'Oversteken onveilig' 'oermond teru Nieuwe Starter? Nieuwe verbinding Rotterdam, Schiedam en Midden-Delfland n NIEUWE FUNCTIE VOOR MUSEUM 3 CRICKETDUEL INCIDENTRIJK 11 Win een VIP- weekend bij VKV City Racing Verbaasd ove Facebook verdwijning Grote vangst Woensdag 6 augustus 2014 Het Jenevermuseum gaat vanaf 15 augustus een bed breakfast beginnen 5 www.nieuwestadsblad.nl De cricketderby tussen Excel- sior'20 en Hermes DVS leek even te ontsporen Bezorger worden? Meld je nu aan via ^http ://www.krantjecontantje KWk&Win KUK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Gemeenteberichten Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen opwww.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. SCHIEDAM - D66 is verbaasd dat de wandschildering on der het viaduct aan de Delf- landseweg is verdwenen en wil hierover opheldering van de gemeente. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld. De wandschilde ring onder het viaduct aan de Delflandseweg en Over- schieseweg is onder een witte laag verf verdwenen. D66 is verbaasd dat het kunstwerk is overgeschil derd omdat het in 2011 in opdracht van de gemeente is aangebracht. Prominent op de wandschildering Op de hoogte blijven van het laatste nieuws. Volg het Nieuwe Stadsblad ook via de Facebookpagina, praat mee en geef tips aan de re dactie. stond de beeltenis van Lu- duina, de bekendste heilige van Nederland die in Schie dam geboren is. Helemaal merkwaardig is de verdwij ning, omdat de gemeente in 2015 extra aandacht aan de heilige wil schenken. De partij noemt het kapitaal vernietiging. D66 vreest dat een witte muur uitnodigt tot illegale graffiti, terwijl een wandversiering juist dat voorkomt. Volgens de gemeente is het kunstwerk door lekkage en weersin vloeden te zwaar bescha digd om te behouden. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jazeker. OeHypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 Verrommeling van Broersvest De PvdA vindt dat de vervanging van de bestrating van de Broersvest niet erg gelukt is. De socialisten noemen het 'een verrommeling'. Onveiliger voor voetgangers en een lapmiddel, omdat auto's niet afgeremd worden. Door Frank Willemse SCHIEDAM - De PvdA heeft vragen gesteld bij de asfalte ring van de rijbaan Broers vest. De oorspronkelijke natuursteen bestrating is vorige week vervangen door een laag asfalt. En dat doet stof opwaaien. De partij is bezorgd over de verkeersvei ligheid van de drukke krui sing van Stadserf naar Land van Belofte, daarbij aange spoord door berichten van klagende voetgangers dat het autoverkeer daar harder gaat rijden. De Broersvest werd twaalf jaar geleden ontwor pen met kostbaar meubilair en Belgisch natuursteen. "Maar met de asfaltering is een lappendeken van ver schillende bestratingen ont staan", aldus PvdA-verkeer- deskundige Sebastiaan van Vliet. "Een goedkoop lap middel die de automobilist verleidt tot harder rijden op de dertig kilometerzone." Ontevreden over de ant woorden van dit college, heeft Van Vliet een gesprek aangevraagd met wethou ders Van Steenderen (SP) en Houtkamp (D66) die beiden verantwoordelijk voor open bare ruimte en binnenstad zijn. "De oversteekplaats moet echt veiliger, bijvoor beeld met ribbels in dé asfalt zoals bij andere oversteek plaatsen", doet Van'Vliet al vast een suggestie. SCHIEDAM - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn in Schiedam 32 hennepkwe kerijen ontmanteld. In to taal werden er 9.764 planten en zes kilo gedroogde top pen in beslag genomen. Alle kwekerijen zorgden voor een gevaarlijke situatie. De planten en overigê in beslag genomen materialen zijn afgevoerd en ter vernie tiging aangeboden bij een afvalverwerkingsbedrijf. De meeste kwekerijen bevon den zich in de wijk Oost; daar werden er elf ontman teld. De waterscouts van Scouting BvH uit Schiedam zijn vol enthousiasme van het Nationaal Waterkamp in Roermond teruggekomen. Na 24 uur varen met hun schip de 'Alewijn de Groot' kwamen ze afgelopen zaterdag aan in hun thuishaven, waar ze verwelkomd werden door hun familie en vrienden. Het kampthema was waterproof en daar hebben alle deelnemende scouts volledig aan voldaan. Tijdens het kamp hebben ze deelgenomen aan allerlei verschillende activiteiten, waarbij het water op één of andere manier altijd een rol speelde. In hun subkamp Hawaii deden ze het grote cocktailruilspel en schipper mag ik overzeilen. Er was een kampvuur met optredens van de diverse groepen en een hevige regenbui zette het hele subkamp onder water. Verder deden ze zeil-, roei- en wrikwedstrijden, een tocht met varen en lopen, een uitdagend activiteitengebied met veel water en modder en een gondelvaart met verlichte boten. De waterscouts en hun leiding kijken terug op een geslaagd kamp. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam is van start ge gaan met de aanleg van de Poldervaartfietsroute. Door deze route ontstaat een fiets- verbinding met een natuur lijk en duurzaam karakter. Fietsers, maar bijvoorbeeld ook skaters en hardlopers kunnen via het 3,5 meter brede asfaltpad in een to tale lengte van 5,3 kilometer bewegen van stad (Rotter dam), via stad (Schiedam), naar natuurgebied (Midden Delfland) en andersom. De verlichting van de fiets route is uniek in Nederland. De zogenaamde 'dynami sche verlichting' verlicht op zeer duurzame wijze de hele fietsroute. Wanneer een lo per of fietser langs een lamp komt, licht het tot twintig procent gedimde led-licht op. "Er ontstaat als het ware verlichting die meereist met de degene die de lamp passeert", vertelt Jean Marc Pisters, procesmanager Openbare Verlichting bij de gemeente. "Deze dynami sche verlichting heeft veel voordelen. Het is bijzonder duurzaam omdat een kleine verlichtingsbron alleen op licht als dat nodig is. Dat bespaart veel energie, met name in de wintermaanden en is beter voor het bioritme van dieren die leven langs de poldervaart. Veel omwo nenden vinden minder licht langs het fietspad ook pret tig", aldus Pisters. De led verlichting is wit van kleur. Het tracé van de nieuwe Pol dervaart fietsroute bestaat uit delen bestaand fietspad en nieuw aan te leggen pa den, zoals bij Bijdorp. Daar wordt de Poldervaart ook zo veel mogelijk verbreed en teruggebracht naar haar oorspronkelijke lijn. Het knooppunt rond de A20 met de Schiedamseweg zal grondig aangepakt worden zodat de verbinding tussen Noord- en Zuid-Schiedam natuurlijker verloopt. De werkzaamheden aan de Poldervaart fietsroute duren naar verwachting tot eind 2014. Meer informatie over de Poldervaarfietstroute is te vinden op de projectpagina www.schiedam.nl/polder- vaartroute. De aanleg van de Poldervaartfietsroute moet aan het einde van dit jaar gereed zijn. Foto: PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1