Nieuwe doe-stadsplattegrond KIK'R-REDACTIE Feestmiddag mytylschool De Brug Shell Pernis Kinderraad geïnstalleerd Even voorstellen Jaap trakteert kinderen van ouders met een beperking In ruim 25 jaar hebben we één miljoen mensen geholpen met de grootste en leukste aankoop van hun leven: hun huis. Riante 2-onder-l kapwoningen DeEilanden^ SCHIEDAM - Nisa en Emma stuurden vorig jaar een idee in voor het Rabobank Kinderfonds, dat wordt be heerd door de Rabobank Kinderraad en kinderen uit Schiedam en Vlaardingen de mogelijkheid geeft iets bijzonders te doen voor an deren. Nisa en Emma wilden kin deren met een beperking een bijzondere dag bezorgen en ontvingen 500 euro van het Rabobank Kinderfonds om dat te kunnen realiseren. De meiden organiseerden een feestmiddag voor leerlingen van Mytylschool De Brug in Rotterdam. Emma: „Ik vond het heel erg leuk om de middag bij de Mytylschool samen met Nisa en Michaela van Stich ting Kik'r te regelen. We hebben een verhalenbingo gedaan met het thema pira ten. De kinderen deden enthou siast mee, bij elke bingo hebben we met zijn alle ge juicht. Ook hebben we cup cakes versierd en natuurlijk lekker opgegeten! De kinderen op Mytylschool de Brug hebben een beper king, maar het zijn óok ge woon kinderen. De kinderen, Nisa en ik heb ben een hele leuke middag gehad. Iedereen was heel blij met de feestmiddag en dat was precies wat Nisa en ik wilden!" De afgelopen maanden heeft een kinderredactie van obs De Pepérklip zich verdiept in de binnenstad van Schie dam. De kinderen gingen op zoek naar leuke winkeltjes en ontdekten aan de hand van interessante en bijzon dere gebouwen en monu menten de geschiedenis van onze brandersstad. De uit komsten werden verwerkt in een doe-stadsplattegrond voor kinderen, die op vrij dag 4 juli werd gepresen teerd in aanwezigheid van wethouder Gouweleeuw en Ronde Tafel 46, die de stads plattegrond mogelijk maak ten. De stadsplattegrond maakt samen met de Scha- vUITagenda deel uit van een spetterend zomerpakket met de beste tips voor de zo mervakantie. De stadsplattegrond maakt samen met de SchavlIITagenda deel uit van een zomerpakket, dat verkrijgbaar is bij de VVV. Fot0: Kik'r Dertien kinderen van de Shell Pernis Kinderraad zijn woensdag 9 juli offici eel geïnstalleerd als kinder raadslid bij Shell Pernis. Shell Pernis en Stichting Kik'r slaan de handen ineen en stimuleren met de Shell Pernis Kinderraad kinderen om op een actieve wijze een bijdrage te leveren aan hun eigen omgeving. Het zijn leerlingen van verschillende Schiedamse en Vlaardingse basisscholen. Zij gaan vanaf komend schooljaar de inno vatieve wereld achter Shell ontdekken. De kinderen werden, in aanwezigheid van General Manager Bart Voet, officieel geïnaugu reerd als lid van de Shell Pernis Kinderraad. Vanaf september krijgen de kin deren interactieve thema- lessen, gaan ze in gesprek met medewerkers van Shell en gaan ze op excursie naar de fabrieken van Shell Per nis voor een exclusieve kijk achter de schermen. Nooit eerder werden kinderen op zo'n interactieve manier bij het bedrijf betrokken. Kin derraadslid Bram: "Ik wil graag lid worden van de Shell Pernis Kinderraad, omdat ik graag wil meeden ken met het bedrijf. Ook ben ik benieuwd naar hoe Shell Pernis omgaat met het mi lieu en met veiligheid." Mijn naam is Nyah en ik zit op sbo De Poldervaart. Ik zit in de Kindergemeenteraad, omdat ik het milieu belang rijk vind. Dat wil ik de men sen in Schiedam ook graag leren. Ook wil ik onderzoeken wat er kan worden verbeterd aan speelplekken in Schiedam. Daarom heb ik meegedaan aan de speelplekkenkeur- dag. Ik heb toen het plein gekeurd van basisschool 't Meesterwerk. Het Rabobank Kinderfonds heeft één belangrijke voor waarde: om in aanmerking te komen voor een bijdrage van het Kinderfonds, moet een kind met zijn of haar projectidee iets goeds wil len doen voor andere kinde ren en volwassenen. Het idee van Jaap voldeed aan alle eisen: "Ik wil kin deren van ouders met een verstandelijke beperking laten genieten van het leven door ze een keertje te ver wennen. Ik weet dat deze kinderen het niet altijd gemakkelijk hebben. Ik kwam op het idee, omdat mijn vader met deze doelgroep werkt, zij helpen deze kinderen en hun ouders. Eerst wilde ik alle kinderen een sin terklaascadeautje geven, omdat deze kinderen soms geen cadeaus krijgen met Sinterklaas. Sinterklaas was inmiddels al voorbij, maar cadeaus zijn altijd leuk! Ik heb het idee verder uitge werkt met een aantal mede werkers van de organisatie waar mijn vader werkt en natuurlijk met Stichting Kik'r. Ik heb voor 27 kinderen cadeautjes uitgezocht en deze uitgedeeld. Ik hoop dat iedereen die een cadeau gekregen heeft ervan zal ge nieten!" Ook voor jou zoeken we, volstrekt onafhankelijk, de optimale financiële oplossing. En alles is goed geregeld. Meer informatie? Makelaardij Thuis 010-4743771 O www.nieuuvestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 juli 2014 14 Meer informatie op hypotheker.ni Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64(010)47311 50 Maar liefst 138m2 woonoppervlakte, gelegen in kleinschalig nieuwbouwproject in Vlaardingen-Westwijk, nabij recreatiegebied de "Krabbeplas" en "Broekpolder" 2 parkeerplaatsen én garage aanwezig. Gelegen op eigen grond. Prijzen vanaf 299.000,- v.o.n.casco of volledig afgewerkt! yrotn wonen aan kd waiir

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 14