"Cfr Alexander Slapen 1kortingen Extra hoge Nieuwe bibliotheekvoorziening SCHIEDAM IN 'T KORT Alexander U Bij Alexander Slapen vindt u de volgende topmerken Auping, Avek, Norma, Nolte, Pullman, Tempur, Vandyck etc. Alexander Slapen Escudostraat 11 2991XV Barend recht T. 010 438 4163 I. www.slaapwel.nl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 augustus 2014 19 Kom gezellig bridgen! Bij briageclub De Woud- hoek wordt er elke dins dagmiddag gespeeld van 12.30 tot 16.15 uur in De Brug. In de maand augus tus kun je gratis meespelen ter kennismaking. Dinsdag 2 september gaat daarna de nieuwe competitie van start. Meer informatie bij Jan Schriek. Wekelijks klaverjassen In de recreatiezaal van de Van Beethovenflat worden wekelijks klaverjasmidda- gen georganiseerd. De flat is té vinden aan de Laan van Bol'Es. Er wordt begon nen om 13.15 uur en de in leg is drie euro per middag. Daar zit koffie/thee en een lekkernij bij inbegrepen. Aanmelden bij Aad van Dijk, tel. 470 26 51. Open huis bij NGK Bij de Nederlands Gerefor meerde Kerk aan de West- vest 30 is het 27 augustus weer Open Huis. De kerk is te vinden aan de Westvest 30. De koffie staat klaar en de organist bespeelt het or gel. Op het gemak kan het gebouw worden bekeken. Expositie 'Ratatouille' in bieb Vanaf donderdag 4 sep tember is de expositie 'Ratatouille' te zien in de Bibliotheek Schiedam aan het Stadserf 1. Gastcurator Laurens Priester (gemeen tearchivaris van Schiedam) heeft een keuze gemaakt uit de collectie werken van het Centrum voor Beelden de Kunst Schiedam. Priester (Den Haag 1961) groeide op in de Bloemen- buurt van Den Haag en in een nieuwbouwwijk van Rijswijk. In 1986 behaalde hij zijn doctoraal maat schappijgeschiedenis aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Na enkele jaren werkzaam te zijn geweest als freelancehistoricus/ journalist begon hij in 1991 aan de opleiding tot hoger archiefambtenaar aan de Rijksarchiefschool in Den Haag die hij in 1993 vol tooide. Vanaf 1991 werkte Laurens in verschillende functies bij het Rijksarchief in Zeeland te Middelburg, het laatst als hoofd van de afdeling zakelijke dienst verlening en behoud. De gemeenteraad van Schie dam benoemde hem met ingang van 1 juni 1999 tot gemeentearchivaris van Schiedam. Programma 'Graauwe Hengst In De Graauwe Hengst aan de Lange Haven is er don derdag 21 augustus vanaf 22.00 uur akoestische live muziek van ter Plekke, een duo bestaande uit Erik Maas en Rien Schaap. Er worden liedjes gespeeld van Milo, Led Zeppelin, BL0F, Anouk, Counting Crows en Pearl. Orgelconcert in de Grote Kerk Het laatste orgelconcert in de zomerserie van dit jaar wordt dinsdag, 26 augustus gegeven door de organist van de Grote Kerk, Arjen Lei stra. Hij speelt werken van onder andere Franck en Guilmant. De aanvang is 20.15 uur, maar vanaf 20.00 uur geeft de organist een toelichting op het program ma. Toegang is zeven euro. Foto-wedstrijd Wissels De ingezonden foto's met als thema Wissels', ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van inloophuis De Wissel worden nu geëxpo seerd. De foto's zijn te zien tot 15 september van woensdag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur in Inloophuis De Wissel aan het Broers- veld 123b. De jury was unaniem van mening dat de zwart/wit foto van een treinwissel, gemaakt door Rob van Her waarden, de winnende foto is. Inloophuis De Wissel is onderdeel van Stichting Missionair Diaconaal Cen trum Schiedam, opgericht in 1989 op initiatief van de Raad van Kerken in Schiedam. SCHIEDAM - Met de opening van Wijkcentrum Hof in Zuid aan de Nieuwe Maas straat 68d op donderdag 11 september krijgt Schiedam er een bibliotheekvoorziening bij. In de bibliotheekruimte zijn een leestafel, Wifi, een compacte algemene collectie en een ophaal- en inlever- mOgelijkheid te vinden. Zo wortelt de bibliotheek, na de opening van de bieb in De Klinker en in De Nieuwe Harg in Noord, steeds dieper in de stad. Onlangs tekenden Theo Schilthuizen namens de Bibliotheek Schiedam en Sjaak Bijloo namens het be stuur van Wijkcentrum Hof in Zuid de samenwerkings overeenkomst. Dankzij Hof in Zuid kan de Bibliotheek Schiedam haar diensten ook in Zuid aanbieden en ont staat, ook in deze wijk, een plek voor ontmoeting, debat en programmering. Leden van de Bibliotheek Schie dam kunnen na de opening in september, online gereser veerde boeken en andere ma terialen van de bibliotheek in Wijkcentrum Hof in Zuid af halen. Log in op www.debi- bliotheekschiedam.nl, zoek in de catalogus, reserveer de gewenste materialen en geef de afhaallocatie aan. Na af loop van de leentermijn zijn de materialen in elke Schie- damse bibliotheekvoorzie ning in te leveren. In 2014 en 2015 volgen ook voorzieningen in Wijkcen trum De Brug in Noord en in Schiedam-West en -Oost. Nella en Eefje heeft het niet altijd meegezeten. Dit stel is al eerder geadopteerd, maar is weer teruggebracht. Nella is van het balkon gevallen en heeft haar heup gebroken. Ze is hier nog niet volledig van hersteld, maar langzaam kan ze steeds meer bewegen. Deze mooie meiden verdienen een huisje waar ze onbezorgd van de rest van hun leven kunnen genieten. Ze verblijven in onze Dierenopvang de Hargahoeve, Sportlaan 2, telefoonnummer 088-3437112. Sale: ma 13.00 uur -17.30 uur di/wo/do 9.30 uur -17.30 uur vr 9.30 uur - 21.00 uur za 10.00 uur -17.00 uur Ingang Auping Plaza Volg jus up

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 19