Schiedam in 't kort VKV O Ü$iP BESTEL NU TICKETS OP WWW.VKVCITYRACING.Nl EN MAAK KANS OP IEN GEHEEL VERZORGD VIP-WEEKEND IRCL. HOTELOVERNACHTING. GROERm Win prijzen met woordenslang In ruim 25 jaar hebben we één miljoen mensen geholpen met de grootste en leukste aankoop van hun leven: hun huis. Activiteiten in de bieb Maak kennis met volkstuinieren Bijzonder orgelconcert Bridgeclub weer van start Kraam huren op nazomermarkt Jeugdland Outdoor Festival Bridgen voor beginners O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad - woensdag 27 augustus 2014 16 Ook voor jou zoeken we, volstrekt onafhankelijk, de optimale financiële oplossing. En alles is goed geregeld. RENAULT I OACIA I NISSAN i iNFINITI Volg VKV City Racing via Cl CityRacing 0 @CityRacingNL YouQÜI/CityRacingNL De Havenlood^ een cursus bridgen voor be ginners volgens de methode 'Leer bridge met Berry Wes- tra'. De cursus bestaat uit twaalf lessen op de woens dagavond van 20.00 tot 22.30 uur in bridgesociëteit De Ke tel aan de Westfrankenland- sestraat 11. Na de cursus is ér een mogelijkheid om in te stromen bij Bridgeclub Studiekring '66. Meer in formatie en aanmelden bij Liesbeth Smit-van der Aa via 010-4510451 of stuur een mail naar l_vd_aa@hotmail. com. In het kader van de week van de alfabetisering, die plaatsvindt van 8 tot en met 12 september, organiseert het Taal+ Loket een woor denslang. Zo'n slang kan bij voorbeeld beginnen met het woord 'alfabetisering'. Dan moet het volgende woord met de letter 'g' beginnen. Deze woordenslang is niet alleen voor bezoekers van het Taal+ Loket, maar alle bezoekers van de biblio theek kunnen meedoen. En er zijn leuke prijzen mee te winnen. Degene die aan de woordenslang het 50e woord vastmaakt, krijgt een boekenbön 10 euro. Het 100e woord is goed voor een boe- kenbon van 15 euro en bij het 150e woord krijg je een klein jaarabonnement op de bibliotheek. Bij het Taal+ Loket kunnen Schiedammers terecht met vragen over taalonderwijs en participatie. Meer informatie op hypotheker.n1 Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (OIO) 47311 50 Tijdens de zomervakantie is elke doordeweekse dag om 14.00 uur een programma voor kinderen in de Bibli otheek aan het Stadserf 1. In de laatste week van het zomervakantieprogramma leest woensdag 27 augustus de voorleesbrigade voor en donderdag 27 augustus geeft schrijfster Liesbeth Mende haar laatste workshop 'span nende verhalen schrijven'. Vrijdag 29 -augustus wordt de zomervakantie afgesloten door Stefanie Kampman met de workshop Schilderen als Jackson Pollock. Deelname aan de activiteiten is gratis. In verband majt een maxi mum aantal deelnemers graag aanmelden- voor de workshops via verdieping® debibliotheekschiedam.nl of bel 010-7146300. Zaterdag 30 augustus 2014 is de eerste Nationale Dag van de Tuin. Op deze dag zijn bezoekers welkom bij volkstuinvereniging Thur- lede om kennis maken met het volkstuinieren. Tussen 10.00 uur en 14.00 uur staan leden van Thurlede klaar om belangstellenden rond te leiden over het volkstuin- park. Een aantal volkstuin ders stelt hun tuin die dag open voor bezoekers. Bij de tuinwinkel is een stand in gericht met allerlei dingen die in de winkel te koop zijn en zelf geteelde producten. Volkstuinders vereniging Thurlede ligt aan het einde van de Parkweg. Het orgelconcert op zater dag 30 augustus in de Grote Kerk van Schiedam staat in het teken van de 85e verjaar dag van de organist Jan J. van den Berg uit Delft. Eerst zal Arjen Leistra een bloem lezing geven uit het enor me orgel-oeuvre van deze Delftse organist. Daarna zal de jarige zelf een kort orgel concert geven. Aanvang om 15.00 uur De toegang is vrij. Op maandag 8 september start bridgeclub Spaland het nieuwe seizoen dat loopt tot eind april 2015. De leden spelen, in verschil lende speelsterktes, elke maandag vanaf 19.30 uur in de ontmoetingsruimte van de Beethovenflat aan het Beethovenplein 161. Be langstellenden kunnen zon der verplichting een keer tje meespelen om de sfeer te proeven. Neem dan wel Zaterdagavond 6 september en zondagmiddag 7 september staat het Julianapark te Schiedam in het licht van zomerse wereldmuziek. Verueno beleeft haar vierde jaargang verder vol sprankelende dans, poëzie, kunst en literatuur uit alle windstreken. Er is dit jaar ruim aandacht voor Argentijnse cultuur. Het festival is zaterdag van 19.00 tot 23.00 uur en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Kijk voor het complete programma op www.verueno.nl. Foto: PR even contact op met de se cretaris via 010-4710760. In De 5 Molens aan de Nieuwe Damlaan is zater dag 6 september een nazo mermarkt. Particulieren en bedrijven kunnen voor 25 euro nog een kraam huren. Een halve kraam kost 12,50 euro. Bezoekers treffen op de markt verder live muziek, demonstraties en een rad van fortuin. De opbrengst is bestemd voor seniorenacti viteiten. Meer informatie bij ouderenwerker Tiny Groe- neweg via 06-57314468. De zomervakantie feestelijk afsluiten doe je in het Schie- damse Beatrixpark. Op zon dagmiddag 31 augustus is er weer van alles te doen in speeltuin Fort Drakensteijn. Stichting Kinderspel organi seert deze middag van 13.00 tot 16.30 uur de tweede edi tie van Jeugdland Outdoor Festival. Het programma omvat o.a. creatieve work shops, sport en spel, muziek en een kinderloterij. Bridgeclub Studiekring '66 verzorgt vanaf 17 september

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 16