Is er een kattenhater bezig in West? Wie zat er in deze zesde klas? KORT NIEUWS COLOFON In de politiek horen wisselingen erbij www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 augustus 2014 3 WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088)013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. EmHe van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden Chef regioredactie geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Van de lezer: 'Armoedig gezicht' SCHIEDAM - „Eén grote aanfluiting de Maasbou levard in Schiedam, die ketting is een armoedig gezicht, de auto's kun nen niet meer doorrijden waardoor eventueel toe risme van zelf weg blijft. Voor de horeca is het een ramp en dat allemaal om onze criminelen te ont zien. Iedere Schiedammer die regelmatig op de bou levard is ziet en weet wat er gebeurt. Waarom wordt dat niet eens aangepakt? Gewoon veertien dagen strenge controle, hoge boe tes, beslag leggen op die vreselijke auto's van die gasten, ik denk dat je dan al een heel eind komt. Dit is mijn verhaal maar ik denk van heel veel Schie dammers." J. Hoorman Van de lezer: 'Blij met containers' SCHIEDAM - „Na het klagen over het afsluiten van de containers in Schiedam- West wordt er nu in de krant geklaagd over de nieuw geplaatste losse afvalbakken. Ik ben (één van de?) aanvragers van die nieuwe afvalbakken. Waarom? Onze straat ligt pal tegen het centrum aan. Mensen die naar de Passage of naar de markt gaan parkeren hun auto in onze straat. Al deze mensen kunnen vanwege het afsluiten van de con tainers nergens meer hun lege frietzakjes, blikjes en koffiebekertjes kwijt. Ner gens in de wijk was name lijk meer een toegankelij ke afvalbak te vinden. Onze dank gaat uit naar de gemeente voor het plaatsen van toeganke lijke afvalbakken voor de bezoekers, en daarmee een schoner en aangena mer straatbeeld. Voor ons, en voor de bezoekers." Hanneke. Van de lezer: 'Het is een HUISdier' SCHIEDAM - „Als die zo genaamde dierenliefheb- bende kattenbezitters zich eens zouden realiseren dat hun schattige kopjes- gevende, knuffelige huis diertjes mijn cavia gru welijk hebben verminkt en mijn dwergpapagaai hebben vermoord zouden zij hun moordmachines binnenhouden. Het is een HUISdier, en geen dier om andermans tuin te ter roriseren. Dan heb ik het geeneens over het linnen dakje van mijn broers ca- brio, nieuw laten maken voor ettelijke duizenden euro's, en nu zo lek als een mandje door... huiskatten. Kattenhaters zijn gewone mensen die nooit reden hebben gehad om een kat te haten, maar bij voldoen de overlast en een asociale houding van kattenbezit ters worden vredelieven de mensen zo." H. Kreuger Tina Hoppe is radeloos sinds haar raskat Sheila drie weken geleden spoorloos verdween. Tijdens een zoektocht in de wijk ontdekte ze dat er meer poezen kwijt zijn. Haar actie met flyers en beloning leverde nog niks op. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Sheila is een raskat die opvalt tussen de huis-en-tuin poezen van de straat. Een dame met lange vacht en pluimstraat. Een beauty die, volgens Tina Hoppe opvalt door haar sta tige verschijning. Bovendien een poes die geld waard is als fokdier met een nest kit tens. Dat ze om die reden is meegenomen; 'daar moet ze niet aan denken'. Sinds de verdwijning uit haar achtertuin heeft Tina Hoppe overal Flyers opge hangen en gaat dagelijks een blokje rond om Sheila op te sporen. Zo leerde zij buurvrouw Yvonne Krom menhoek kennen die ook wanhopig haar poes Wolly zocht. Samen kwamen ze erachter dat er nog meer kat ten in de wijk kwijt waren. Ook de stichting AMIVEDI Tina Hoppe is radeloos sinds haar raskat Sheila drie weken geleden spoorloos verdween. Tijdens een zoektocht in de wijk ontdekte ze dat er meer poezen kwijt zijn. Haar actie met flyers en beloning leverde nog niks op. Foto: Rob Kamminga Schiedam, waar verdwenen huisdieren worden geregi streerd, noemt een 'opmer kelijk' aantal verdwenen katten in West. De hele wijk rond de Lid- uinastraat zoekt inmiddels mee, de baasjes houden de poezen maar liever binnen, merkten de dames: 'Het zijn maar geruchten en we heb ben geen harde bewijzen, maar al die gruwelijke ver halen van de wijk doet ver moeden dat er een kattenha ter bezig is.' Tina Hoppe hoopt met haar oproep dat haar poes terug komt, maar ook dat men sen rondzwervende katten melden bij AMIVEDI, die renbescherming of de die renambulance. Gezien het rumoer in de wijk zou, vol gens de dames, een informa tie-avond de onrust onder dierenliefhebbers kunnen wegnemen. REGIO - Een grote groep pa tiënten met borstkanker er vaart klachten van Polyneu- ropathie, ofwel zenuwpijn, tijdens of na chemotherapie. Mammachirurg Ingeborg Mares en internist-oncoloog Quirine van Rossum van het Vlietland Ziekenhuis namen het initiatief om het zorgproces van de behande ling van patiënten die che motherapie ondergaan te optimaliseren. Hierdoor worden klachten die mogelijk wijzen op Po- lyneuropathie snel gesigna leerd en kan een goede be handeling verergering van de klachten beperken. Polyneuropathie is een aan doening van de uiteinden van de zenuwen in armen en benen. De klachten die een patiënt door de aandoe ning ervaart, variëren van lichte beperking tót zeer ernstige beperkingen in het dagelijks leven. Als de gevoelszenuwen zijn aange daan, kan dit onder andere leiden tot gevoelloosheid voor pijn of verminderd ge voel in handen en voeten, spierzwakte, tintelingen of een brandende pijn. Dé aandoening komt vaak voor-en heeft een onvoor spelbaar verloop. Tijdens de behandeling van che motherapie wordt kritisch gekeken naar de dosering in combinatie met de klachten die de patiënt heeft. Ook de pijnpoli is nauw be trokken bij de behandeling. Er is extra aandacht voor een goede voorlichting aan patiënten over deze aandoe ning, zodat zij eventuele klachten ook zelf kunnen signaleren. Kenmerkend voor de politiek is dat zij altijd in beweging is. Mijn collega Kamerlid Pieter Litjens is bijvoor beeld enkele weken geleden wethoudér geworden in Amsterdam, hierdoor komt er een kersverse collega in onze fractie, afgelopen week is Jeroen van Wijngaarden benoemd tot Kamerlid. Door het vertrek van Pieter Litjens vindt een verschuiving van portefeuilles plaats, zo worden in de politiek alleLonderwerpen en beleidsterreinen genoemd waar een Kamerlid over gaat. Binnen onze fractie wordt altijd gezocht naar de beste koppe ling tussen persoon en diens portefeuille. Door het vertrek zijn er in mijn portefeuille allerlei veranderingen gaande. Ik verlies enkele juridische onderwerpen, maar krijg er andere interessante voor terug. Vanaf nu ga ik bijvoorbeeld over 'Openbaar bestuur'. Hier vallen de gemeen tewet en provinciewet onder, maar ook de positie van de burgemeester en gemeente lijke herindelingen. Dit laatste houdt in dat verschillende gemeenten samen als één gemeente verder gaan. Al met al veel wisselingen in mijn porte feuille. Tijdens de vakantie zal ik mij gaan inlezen op al mijn nieuwe onderwerpen. Een leuke, interessante en grote klus. Foort van Oosten Foort van Oosten is Schiedammer, oud wethouder van Schiedam en Tweede Kamerlid voor de VVD. Maandelijks bericht hij over de dingen die als kamerlid mee maakt. Soms hebben die een link met de stad waar hij woont, soms niet. Op deze manier geeft hij een inkijkje in het dagelijks reilen en zeilen in politiek Den Haag. SCHIEDAM - De voormalige zesde klas van de St. Mar- tinusschool uit Tuindorp houdt 20 september een re- unie én zoekt daarvoor nog enige oud-klasgenoten. Van de bijgaande klassenfoto uit 1961 ontbreken op dit mo ment nog José de Ruiter, die ook Riet de Ruiter zou kun nen heten, Annemieke Blom en Henk Mosterd [t]die ook Joop Mostert kan heten. Catrien van Busschbach van der Maat, die de reü nie mede-organiseert, wil iedereen vragen mee te den ken waar deze klasgenootjes momenteel zouden kunnen wonen en hoe de organisatie ze kan bereiken. „Wie kent ze, weet waar ze wonen of De zesde klas uit 1961 organiseert 20 september een reünie. Er worden nog enkele oud-klasgenootjes gezocht. welke achternaam de dames door een huwelijk gekregen hebben?" Reacties graag naar: Catrien van Busschbach van der Maat, tel. 03 20 25 74 42 of 06 41 85 63 36 en cvanbus- schbach@xs4all.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3