KinderBrillenKanjer in Schiedam Zaterdag 21 juni 2014 K.yiMSir<^iiiBaTT KI Jazeker OPENBARE BESTUURSVERGADERING ROGplus is Wkker ^DD-tw'^k op ^oek v^xar iA O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 18 juni 2014 2 Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van ROGplus Nieuwe Waterweg Noord vergadert op donderdag 3 juli 2014 om 9.00 uur in het pand van ROGplus. Uiverlaan 20b te Maassluis. Op deze vergadering zal (onder andere) de begroting 2015 van ROGplus worden vastgesteld. Geïnteresseerden kunnen deze openbare vergadering als toehoorder bijwonen. De vergaderstukken liggen vanaf 26 juni 2014 ter inzage bij de receptie van ROGplus. Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikoebilschiedam.nl ADVERTORIAL Altijd al een eigen winkel willen hebben? Bakker Klootwijk is op zoek naar nieuwe franchisers voor zijn winkels. Kijk snel -x wt» en wie weet bent u straks eigenaar van een echte bakkerswinkel! en goede ondernemer zit gebakken! Schiedam centrum SCHIEDAM - De KinderBrillen Kanjer van dit seizoen bij Brilmode Rob Boon is gekozen. Uit de vele deelnemers is Rick Kindt uit Berkel en Rodenrijs de gelukkige winnaar geworden. Rick heeft de prijs, een speelgoedbon, in ontvangst genomen van filiaalhoudster Stephanie van der Well. Alle kinderen tot en met 12 jaar die een bril kopen, kunnen het hele jaar meedoen. Als de glazen binnen zijn mag je zelf de bril komen maken. Je slijpt de glazen en monteert ze in het montuur. Natuurlijk onder deskundig toezicht van de opticien. Als dat allemaal goed is gelukt, krijg je een waar Bril-diplo- ma. Met de nieuwe bril op je neus wordt er ook nog een mooie foto van je gemaakt. Één maal per seizoen wordt er een Schiedam (010)473 11 50 www.hypotheker.nl Rick KinderBrillenKanjer gekozen die een mooie prijs in ontvangst mag nemen. De foto komt in de krant en je foto staat ook in de etalage van Brilmode Rob Boon, Hof van Spaland 5 in Schiedam. Alle deelnemers vind je ook op www. bri lmoderobboonnl de Column van Margriet Bol ZELFREGULERING OF WETGEVING In Nederland klagen wij al jaren over betutteling door de regering en (te) veel inmenging en invloed vanuit Brussel. "Wij" vinden dat we dat allemaal prima zelf kunnen en moeten regelen. In principe ben ik het bier helemaal mee eens. Wat dat betreft zijn we natuurlijk allemaal een beetje klein kind en tegelijkertijd opstandig van aard. Alles wat van bovenaf wordt opgelegd ervaren we als belemmerend en belerend. Maar ja, kleine kinderen moetje opvoeden en leren wat wel en wat niet kan of mag. Dat is één van de moeilijkste dingen overigens omdat iedereen daar weer andere ideeën en gedachten bij heeft. Op die manier is en blijft het moeilijk om eenduidige visie en beleid te maken, ledereen denkt er nl. weer anders over. Maar ergens moet je een grens trekken anders kun je geen enkele regel-of wetgeving invoeren. Als het gaat om zelfregulering biedt de overheid het bedrijfsleven de mogelijkheid om zelf tot beleid en acceptabele normen te komen. Slaagt het bedrijfsleven daar niet in dan zal de overheid wetgeving toepassen. Dat is op zich logisch, maar je weet dat als je zelf niet tot een acceptabele norm komt, de norm van de overheid altijd strenger is dan wat jij had gewild. Zo is het gegaan in de bank- en verzekeringswereld. Jarenlang werd er overlegd over provisiesystemen die aangepakt danwel afgeschaft moesten worden omdat het maatschappelijke draagvlak er niet (meer) voor was. Helaas kwam de branche niet met een passende oplossing, niet geheel onlogisch omdat het diep in de eigen portemonnee zou gaan snijden. Waarop de overheid ingreep en met (harde) wetgeving kwam die het provisiesysteem afschafte en met een eerlijker systeem kwam. Het heeft wat voeten in aarde gehad maar het systeem draait nu. Echter, ook een onderdeel van de veranderende geld, bonus-en provisiesystemen was dat men in de top van banken en bedrijfsleven af moest van de enorme bonuscultuur. Ook in de zorg is dit een doorn in het oog van ons allemaal. Een branche die het moeilijk heeft en waar veel ontslagen zijn gevallen en nog vallen, terwijl de top zich verrijkt met hoge salarissen en bonussen. Dat kan natuurlijk niet. Waar blijft de overheid nu? Eén van onze belangrijkste onderdelen van de (voormalige) verzorgingsstaat is de zorg. Deze branche heeft het moeilijk, moet inkrimpen, en dan passen zulke hoge salarissen eenvoudig niet. Banken gingen hun voor, net als verzekeringsmaatschappijen. De overheid moet hier iets aan doen want de betreffende bestuurders geven "niet thuis". De zelfregulering werkt ook hier blijkbaar niet. Veel mensen zijn blijkbaar alleen sociaal als het hun portemonnee niet raakt. Dat lijkt me meer a-sociaal. De zorg is een sociale sector. De bestuurders in de top zijn dat blijkbaar niet. Wetgeving dus! Mail uw reactie naar: margriet.bol@hypotheker.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 2