De open toernooien starten bij Van Vliet Rotterdam The Hague Airport Nieuws Verburg NK mountainbike Boksgoud Kelly Dulfer naar EK Praten met wethouder Jeugdcricket Rotterdam The Hague Airport O www.nieuwestadsblad.nl Tennispark Van Vliet bijt traditiegetrouw het spits af van de reeks open toernooien van de Waterwegclubs. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Met het WK voetbal als grote concurrent moeten de organisatoren uit het knusse park aan de Stadhouderslaan rekening houden met speelavonden van het Nederlands elftal. Dat dient zich meteen op maandag 23 juni al aan, wanneer Oranje zijn laatste poulewedstrijd speelt te gen Chili. Gewoonlijk is de maandag de openingsdag van het toernooi, "maar", laat Miranda van Vliet we ten, "het zal aan het aantal inschrijvingen liggen of op zondag dan wel dinsdag wordt gestart. Loopt het storm met inschrijvingen dan beginnen we op zon dag. Maandag hebben we m Het knusse tennispark Van Vliet aan de Stadhouderslaan vormt vanaf dinsdag het decor.voor het eerste open toernooi van de Waterwegclubs. Foto: Wegener Media hoe dan ook geen partijen gepland." Zoals dat ook in voorgaande jaren het geval was, lijken legio tennissers zich ook nu weer op het laatste moment aan te mel den. "Het gaat tot dusverre mondjesmaat. De ervaring leert, dat dat zich hersteld en de inschrijving alsnog op gang komt. Men kan zich tot vrijdag inschrijven." Op merkelijk is dat nogal wat tennissers zich beperken tot één categorie. Om tijd voor het WK vrij te houden wordt gekozen voor de single of de dubbel. Niet voor beide." Bij het Van Vliet Open is speel- sterkte 3 de hoogste catego rie. Op zondag 29 juni wor den de finales gespeeld. SCHIEDAM - Luke Verburg heeft zijn nationale titel mountainbike zaterdag met succes verdedigd. Op de Havelterberg was hij in de leeftijdscategorie tot en met 14 jaar opnieuw niet af te stoppen. Op een moeilijk SCHIEDAM - Verloor Nouchka Fontijn in 2012 voor eigen publiek de finale van het Europees kampioenschap boksen van de Russische Nadezhda Torpolova dit maal liet ze zich in de Roe meense hoofdstad Boeka rest niet opnieuw verrassen. De Schiedamse baande zich een weg naar de eindstrijd door overwinningen op de Zweedse ex-wereldkampi- oene Anna Laurell, de Rus sische Jaroslava Jakoesjina en in de halve finale op de Hongaarse Timea Nagy. In de finale was Fontijn veel te sterk voor de Duitse Sa rah Scheurich. De jury was unaniem in haar oordeel en bezorgde haar de zo gewens te titel. parkoers met zand, boom stronken en pittige klimme- tjes door mul zand startte hij in een hoog tempo en liet meteen het merendeel van de meer dan veertig concur renten achter zich. Milan Ziemerink wist aan het ein de van de eerste ronde terug in zijn wiel te koinpn. Zij- aan-zij legden ze de overige vier ronden af. In de laatste omgang pakte Verburg de koppositie en sprintte na vijftig minuten naar het rood-wit-blauwe tricot. SCHIEDAM - Kelly Dulfer lijkt een vaste waarde te worden voor het Neder lands handbalteam van coach Henk Groener. De 20- jarige Schiedamse, die het Drentse DOS na dit seizoen verruilt voor het Overijselse Dalfsen, maakte afgelopen weekeinde deel uit van het team dat zich via een, overi gens moeizame, 20-24 zege op Italië plaatste voor het Europees kampioenschap. Dat wordt van 7 tot en met 21 december gehouden in Hongarije en Kroatië. Zon dag volgde in het Topsport centrum Rotterdam ook nog winst op Turkije, maar die punten waren niet meer nodig om de eindronde Wethouder Nathalie Gouweleeuw gooide, met veel plezier, de eerste bal van het jeugdtoernooi van de softbal honkbalvereniging Schiedam. De sportwethouder nam daarna ruim de tijd om met de jongeren, die ongetwijfeld niet eens wist wie die mevrouw was, een praatje te maken. van het EK vast te stellen. Dulfer maakt tevens deel uit van Jong Oranje en de buteerde vorig jaar in het grote Oranje. Ze is niet de enige jongeling in de forma tie van Groener. De bonds coach selecteerde liefst zes speelsters die minder dan tienmaal voor de nationale ploeg uitkwamen. Kelly Dulfer en Angela Steenbak kers zijn de jongsten. In de aanloop naar de kwalifica tie-wedstrijden speelde het Oranje oefenwedstrijden tegen Duitsland. Het eerste duel in Trier werd met 28- 27 verloren. Een dag later volgde in Koblenz opnieuw, maar nu ruimer, verlies: 30- 23. SCHIEDAM - Bij Hermes DVS is 'Sjakie Cricket' (vernoemd naar de Schiedamse cric ketlegende Jacques Geeratz) de mascotte van het jeugd cricket. Hij is op zoek naar nieuwe vriendjes en vrien dinnetjes van 4 tot en met 7 jaar, die hij graag kennis wil laten maken met cricket. Op het complex in sportpark Harga heeft Hermes DVS op zaterdag 21 juni, 28 juni en 5 juli het 'Puppy Cricket'. Vanaf 10.00 uur nemen se lectiespelers en speelsters de allerkleinsten dan een uur lang onder hun hoede en proberen de kinderen dan spelenderwijs de beginselen van het spel bij te brengen. Meer informatie is te vinden op www.hermesdvs.nl ROTTERDAM THE HAGUE AIRPORT WIL GESTAGE EN VERANTWOORDE UITBREIDING ROTTERDAM - Rotterdam The Hague Airport zit binnenkort 'op slot'. Dat wil zeggen: de luchthaven nadert met haar 'slots' (dat zijn ver gunning technisch toegestane de start- en lan dingsrechten voor vliegtuigen) het maximaal door de overheid vergunde. "En dat terwijl de vraag naar meer Europese reisbestemmingen stijgt", zegt Steven van der Kleij, Manager Infor matie, Capaciteit en Beleid bij de luchthaven. Reden voor RTHA om te streven naar een nieuw wettelijk kader dat "geleidelijke en verant woorde" uitbreiding van het aantal vluchten mogelijk maakt. Het aantal passagiers en bestemmingen op RTHA groeide ook vorig jaar gestaag, alles binnen de wettelijke mogelijk heden. "Er is duidelijk vraag is uit de zakelijke markt naar meer bestemmingen, zoals Berlijn, Aberdeen, Oslo en Kopenhagen", aldus Van der Kleij. "En er zijn zeker luchtvaartmaatschappij en die daaraan gehoor willen geven. In totaal bestaat er concrete vraag uit de samenleving naar zo'n tien a vijftien nieuwe bestemmingen, De ervaring leert dat zulke uitbreidingen nooit in één keer plaatsvinden, maar dat daar zo'n 10 of meerjaren overheen gaan." Rotterdam The Hague Airport directeur Roland Wondol- leck heeft onlangs staatssecretaris Wilma Mansveld (Infrastructuur en Milieu) per brief op de hoogte gesteld van de zeer beperkte mo gelijkheden die de luchthaven momenteel nog heeftom nieuwe lijndienstbestemmingen aan te kunnen bieden door gebrek aan voldoende wettelijk vergunde capaciteit. Wondolleck schrijft onder meer: "De grens van de vergunde milieucapaciteit komt in zicht. Hieruit valt af te leiden dat er regionale marktvraag is naar meer verbindingen met andere zakelijk rele vante steden en regio's in Europa. Voorts wordt van RTHA verwacht een bijdrage te leveren aan het accommoderen van maatschappelijk relevante c.q. spoedeisende luchtvaart, zoals trauma- en politiehelikopters." Overgang RTHA bevindt zich op het gebied van wettelijke bepalingen die het gebruik van de luchthaven door vliegtuigen regelen, momenteel in een over gangssituatie. Dit heet een omzettingsregeling. Op basis van de Wet Luchtvaart zal Rotterdam The Hague Airport te zijner tijd een heel nieuwe vergunning krijgen. Om aan de wens naar meer bestemmingen naar andere Europese steden en regio's te kunnen voldoen moet de luchthaven meer ruimte krijgen voor zowel de commerciële luchtvaart als voor maatschappelijk relevante luchtvaart, zoals de trauma- en politiehelikop ters, air ambulance, kustwacht, milieuvluchten enzovoorts. Alle luchthavens in Nederland hebben op grond van de Wet Luchtvaart een dergelijk (nieuw) luchthavenbesluit nodig. Hierin worden onder meer regels en voorschriften met betrekking tot geluidsbelastingnachtelijk gebruik et cetera vastgesteld. Behalve een wettelijk kader is voor Rotterdam The Hague Airport ook een breed maatschap pelijk draagvlak belangrijk. De luchthaven is daarover al geruime tijd in gesprek met de regio: de Provincie Zuid-Holland en de gemeenten Lansingerland, Rotterdam en Schiedam als vertegenwoordigers van onze buren. Ook zijn er regelmatig gesprekken met bewonersorganisa ties en milieubewegingen. De luchthaven is nu bezig een Milieu-Effect Rapportage (MER) te laten opstellen. In het derde of vierde kwartaal 2014 zal de MER klaar zijn. Daarna zullen alle betrokkenen om de tafel gaan zitten om met de MER als achtergrond te zien wat mogelijk is. Van der Kleij: "Op basis van de resultaten van de MER en verdere economische onderzoeken streeft Rotterdam The Hague Airport er naar om te komen tot een breed gedragen voorkeursal ternatief. In de MER worden meerdere alternatie ven en varianten onderzocht en er is nog geen voorkeursalternatief bepaald. Het wordt dus een open discussie, waarin zowel de economische als de milieu belangen van de regio ruimschoots aan bod komen. Streven Wat betekent de vraag naar meer verbindingen uit de regio voor Rotterdam The Hague Airport zelf? "Met zo'n 40 bestemmingen is Rotterdam The Hague Airport in vergelijking met andere Europese steden die even groot (of zelfs kleiner) zijn nog altijd een zeer bescheiden vliegveld. Waar steden als Hamburg en Genèvezo'n 13 miljoen passagiers per jaar hebben, is Rotterdam The Hague Airport met 1,6 miljoen bescheiden te noemen. Dat een economisch en van internatio nale handel en distributie levend gebied als het onze méér buitenlandse connecties nodig heeft is dus begrijpelijk." Met zo'n 10 d 15 nieuwe bestemmingen zal het aantal passagiers dat van Rotterdam The Hague Airport gebruikt maakt uiteindelijk groeien van de huidige 1,6 miljoen passagiers per jaar met cir ca 900.000passagiers tot circa 2,4 miljoen a 2,5 miljoen passagiers per jaar rond 2025." Hiervoor is géén uitbreiding van de openstellingstijden no dig en ook geen nieuwe startlandingsbaan. Alles blijft in dat opzicht bij het oude, alleen zullen er overdag meer vluchten uitgevoerd worden. Van der Kleij wijst erop dat van Rotterdam The Hague Airport verschillende functies worden verwacht, zoals eerste uitwijkluchthaven voor Schiphol bij slecht weer of calamiteiten. Ook moeten de General Aviation en Business Aviation blijvend worden bediend. Dit segment bestaat in hoofdzaak uit zakenvliegtuigen, aangevuld met regerings- en militaire vluchten. Verder moet Rotterdam The Hague Airport conform vergunning licht (recreatief) verkeer van onder meer particulieren, vliegclubs en kleine luchtvaartbedrijven accommoderen. De Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland (NMZH) zegt intussen dat het nog "onduidelijk" is op welke manier de maatschappij gebaat is bij verdere uitbreiding van de luchthaven. De federatie wil daarom een maatschappelijke kosten- en batenanalyse (MKBA) laten uitvoeren. "Een prima idee dat helemaal past in de serieuze en zorgvuldige besluitvorming die ons voor ogen staat", noemt Steven van der Kleij dat. Lolke van'der Heide

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 10