I Schiedam kiest Stuk van het Jaar Uitvaar EDEN Duizendste bezoeker foto expositie Mag ik deze dans van u? jramma in de bibliotheek voor de jeugd David zoekt rustig huisje O www.nieuwestadsblad.nl <D Email familieberichten® wegenemiedia.nl Telefoon (088) 013 72 68 Internet j zelf opgeven kan via www.familieberichtenonlinenl Vergeet niet uw volledige adres gegevens te vernielden en uw telefoonnummer voor eventuele vragen. Overlijdensadvertenties zijn ook zichtbaar op: www.mensenlinq.nl* Indien de advertentie niet geplaatst dient te wotden op Mensenknq, gelieve dit aan te geven bij opgave van de advertentie. Weer samen met vader Wie had dat gedacht. Maar waarom zo snel Waarom zo onverwacht. Met groot verdriet, maar ook in diepe bewon dering voor de wijze waarop zij haar strijd heeft gestreden, geven wij u kennis dat, veel te vroeg van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder en mijn oma Johanna Liduina Schriek-Krijgsman Joke weduwe van W.H.J. Schriek *7 juli 1944 15 augustus 2014 Ria en Cok Henk en Wendy Dave Missy és Correspondentieadres: Kooiweg 12 3253 LH Ouddorp Er is gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen in het rouwcentrum aan de Burge meester Honnerlage Gretelaan 377 te Schie dam op maandag 11 augustus van 18.45 uur tot 19.30 uur. De afscheidsplechtigheid zal gehouden worden in het crematorium Beukenhof, Bur gemeester van Haarenlaan 1450 te Schiedam op dinsdag 12 augustus om 13.00 uur. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren. Ma hield van bloemen. dag en nacht bereikbaar... jersuitvaart.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 augustus 2014 6 uitvaartbegeleiding www.matrice.nl 010-273 2424 ^È^^^Anderdgedenkmonumenten Grafstenen Zerken Complete graven Rotsen Glasmonumenten Alles over Grafmonumenten Bezoek de grootste showroom van Nederland Kwaliteit al meer dan 75 jaar Concurrerende prijzen, www.gedenkstenen-rijnmondjnl Rijnmond Gedenkstenen Bogerdstraat 1 Maassluis 06 - 1091 54 93 Nijverheidsstraat 1 Meerkerk 0183 - 352056 Neem een kijkje in het gastenboek op onze website en maak genist een vrijblijvende afspraak voor eert bezoek aan onze showroom te CapeJfe a/d fJssel www.andersgedenkmonumenten.nl Meeuwensingel 101Capelle a/d IJssei, Tel. 06 - 30 65 26 09 MEESTERS IN MONUMENTEN GRAFMONUMENTEN ZUID HOLLAND MERCURIUSSTRAAT 38 3133 EN VLAARDINGEN TEL. 010-4601310 INFO(jSG RAFMONUMENTENZUIDHOLLAND.NL www.edengroep.nlwww.urnwinkel.nl SCHIEDAM - De foto-expositie 'Ik Hou Van Schiedam' in de Korenbeurs kon afgelo pen weekeinde de 1000ste officiële bezoeker verwelko men. De verraste bezoekers, de heer en mevrouw Bouw man uit Schiedam, kregen een leuk cadeau van de ex poserende fotograaf Hans Pattist. 'Ik Hou Van Schiedam' is een interatieve en groeiende expositie die een tijdsbeeld geeft van een interessant decennium voor Schiedam. Startpunt en kern van de expositie is een ruime keu ze uit het werk van fotograaf Hans Pattist, de archieven van Het Vrije Volk en Rot terdams Nieuwsblad, het Gemeente Archief Schie dam en een samenhangende keuze van het Centrum Beel dende Kunst Schiedam. De expositie is gratis toe gankelijk en tot 14 septem ber te bezoeken op zaterdag en zondag tussen 12.00 en 17.00 uur. SCHIEDAM - Argos Zorggroep organiseert vrijdag 22 au gustus het muzikale 'Mag ik deze dans van u?' in zorg centrum Frangois Haver- Schmidt. Dansliefhebbers zijn van 18.30 tot 21.00 uur welkom aan de Willem de Zwijger laan 35 in West. Het Gemeentearchief Schiedam wil dit jaar meedoen met de verkiezing voor archiefstuk van het jaar. Schiedammers mogen kiezen welk stuk we namens het Gemeentearchief laten meedingen! SCHIEDAM- Archiefmede werkers hebben vijf stuk ken geselecteerd, waarop elke geïnteresseerde mag stemmen. Het stuk met de meeste stemmen gaat naar de landelijke verkiezingën. Aan het eind van de Maand van de Geschiedenis wordt de landelijke winnaar be kendgemaakt. Vorig jaar won het Stadsarchief Rot terdam met zijn inzending; een toegangskaartje voor de Europacupfinale Fey- enoord-Celtic uit 1970. Het Stadsarchief Vlaardingen eindigde als tweede met een potloodtekening van een Si amese Tweeling. De selectie, waar het publiek op kan stemmen is: Foto Floris van Wassenaar: Wat deze foto ongewoon maakt, dat is de jongen met het syndroom van Down. Zijn naam was Floris van Wassenaar. Zijn vader was kuiper en het gezin woonde aan de Broersvest. Verder weten we weinig van hem, behalve dat hij in 1879 op 14-jarige leeftijd is overle den. Getuigenis laatste Schie- damse ter dood veroor deelde: Het besef en de ac ceptatie dat homoseksuelen dezelfde rechten hebben als heteroseksuelen wordt in Nederland weinig meer be twist. Zeker in tegenstelling tot 1739, toen Jilles Brugge- man wegens homoseksueel gedrag de doodstraf kreeg. Hij bekende dat hij vanaf zijn vijftiende 'de afschu welijke zonde van sodomie' had bedreven. De galg van Schiedam bevindt zich nu nog in de collectie van het Stedelijk Museum Schie dam. Jilles Bruggeman was de laatste in Schiedam ter dood veroordeelde. Koperen etsplaat De Gheyn: In 1597 gaf het stadsbestuur aan Jacob de Gheyn opdracht een kaart van Schiedam te maken. Het stadsprofiel bo venaan is het oudste gezicht op Schiedam. De kaart is niet alleen een plattegrond maar echt-een kunstwerk, door de meesterschap van De Gheyn. De koperplaat is nu een van de pronkstuk ken op de tentoonstelling 'De Historische Atlas van Schiedam' in de Grote Kerk en is daar te zien tot 13 sep tember 2014. Besluit van de vroedschap om John Adams als gezant te erkennen: John Adams (1735-1826) is vooral bekend als de tweede president van de Verenigde Staten van Amerika, maar in 1780 was hij als diplomaat uitgezon den naar de Republiek van de Verenigde Provincies. De foto is een afbeelding van het vergaderverslag waarin is vastgelegd dat het stads bestuur besluit om in de Staten van Holland in te stemmen met de erkenning van de VS. Spotprent Sluit Schiedam: Je zult maar als overtuigd geheelonthouder en actief drankbestrijder als burge meester worden benoemd in Schiedam. Het overkwam Maurits Brants, burgemees ter van 1906 tot 1910. Een van zijn taken was om de etiketten van echtheid van Schiedamse moutwijnje never. Naar aanleiding van deze ironische samenloop van omstandigheden teken de Patrick Kroon een spot prent. O Stemmen kan via www.schiedam.nl/ gemeentearchief. SCHIEDAM - Tijdens de zo mervakantie is tot en met vrijdag 29 augustus elke doordeweekse dag om 14.00 uur een (gratis) programma voor kinderen in de Biblio theek aan het Stadserf 1. Woensdag 13 augustus leest dé Voorleesbrigade voor en liggen de kleurplaten klaar. Donderdag 14 augustus kan je griezelen bij het schrijven van een spannende verhaal, onder leiding van schrijfster Liesbeth Mende. Vrijdag 15 augustus geeft SWS Welzijn een filmworkshop waarbij je de fijne kneepjes van het filmvak leert. Maandag 18 augustus draait in de Bibli- oscoop de film De Smurfen 2 (6) en op dinsdag 19 au gustus leer je onder leiding van Stefanie Kampman te kenen en schilderen net als de beroemde Amerikaanse kunstenaar Keith Haring. Deelname aan de activi teiten is gratis, in verband met een maximaal aahtal deelnemers graag wel aan melden voor de workshops. Stuur een mail naar verdie- ping@debibliotheëkschie- dam.nl of bel 010 714 63 00. Meer informatie is te vinden op: www.debibliotheek- schiedam.info. Deze week vraagt Hargahoeve aandacht voor deze grote, knappe kater. David houdt van aandacht van zijn baasjes, maar soortgenoten vindt hij niet leuk. Zolang de asielkatten hem met rust iaten, laat hij hun ook links liggen. David is op zoek naar een rustig huisje met tuin, zonder andere katten. Foto: Rick van Helden

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 6