorden die ons allemaal troffen: 'het is de gemeente Schie dam er alles aan gelegen om het sterke winkelcentrum Hof van Spaland niet te ver zwakken'. Is er eigenlijk nu nog een reden om ons zorgen te ma ken? SCHIEDAM - De gemeente wil dat het werk aan de Proveniersbrug wordt afge maakt. De brug die in 2013 is gerenoveerd kan nog niet open, omdat verschillende onderdelen van het mecha niek zijn afgekeurd. De ge meente wil zekerheid dat de vernieuwde brug voldoet aan alle eisen op het gebied van kwaliteit en veiligheid, voordat hij in gebruik wordt genomen en start daarom nu een juridische procedure tegen de aannemer. De ruim vijftig jaar oude Proveniersbrug werd vorig jaar gerenoveerd en moet voldoen aan wettelijke kwa- liteits- en veiligheidseisen, zoals die met de aannemer zijn afgesproken. Tot op he den is de aannemer er on danks herhaalde verzoeken niet in geslaagd aan te tonen dat een aantal cruciale onderdelen van het mecha niek van de brug aan deze eisen voldoet. „Het intensie ve overleg dat de afgelopen maanden is gevoerd tussen de gemeente en de aanne mer heeft helaas niet,geleid tot een oplossing", schrijft de gemeente. De zaak is nu voorgelegd aan de Raad van Arbitrage voor de Bouw. Steeds vaker treedt Popkoor At School op tijdens braderieën en andere festiviteiten. Zo waren de veertien dames en een heer al te zien en te horen op de Franse Markt in de Groenelaan en op Koningsdag. De meeste leden komen uit de Gorzen en er wordt gerepeteerd in de Gorzenschool. Meedoen? popkooratschool@gmail.com Actieperiode 17 mei t/m 22 juni 2014. Vraag naar de voorwaarden in de winkel of kfjk op auping.nl/boxspringweken Auping nights, Better days www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184 - 49 34 99 www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 16