Extra geld naar Nieuwlandplein Atsma wordt ambassadeur Voorlopig ben ik een tevreden mens 'Eerst gedegen analyse' COLOFON O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 juli 2014 3 Wethouder Houtkamp gaat werk maken van het onveilige Nieuwlandplein waar botsingen tussen auto's en fietsers aan de orde van de dag zijn. Op dit moment is het de nummer 1 in Schiedam van gevaarlijke kruisingen, zo concludeerde RTL al eerder. Met extra geld moet deze zogenaamde Black Spot veiliger worden. Vooral voor langzaam verkeer. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Een half mil joen euro heeft het nieuwe college uitgetrokken om de onveilige verkeerssituaties in Schiedam aan te pakken. Maar al dat geld gaat na tuurlijk niet alleen naar on veilige kruisingen, al spant de rotonde hoek Van Haar- enlaan/Nieuwe Damlaan daarbij al jaren de kroon. Aan deze onveilige rotonde moet snel wat gebeuren. Al eerder trok deze beruchte 'black spot', waar druk ver keer van Noord naar Zuid gaat en adersom, de aan dacht. Vanaf 2006 werd de kruising die eerder stop- öfrë wï.'S!«UiJ wÊtÊÊKtBBk Ook de extra waarschuwingsborden langs de weg hebben nauwelijks effect. lichten had, door oud-wet- houder Haan verbouwd tot een rotonde. Maar de on veiligheid bleef voor fietsers en overstekende wande laars. Begin dit jaar publi ceerde RTL4 een lijst waar gevaarlijke kruispunten in kaart werden gebracht. Het Nieuwlandplein scoorde hoog met zes ongelukken waarvan 2 naar het zieken-" huis leidden en 4 naar de Eerste Hulp. Allemaal fiet sers of scooters die waren aangereden door snelver keer. Duidelijk werd dat ook tijdelijke maatregelen, als extra waarschuwingsbor den dat fietsers van zowel links- als rechtsom komen, Foto: AS Media niet helpen. De rotonde is onoverzichtelijk omdat de automobilist denkt vrij baan te hebben totdat fietsers - met voorrang- niet alleen van rechts maar ook van links opdoemen. ANBO-NIEUWS Ia u leest het goed, ik ben aardig tevre den! De zon schijnt volop, er staan weer eens opbeurende berichten inde krant, iminste, Ik vind het een goedleken dat de Stadsregio zijn plannen in de,ijskast heeft gezet, wat betreft het inkorten/sa mengaan van buslijnen 51 en 57. Dit betekent dat men naar alle protesten tenminste heeft geluisterd. Nu onze vin gers maar kruisen en hopen dat ze er iets zinnigs mee gaan doen. Ook een goed bericht dat ons ziekenhuis ook 's nachts voor noodgevallen open blijft. Ook al gaan de verzekeraars moeilijk doen, een woordvoerder van het zieken huis heeft beloofd dat het Vlietland geluk kig open blijft. Je moet er toch niet aan denken dat je voor een noodgeval helemaal naar het Erasmus moet. Ja, allemaal vrolijke berichten deze week. Onze lenteactie voor nieuwe leden loopt goed. Aanmelden kan nog steeds tegen het vrolijke tarief van 15 euro terwijl uw partner maar 12,50 betaalt. De eerste brieven voor de nieuwe ledendag op zondag 17 augustus zijn de deur uit en gelijk stromen de aanmeldingen binnen. Nu ben ik ook maar een mens, iemand die ook een foutje kan maken, dus heb ik u als nieuw lid over het hoofd gezien en heeft u op 17 juli nog geen uitnodiging ontvangen, bel mij dan op 06-22724227, dan ga ik het alsnog voor u in orde maken. Dit nummer kunt u ook bellen voor alle andere vragen over de ANBO en het lidmaatschap. Tot volgende week! Joke Ballijns Vragen voor Joke? Mail: redactie.ns@wege- nermedia.nl SCHIEDAM - Sinds de cijfers van RTL4 en een reeks van ongelukken die de laatste tijd plaatsvonden hebben meerdere politieke partijen aandacht gevraagd voor deze hot spot. Ook het nieu we college liet van zich ho ren met de aangekondigde aanpak van 'verkeersonvei- lige situaties'. Wethouder Houtkamp wil eerst een gedegen analyse van de ongevallen omdat de rapportages vaag zijn en nauwelijks analyse bevat. Geen betrouwbare cijfers en dus belooft Houtkamp de kritische raad een grondig onderzoek dat moet leiden tot een veiliger kruispunt. Houtkamp denkt daarbij met name aan een smallere rijbaan voor auto's en over- steekheuvels voor fietsers en voetgangers waardoor de snelheid van de auto's automatisch geremd wordt. Suggesties van onder andere het AOV om verkeerslichten terug te plaatsen werd door de VVD afgedaan met de opmerking dat rotondes hun verdienste inmiddels over de hele wereld hebben be wezen. Ook mensen in Noord lieten van zich horen in de' kwes tie van het Nieuwlandplein. Velen zien in de nieuwe rotonde op de Slimme Wa tering een 'zelfde soort ge drocht' waar het 'wachten wordt op ongelukken'. Reageren? Wat vindt jij? Eens of oneens met de ontevredenheid? Of is er een plek die veel onvei liger is en hier helemaal niet wordt genoemd? Redactie. ns@wegenermedia.nl SCHIEDAM - Tijdens het suc cesvolle optreden van 'Mu ziekgroep de Erkertjes', zaterdag 12 juli in het Wen- nekerpand, heeft acteur Barry Atsma bekend ge maakt dat hij ambassadeur van deze muziekgroep voor mensen met een beperking wil zijn. Atsma Was presentator van het festival 'Met Plezier En Inzet Ons Doel Bereikt'. De Erkertjes' gaven deze mid dag een swingende voorstel ling met onder meer oude nummers van The Beatles. De broer van Barry Atsma, Rimmert, is één van de le den van de muziekgroep en zodoende is de bekende acteur al wat langer bij de Barry Atsma kijkt toe terwijl Annelies Kars (rechts) iets moois in ontvangst mag nemen. foto: Erkertjes groep betrokken. Nadat Atsma aan Annelies Kars en Maria Verweijen een cheque van 2000,- namens de Vrien denloterij had overhandigd verklaarde hij het een eer te vinden ambassadeur te mo gen worden. WeGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies Efamilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.fomilieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85. Of mail ons via E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)6743836 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A. Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Open huis in De Vaste Burg SCHIEDAM - In De Vaste Burg aan de Lange Nieuw- straat 219, hoek Oranje straat, staat iedere eerste en dérde vrijdag van de maand tussen 10.00 en 12.00 uur de koffie klaar. Vind je het van de zomer ook zo stil, kom dan langs of breng iemand mee. Kabbalat Sjabbat bij Asher SCHIEDAM - Asher Omisi gaat vrijdag 1 augustus Kabbalat Sjabbat vieren (ontvangst van de sjabbat) Dat is een sjabbatsviering met de daarbij behorende Joodse zegenspreuken en natuurlijk de sjabbats- maaltijd. Hij maakt een speciaal menu dat 18.50 kost en vanaf 18.30 uur is te verkrijgen. Nieuwgie- rig? Neem dan een kijkje op de Hoogstraat. Voor een euro op de fluisterboot SCHIEDAM - Om te zorgen dat nog meer Schiedam mers goede ambassadeurs van de fluisterboten en de museummolen worden, kunnen inwoners van Schiedam in de schoolva kantie op de dinsdagen (19 juli t/m 29 augustus) voor 1 euro per persoon een rondvaart met de fluister boot maken en/of voor 1 euro per persoon de mu seummolen bezoeken. De afvaarten zijn om 12.00 uur, 13.30 uur en 15.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV, Buitenbaven- weg 9 of bij de startplaats van de rondvaarten: mu seummolen De Nieuwe Palmboom, Noordvest 34 in Schiedam. In verband met mogelijke drukte is het verstandig om van te voren te re serveren bij de VVV (tel. 010-473 30 00) of bij De Nieuwe Palmboom (tel. 010-426 76 75). Je moet je als'Schiedammer kunnen identificeren. Dierenwelzijn op de agenda? REGIO - Wat hebben vogel nestjes, eieren, kuikens en zwanen te maken met het dierenwelzijn binnen een gemeente? Volgens Dierenbescherming Rijn mond alles. De gemeen teraadsverkiezingen zijn achter dé rug en de kers verse wethouders zijn al een beetje gewendaan hun nieuwe rol. Dierenwel zijn kan in een gemeente een stevig debat teweeg brengen, maar in andere gemeenten wordt dit on derwerp veel minder se rieus genomen. Dierenbe scherming heeft op basis van alle coalitieakkoor den een politieke baro meter gemaakt waarbij in een gemeente "nest" die renwelzijn nog niet zoveel aandacht krijgt, terwijl de gemeente "zwaan" een wethouder dierenwelzijn heeft en een dierenwel zijn nota is aangenomen. Zie ook: www.dierenbe- scherming-rijnmond.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3