Beleid weinig effectief Curiosa Brocanie iffit0 MARKT SCHIEDAM QMEÜHfl ■tr Uw krant op Social Media Onafhankelijk advies? Hollandse huiskamers AZ WK TIP iSr^iinii Spannende roman van Sascha Arango Stuur je Oranjefoto in! SETTELEN IN SCHIEDAM Marconihove houdt WK Haringfeest met buurt WIN! SP0RTZ0MER WEDSTRIJD SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad is natuurlijk veel meer dan de papieren krant die woensdag op de mat valt. We zijn ook op Facebook en Twitter te vinden en hebben een eigen website: www. nieuwestadsblad.nl. Hier kunt u ook reacties kwijt. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 Gemeenteberichten Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen opwww.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. 'Schiedam aan de Top' maar dan van een verkeerd lijstje. Dat is de (cynische) titel van het onderzoek dat de rekenkamercommissie deed naar de effectiviteit van het gemeentebestuur op de leegstand in het centrum. „Een blik op de leegstandscijfers geeft aan dat dit beleid weinig effectief is geweest." concentratie van winkels bijvoorbeeld gewenst is en waar juist geen winkels mo gen komen. Niet alleen de bestuurders hebben het af laten weten, volgens de Rekenkamer commissie (RKC) maar ook de gemeenteraad toonde 'een zeer afwachtende hou ding' de afgelopen jaren. En liet informatie aan de wet houder over. Toch gaat het de goede kant op met projecten als Werk aan de Winkel en de Stads- visie 2030 waar een actie vere rol van de gemeente wordt bepleit. Reageren? redactie.ns@we- genermedia.nl Door Frank Willemse SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft pas laat onderkend hoe problema tisch de winkelleegstand in Schiedam Centrum ei genlijk is. Daarom is nu een Olympische Spelen-aanpak nodig om het centrum te redden. Met deze hartenkreet wil de Rekenkamer een signaal af gegeven dat Schiedam haast moet maken met het op knappen van haar winkelge bied. „Dat kan met krachtige maatregelen als leegstands- wet en branchering", aldus het rapport. Alleen met een duidelijke visie waar een SCHIEDAM - De Hollandse huiskamer aan de Johan de Wittsingel 247 is woensdag 18 juni het decor voor mu ziek en verhalen uit de jaren '50. Vanaf 19.30 uur openen de deuren voor de Muziek- Verhalenavond, in samen werking met de Bibliotheek Schiedam. Inmiddels is in de Beetho- venflat op nummer 47 een huiskamer in jaren zestig stijl geopend en ook daar is van alles te doen. Wie woensdag naar de jaren vijffig-avond wil komen in Nieuwland is welkom vanaf 19.30 uur. Het is gratis, maar wel even aanmelden via: projecten@stichtingmooi- werk.nl of 010-2734780. Ook zaterdag 21 juni is de huiskamer in Nieuwland geopend van 10.00 tot 13.00 uur. A-Z Barbecue Menu per persoon: 1 55 Vlees Salades Kipfilet Komkommersalade Filetkarbonade Witte koolsalade Varkenssaté spies Gemengde rauwkost Mexicaanse Huzarensalade barbecueworst Kartoffelsalade Grillburger Verse fruitsalade Benodigdheden folder 077 - 46 77 200 of kijk op www.barbecue.fi StadsblacP Rekenkamer kraakt aanpak leegstand ri==sar O^i |f f II® - @©©@e® j Bezorger worden? Meld je nu aan via KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Niet de Fortuna-atieten Michel Bovendeert en Matthijs Riemens maakten de dienst uit op de tien kilometer van het familiesport-evenement Waterweg Beweegt, maar Michael Woerden uit Mijdrecht kwam verrassend met ruim één minuut voorsprong als eerste over de finish op het complex van voetbalvereniging PPSC. „Het was toch een moeilijk parcours", liet de atleet uit Mijdrecht weten. „Veel bochten waardoor ik steeds opnieuw moest aanzetten om het tempo er in te houden", aldus Woerden aan de finish. „Al vroeg heb ik afstand kunnen nemen van mijn tegenstanders. Ik wist dat ik het niet moest laten aankomen op een eindsprint." Bovendeert gebruikte deze tien kilometer om weer een beetje in het wedstrijdritme te komen na een reeks blessures en Van Riemens had net op zijn werk een nachtdienst achter de rug en kon daarom het tempo van de koploper niet volgen. Naast het hardlopen konden belangstellenden nog deelnemen aan wandelen, fietsen, spelletjes voor de kinderen en bewegen op muziek. Foto: Peter Spek Sta jij straks ook te juichen voor Oranje in een Roy Don- ders-juichpak of heb je met de buren de straat leuk ver sierd? Stuur ons dan snel je foto, zodat anderen daar van mee kunnen genieten. De leukste foto's worden ge plaatst. Mail naar: redactie. ns@wegenermedia.nl 3 www.nieuwestadsblad.nl Burgemeester Lamers laat nieuwbouwhuis bouwen op project Oranjeburgh Het was groot feest in Marconihoeve afgelopen donderdag op het WK Haringfeest. Foto-.Argos SCHIEDAM - Vanwege de start van het haringseizoen en de start van het WK was er afgelopen donderdag volop haring voor de bewoners en medewerkers van Marconi hove. Op dit WK Haringfeest wa ren ook bewoners uit de buurt welkom, zodat het een gezellige boel werd in Oost. Samen met verschillende buurtprojecten werd be sloten de dag een sportief tintje te geven. Zo waren er diverse spellen te doen zo als tafelvoetbal, hockey en schieten op een doel. Ook op de yalp, een beweegtoe- stel voor senioren, werden leuke oefeningen voor be hendigheid en evenwicht gedaan. Geheel toepasselijk was het atrium van Marco nihove versierd met oranje Terwijl er live muziek werd gespeeld en de boel werd opgewarmd voor de eerste voetbalwedstrijden, ging de hafing als zoete koek naar binnen. Iedereen kijkt terug op een geslaagde dag en dat was ook helemaal de bedoeling. Mede door de grote toe stroom van buurtbewoners. Woensdag 18 juni 2014 Doe mee aan de actie op www.dehavenloods.nl en maak kans op een DAKA-bon Land van Belofte - Lange Kerkstraat ontdekschiedam.nu vanaerlebv.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1