Careyn Nieuws Ouder worden en afvallen 13 03 Nieuwe Waterweg Voor een goede gezondheid is een optimale nachtrust belangrijk gr»! Ontmoet Careyn tijdens de gezondheidsmarkt in de Bieb De wegenwacht van de zorg van Careyn Het nieuwe cursusseizoen aat van start! VOLG CARËYN OP Unieke Matrasactie voor Careynkaart-houders 50% korting op een Visco Climate matras van 769,- voor 384,50 Een Visco Traagschuimmatras zorgt voor een goede ondersteuning van het lichaam en een perfecte slaaphouding. Het lichaam ontspant volledig en her steld goed. Leverbaar in alle gewenste afmetingen, prijs gebaseerd op een matras van 90 x 200 cm Drukverlagend traagschuim, zeer goed ventilerend Regulering van warmte en waterdamp Aanbevolen door zorgprofessionals Of het nu gaat om advies, koop, huur of leen: bij Medipoint Careyn kunt u te recht met uw zorgvragen! In onze winkels kunt u terecht voor hulpmiddelen die u, in veel gevallen, direct mee kunt nemen. Ook hebben we geregeld unieke aanbie dingen. Profiteer ook van onze acties en ga naar de webshop of kom naar de Medipoint I Careyn winkel bij u in de buurt. U kunt voor deze actie terecht bij onder staande Medipoint I Careyn winkels: -Breda Slingerweg 87 Rijswijk Huis te Landelaan 462 Spijkenisse Ohmweg 2A Vlaardingen Fransenstraat 12A Voor meer informatie: 0900 - 112 112 5 (optie 3) www.medipoint.nl De genoemde aanbiedingen zijn geldig op vertoon van de Careyn Kaart en gelden t/m 27 september 2014. Deze aanbiedingen zijn niet geldig in combinatie met andere acties, kortingen.of waardebonnen. Vraag naar de overige actievoorwaarden in de winkel of kijk op www.medipoint.nl Vlokkenvulling individueel aan te passen Drukverlagend door het Viscopore schuim Wasbaar tot 60 C en droogtrommel- bestendig medipoint 1 Cartff Careyn en de Bibliotheek Vlaardingen organiseren gezamenlijk een gezond heidsmarkt. Op dinsdag 23 september is iedereen tussen 13.00 uur en 16.00 uur welkom om zich te laten informeren over gezondheid. Toegang is gratis! Waarom een gezondheidsmarkt? Veel mensen krijgen te maken met beper kingen door afnemende gezondheid van henzelf of van iemand in hun naaste omge ving. Het ouder worden gaat niet altijd van een leien dakje. Het kost vaak al behoorlijk wat inzet om met zo'n veranderde situatie om te gaan. Het is altijd goed om op de hoogte te zijn van wat verschillende instan ties voor je kunnen betekenen. Careyn iseen actieve maatschappelijke onderneming, die mensen verbindt. Careyn staat voor levendigheid en góede zorg in elke wijk, buurt of woongemeenschap en stimuleert zelfredzaamheid bij de klant. Waar nodig staat Careyn klaar als betrokken partner met producten en diensten op het gebied van welzijn, wonen en zorg. Voor iedereen: jong en oud, gezond of kwetsbaar. Careyn onderscheidt zich door de persoonlijke aanpak, altijd dichtbij de klant. Wat is op de gezondheidsmarkt te vinden? Op de gezondheidsmarkt zijn ruim 20 kraam pjes. Deze kraampjes worden bemand door diverse instanties zoals SeniorenWelzijn, Touch-for-Fit, Careyn en vele andere. Bij de kraampjes kunnen bezoekers in formatie vinden en er zijn ook een aan tal workshops en mogelijkheden voor een checkup. De organisatoren, Careyn en de Bibliotheek Vlaardingen, gaan ervan uit dat iedereen wat van zijn gading kan vinden op deze gezondheidsmarkt. Bel Careyn 088-123 99 J DoorSascha de Jong, diëtiste en blogger Een vraag die ik vaak hoor: ouder worden, de overgang én minder beweging. Kan dit ervoor zorgen dat afvallen niet lukt? Het antwoord is: het kan ervoor zorgen dat het afvallen trager gaat. Dat komt doordat met het opklimmen van de leeftijd de energiebehoefte langzaam aan lager wordt. De mens heeft minder energie (dus calorieën) nodig om het da gelijks leven te kunnen leiden. De periode waarin de energiebehoefte het grootst is, is in de tienerjaren. Daarna wordt de ener giebehoefte steeds lager. Vrouwen hebben in de leeftijd van 19-30 jaar ongeveer 2100 calorieën per dag nodig, tussen de 30 en 50 jaar zakt dat naar 2000 calorieën en zijn ze boven de 50 dan is het ongeveer 1900 calo rieën. Na het 70ste levensjaar is de energie behoefte 1600 calorieën per dag. Kortom, een hele maaltijd minder! Je kunt je voorstellen dat als je een bepaald eetpatroon hebt, dat je dat niet ineens gaat veranderen rond je 30ste of rond je 50ste levensjaar. Maar als je elke dag 100 calo rieën méér eet dan je lichaam daadwer kelijk nodig heeft, dan ga je aankomen in gewicht. En snel ook, namelijk zo'n 5 kg per jaar. Als je slechts 20 calorieën per dag te veel eet, dan kom je elk jaar 1 kg aan. Om dat het heel sluipend gaat, het veel mensen ook niet echt storen of opvallen. Maar na verloop van tijd, stel, je bent 55 jaar, dan kan het toegenomen aantal kilo's oplopen. Afvallen voelt als moeilijker dan vroeger omdat minder eten in eerste instantie bete kent: eten naar behoefte. En daarvan val je niet af. Je blijft daarmee je gewicht behou den. Om af te kunnen vallen moet je minder eten dan je eigenlijke energiebehoefte. Dat is dus nóg een stapje verder. Daarom voelt het als moeilijk in vergelijking met 20 jaar eerder. Sascha de Jong schrijft wekelijks een online blog over voeding. Nieuwsgierig? Kijk dan op: careynblog.blogspot.nl/ of volg onze diëtisten op twitter via @Careyn_dietist Heeft u vragen over voeding en dieetadvies? Bel: 088-123 99 88! U kunt ook mailen naar dietist@careyn.nl DE ACUTE DIENST De naam zegt het al, de acute dienst springt in-op acute situaties buiten kantooruren. De acute dienst is werkzaam op werkdagen van 15:30 uur tot de andere ochtend 7:30 uur en in de weekenden 24 uur per dag. De hoofdtaak van de acute dienst is het op volgen van de alarmeringen. Bijvoorbeeld als u valt in huis en u alarmeert. De acute dienst komt dan zo snel mogelijk naar u toe. De verpleegkundige kijkt of u letsel heeft en helpt u overeind. Zo nodig belt ze fami lie of de huisarts. Maar de verpleegkundigen van de Acute Dienst doen meer. Ze geven 's nachts zorg aan terminale klanten waar bij zorg of verpleegtechnische handelingen nodig zijn. Ook staan de medewerkers van de Acute Dienst familie bij en beantwoor den vragen. Er kan zelfs een beroep op de acute dienst gedaan worden wanneer u 's nachts niet alleen naar toilet kan. De Acute Dienst is altijd bereikbaar via ons algemene telefoonnummer: 088-1239988. U krijgt in eerste instantie een medewer ker van de zorglijn aan de telefoon. Deze medewerker kan veel van uw vragen be antwoorden over de zorg en schakelt zo nodig de Acute Dienst in. De Acute Dienst werkt nauw samen met de huisartsen post. Soms gaat ze op hun verzoek bij een ^^s====~Careyn "X Klantenservice^// Careyn X wcrtet t //s5==ö=^areyn Kaart ==°X gecvuite évu voordeel// Bel tijdens kantooruren voor al uw vragen, opmerkingen of afspraak. In noodgevallen is Careyn Klantenservice 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar. 088 - 123 99 88 Onze médewerkers staan klaar om hulp en ondersteuning te bieden. Samen met andere zorgverleners, vrijwilligers, mantelzorgers en buurt- en wijkbewoners. Kijk voor ons aanbod op: www.careyn.nl De Careyn Kaart biedt uw hele gezin gemak en voordeel bij u in de buurt. Voor het complete aanbod en aanvragen van de Careyn Kaart, kijk op: www.careynkaart.nl Werken bij Careyn Heb jij Hart voor de zorg? Houd je van afwisseling en zelfstandig held? dan staan we met open armen voor je klaar! Kijk" welke vacature bij je past op www.werkenbijcar patiënt langs, bijvoorbeeld om te kijken wat er aan de hand is als de situatie niet helemaal duidelijk is. Met recht de wegenwacht van de zorg dus. Want met de juiste hulp, professioneel ad vies en de nodige antwoorden op uw vragen, zorgen zij ervoor dat u weer verder kunt. U kunt kiezen uit o.a.: Goed Bevallen korte cursus Zwanger en Fit Zwangerschapsyoga Gezond Bewegen Oosterse Massage Voetreflexzonemassage Westerse massage Reactiveringszwemmen Reanimatie Eb AED Kijk voor meer info op www.careynkaart.nl of bel Careyn Klantenservice 088 - 123 99 88.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 10