Nostalgisch feestje met 'blauw bloed' De mooiste Schiedamse foto's Receptenboek Voedselbank KORT NIEUWS Klaar met warmtenet COLOFON Foto in de krant? O www.nieuwestadsblad.nl Het begon in Schiedam met een kleine platenwinkel. In mei ging de Free Record Shop na 42 jaar failliet. Binnenkort organiseren oud-medewerkers in Rotterdam nog één keer een jaarfeest: Free Nostalgie! Door Tara Lewis SCHIEDAM - De pagina is nog maar twee weken online en heeft al bijna 1800 aan meldingen van mensen met 'blauw bloed', de onderlinge aanduiding voor voormalig Free Record Shopmedewer kers. Het is een feest van herkenning, met oude foto's en herinneringen aan be ruchte acties van de.platen winkel. Initiatiefnemer is Fame-directeur en oud-me dewerker Arthur ter Braak. "Ik begon ooit in het filiaal in Hoogvliet, en heb in Spij- kenisse en de Lijnbaan in Rotterdam gestaan. In 2002 werd ik directeur van Fame, ook onderdeel van de Free Record Shop." De platenzaak die Hans Breukhoven in 1971 in Schiedam begon groeide uit tot een keten van 350 win kels met een jaaromzet van 500 miljoen euro. Toen in mei 2013 faillissement werd aangevraagd voor Free Re- Verenigingen welkom in Hof van Spaland SCHIEDAM - De derde editie van de Spaland Verenigingendag vindt plaats op zaterdag 6 sep tember. Schiedamse verenigin gen van welke aard dan ook zijn welkom in het winkelcentrum om zich dan te presenteren aan het winkelend publiek. Leden winnen door mid del van demonstraties of workshops, de moge lijkheden zijn legio, De winkeliers kunnen nog een paar verenigingen kosteloos een plekje aan bieden. Geïnteresseerde bestuurders kunnen informatie inwinnen bij het secretariaat van de winkeliersvereniging: info@winkelcentrumspa- land.nl. Winkeliers Groenelaan steken koppen bij elkaar SCHIEDAM - Om de kin deren die (nog) gewoon thuis zijn een leuke dag aan te bieden, toveren de winkeliers op de Groe nelaan 21 augustus van 14.00 -19.00 uur het Wil- helminaplein in Schie- dam-Zuid om in een gezellig toneel voor jong en oud, met diverse kin deractiviteiten. Er komt een disco, groot spring kussen en er is genoeg te eten en te drinken. Natuurlijk is het parkeren in de buurt gratis. 42 jaar Free Record Shop: een feest der herkenning vol nostalgie. Vanaf linksboven filiaal Noordmolenstraat in Rotterdam, Hans van Breukhoven, signeersessie Lois Lane en filiaal op de Rotterdamse Lijnbaan. cord Shop Nederland verlo ren 755 mensen hun baan en in april van dit jaar viel het doek definitief. Toch koesteren de oud-me dewerkers geen wrok tegen hun voormalig directeur. Ter Braak: "Hij was zelf met een dolenthousiast en wordt met open armen ontvangen. Er worden geen verwijten gemaakt, wij hebben het lie ver over die 42 jaar dat het wel goed ging. We willen een goed afscheid van een mooi tijdperk." Breukhoven werd vorige week speciaal lid van Fa- cebook om een bericht aan hen te sturen. "Ik wist echt, waarschijnlijk als enige Ne derlander, niet hoe ik op Fa- cebook moest komen. Maar geweldig, ik ben de hele dag bezig geweest alles door te nemen, wat een leuke foto's en verhalen en fantastisch jullie allemaal weer te zien, zelfs tot Loe Boon aan toe. Loe was de eerste Free Re cord Shop-medewerker ooit. Hij bezorgde elke dag de krant en omdat het drukker werd in het kleine winkeltje in Schiedam zei ik hem dat hij beter bij mij elke dag een paar uur in de winkel kon komen staan dan de krant te bezorgen. Het verdiende natuurlijk iets minder, maar stond wel droog als het re gende. Het idee van Arthur om een Free Record Shop Bedankt-feest te organise ren is natuurlijk waanzin nig leuk en ik zal een heel stel Nederlandse artiesten de komende week benade ren of ze. op dit feest willen komen." Breukhoven stuurde vier dagen later een brief aan een reeks Nederlandse arties ten, waaronder Ilse de Lan ge, Marco Borsato, Kane en Frans Bauer, met de vraag of zij willen optreden. Het feest moet in oktober plaatsvinden, in de Maas silo of de Kuip en wordt bekostigd door de medewer kers zelf. Het enthousiasme is groot, blijkt uit de volgen de reactie: "Op 12 oktober 2014 schrijven we met z'n allen wederom een stukje (entertainment)geschiedeni s. Welk bedrijf beschikt over mensen die ondanks een faillissement toch nog een laatste personeelsfeest wil len, en kunnen, organise ren. Ik vind .dat persoonlijk getuigen van een ongekend stuk betrokkenheid onder voormalig werkgever en col lega's waar veel bedrijven een voorbeeld aan kunnen O Ben je oud-medewerker en wil je op de hoogte blijven van het jaarfeest? Meld je aan via: www.facebook. com/groups/Freejaarfeest/ SCHIEDAM - De gemeente is een fotoactie gestart op Fa- cebook om mooie foto's te verzamelen van de stad. Schiedammers blijken trots op hun stad. Zo leverden ze onder andere foto's aan van kunstwerken, de binnenstad en van Kethel. Maar ook ty pisch Schiedamse plaatjes zoals van de molens kwa men al binnen. Deze maand worden Schiedammers uit gedaagd om mooie, Schie damse zomerplaatjes aan te leveren. De bedoeling is dat de foto's weer worden terug geplaatst op de Facebook- pagina om deze zo te delen met andere Schiedammers. Mensen kunnen de foto's liken en erop reageren. De foto's worden mogelijk ook Deze maand worden Schiedammers uitgedaagd om mooie, Schiedamse zomerplaatjes aan te leveren. ingezet in andere uitingen van de gemeente. Foto's inzenden kan via een persoonlijk berichtje op Fa- cebook of door te mailen naar contact@schiedam. nl onder vermelding van 'Fotoactie Facebook'. Zie ook www.facebook.com/ge- meenteSchiedam. SCHIEDAM - Wethouder Houtkamp brengt morgen (donderdag 14 augustus) een bezoek aan de locatie Landvreugd van de Stich ting Stadstuinieren Voed selbank Schiedam aan de Sweelincksingel om te zien met welke activiteiten de vrijwilligers van deze stich ting bezig zijn. Tijdens dit bezoek zal een exemplaar van een receptenmap wor den overhandigd aan de wethouder. Ook de voorzit ter van de Stichting Voed selbank Schiedam, Marja Docter ontvangt een exem plaar. In 2012 is een burge- rinitiatief van start gegaan om verse groenten te ver bouwen, waarmee de pak ketten van de Voedselbank in Schiedam aangevuld konden worden. De dertig vrijwilligers werken nu op twee locaties met in totaal zo'n 3.000 vierkante meter. Eind 2013 is geconstateerd dat de cliënten van de Voed selbank niet altijd weten wat zij met de groenten kunnen doen. Waar de één niet weet wat te beginnen met andij vie of een koolsoort, vraagt de ander zich af welk ge recht je kunt maken met een courgette of pompoen. Een dochter van een vrijwilliger van het eerste uut kwam hierdoor op het idee een receptenmap samen te stel len. Hierin zijn voor iedere groentesoort die verbouwd wordt op de 'voedseltuin' twee recepten opgenomen. SCHIEDAM - Het was een hele klus, maar vorige week is de laatste verbindingslas gemaakt voor Eneco's on dergrondse leidingnetwerk voor het transport van warmte vanaf de afval- en energiecentrale AVR in Ro zenburg naar Rotterdam (Leiding over Noord). Aan de aanleg van Leiding over Noord is zo'n 750.000 man uur gewerkt door Eneco, in genieursbureaus, materiaal- leveranciers en aannemers. Voor de constructie van de leidingen was 500.000 man uur nodig. Ook de komende maanden zal er nog veel werk verricht worden, zoals het vullen van de leidingen met zo'n 13.000 kubieke meter gedemineraliseerd water en testen van het sy steem. Leiding over Noord is een initiatief van Eneco. Sinds september 2013 is er in Rozenburg, Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam ge werkt aan de realisatie van de warmtetransportleiding. Via deze 16,8 kilometer lan ge leiding van Rozenburg naar Rotterdam brengt Ene co vanaf oktober restwarmte van afval- en energiecentra le AVR tot in.Rotterdam. Nu deze leiding er ligt, kunnen ook in Schiedam en Vlaar dingen gebouwen gebruik- gaan maken van stadsver warming. Leiding over Noord bespaart jaarlijks 95 kiloton aan C02-uitstoot. WeGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop 1(088)0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)67438 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelonjm@wegenemiedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkellnk Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV SCHIEDAM - Hoe komt Schie dam de zomer door? Heb je een foto gemaakt van iets opvallends, interessants of bijzonders dat in de afge lopen week is gebeurd in de buurt? En wil je die foto delen met de lezers van het Nieuwe Stadsblad? Dan kun je hem sturen naar de redactie van deze krant. Vermeld bij je mailbericht 'Mijn foto': Het mailadres van de redactie is: redac tie.ns@wegenermedia.nl. De foto moet een liggende foto zijn (beeld breder dan hoog), minimaal 500 kB en maximaal 5 MB. Vermeld in de e-mail ook wat er te zien is, wanneer en waar de foto is gemaakt en natuurlijk ook door wie.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3