Nieuwe Zomernota: volop kansen en geld Woonplus vindt de maximale huurverhoging noodzakelijk SPORTZOMER WEDSTRIJD WIN! Gratis picknickkleedje Annuïteiten? VEEL REACTIES OP CONTAINERS >>23 Win een 2cd én een cd vol met Hollandse hits Geen zomerstop bij Wenneker Cinema az WK TIP 50° KORTING Bezorger worden? Meld je nu aan via Woensdag g juli 2014 www.nieuwestadsblad.nl .http://www.krantjecontantje.nl Doe mee aan de actie op www.nieuwestadsblad.nl en maak kans op een DAKA-bon Gratis OV voor minima Met de nieuwe zomernota geeft het nieuwe college prijs welke sleutelprojecten zij wil gaan uitvoeren. Plannen waar de raad donderdag over vergadert. Door een positieve balans is er extra geld om elke (nieuwe) wethouder tevreden te stellen. Van gratis openbaar vervoer tot aanpak van leegstand in de binnenstad. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Met de zomerno ta voor 2015 geeft het nieu we college langzaam haar visie prijs voor de komende jaren. Omdat het vorige col lege een positieve balans achterliet, is er ruimte voor nieuwe initiatieven. Vol op kansen voor impulsen waardoor dit collega meer dan 3 miljoen extra kan uit trekken voor nieuwe plan nen. Of om oude alvast aan te pakken. Zo heeft wethou der Stam bedongen dat er een half miljoen extra komt voor gratis openbaar ver voer T|por minima. Nieuw- bakkert wethouder Van Aa- SCHIEDAM - Om bezoekers van het Prinses Beatrixpark bewust te maken van de mogelijkheid zelf het park schoon te houden, kun nen gratis picknickkleed jes worden afgehaald bij de keet van BGS tegenover het toiletgebouw in het park. Het picknickkleedje van de gemeente Schiedam en Irado is de oplossing voor een schone picknick en een schoon park. Het kleedje is na een gezellige picknick in een handomdraai om te vor men tot een vuilniszak voor het afvak Zo blijft de om- U reageerde massaal op het nieuwe ophaalregime en de pasjes voor vuilcontainers Kiik&wm KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie ken (CDA) krijgt eenzelfde bedrag om het vrijwilligers werk te ondersteunen. Naast de rijksbijdrage van 20 mil joen om de drie decentrali saties zoals de WMO naar Schiedam te halen. En wet houder Van Steenderen (SP) gaat stadspromotie stevig aanpakken met onder meer een verhuizing van de WV naar de Waag. Het positieve resultaat van 2014 stelt pen ningmeester Gouweleeuw (VVD) in staat gul te zijn. Met 'nieuw geld' wat no dig is om de mega-operatie 'Schiedam in Beweging' - met nieuwe sportparken en luxe woningbouw - tot een goed einde te brengen. De ondernemers op de Dam namen zaterdag in samenwerking Stichting Centrummanagement Schiedam het initiatief tot het nieuwe evenement 'Een keer wat anders'. Met deze titel refereren de ondernemers aan de gevleugelde uitspraak jegens hen: "Doe eens een keer wat anders". Dat signaal werd met het nieuwe evenement letterlijk en figuurlijk opgepakt. Voor deze gelegenheid oogde de Dam als een heuse Duitse wijnstraat, met Duitse producten en Duitse wijnen. Wijnmakers kwamen naar Schiedam om hun wijnen te promoten. Aanwezig waren Weingut Messmer uit Burrweiler, Weingut Weegmüller uit Neustadt en Weingut Jülg uit Schweigen. Ook konden er verschillende kazen uit de Pfalz geproefd worden. Duitse wijnkenner bij uitstek Albert de Jong gaf op geheel eigen wijze uitleg bij het proeven. Meest in het oog sprong het optreden van de Deeldeliers met niemand minder dan Jules Deelder en Bas van Lier, Boris van der Lek en Erik Kooger. Het nieuwe initiatief kreeg de handen bij veel bezoekers op elkaar. geving zwerfafvalvrij. Het kleedje is gemaakt van re cycled plastic. Voor de 500 beschikbare kleedjes geldt 'op=op'. Sinds enkele jaren heeft het Beatrixpark barbe cue-zones met barbecuebak- ken waar hete kolen veilig en schoon kunnen worden weggegooid. Deze betonnen barbecuebakken worden niét heet, smelten niet en beginnen niet te roken. Voor het andere afval en dus ook de picknickkleed/zakken zijn er voldoende reguliere afvalbakken te vinden in het park. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten SCHIEDAM - 35 huurders kwamen vorige week naar het kantoor van Woonplus om protesteren tegen de huurverhoging die 1 juli inging. Woonplus snapt dit protest van haar bewoners omdat de lastendruk van huurders door het landelijk beleid verder toeneemt. Des ondanks vindt Woonplus de huurverhoging noodza kelijk. Belangrijkste reden is de verhuurderbelasting die zij zelf moeten betalen aan de overheid. Woonplus: "Daarnaast investeren wij in goede betaalbare wonin gen voor Schiedammers. De huurverhoging alleen is daarvoor niet genoeg. We passen ook onze onderne- mingskoers enorganisatie aan met de focus op ver huur, beheer en onderhoud van de woningen die wij verhuren." Woonplus kiest voor de maximale huurverhoging van vier procent. "Dit per centage is gelijk aan het in flatiepercentage over 2013 plus 1,5%", legt Woonplus uit.N "Daarnaast gebruiken wij de mogelijkheid om een inkomensafhankelijke extra huurverhoging door te voeren. Dat betekent dat wij huurders met inkomen perhuishouden boven de 34.085 euro bruto per jaar een hogere huurverhoging geven dan huurders die minder verdienen." Er zijn ook uitzonderings gevallen. Huurders die geen of een lagere huurverhoging krijgen. Zoals bewoners van een huurwoning die een aankondiging hebben ont vangen met opzegging in verband met sloop. Voor hen geldt dat zij geen huurver hoging krijgen. Woonplus laat tot weten dat zij het be leid van de huurverhoging van 2014/2015 hebben afge stemd met het Schiedams Overleg Bewonersorganisa ties (SOBO). Foto: Martin van den Bogaerdt SCHIEDAM - Dit jaar is er voor het eerst geen zomerstop bij Wenneker Cinema. Ook in de maanden juli en augus tus gaat de programmering gewoon door, zij het in iets afgeslankte vorm. Inmiddels heeft de trouwe filmbezoeker voor de pro grammering in augustus kunnen meebeslissen via Facebook. Binnen enkele dagen ontving Wenneker Cinema enkele honderden reacties: „Eten teken dat film in Schiedam ook in de zo mer leeft", vinden ze daar. Komend weekend draait 'A Weekend in Paris': donder dag, vrijdag en zaterdag om 20.30 uur. Jazeker. De Hypctheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 A-Z Barbecue Menu per persoon: -| -| 55 Benodigdheden Porseleinen borden RVS bestek Gasbarbecue met gasfles Tangen Servetten Sauzen Zigeunersaus Cocktailsaus Knoflooksaus Satésaus Stokbrood met Vlees Kipfilet Filetkarbonade Varkenssaté spies Mexicaanse barbecueworst Grillburger Salades Komkommersalade Witte koolsalade Gemengde rauwkost Huzarensalade Kartoffelsalade Verse fruitsalade Bét voor onze tolde! 046 I1 200 of KOK op www I)ai becne.nl een wereld aan tegels Tegels tot Gemeenteberichten Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen opwww.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1