Zeepbellen en kolossale dino's UIT IN DE REGIO Expositie 'De Historische Atlas van Schiedam' Liefde, lust, vrouwen, obsessies en relaties Even terug in de tijd Misschien is dansen wel iets voor jou? Mother's Finest opent podium S.U.R. O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 augustus 2014 25 Het Stedelijk Museum Schiedam en het Gemeente archief Schiedam organise ren twee tentoonstellingen in de Grote of Sint Janskerk in Schiedam. De Historische Atlas van Schiedam laat de ontwik keling van Schiedam zien. Aan de hand van historische plattegronden, tekeningen, foto's en schilderijen ont vouwt zich de geschiedenis van de stad, Schiedam ont stond om en nabij 1250 bij een dam in de Schie en kreeg in 1275 stadsrechten. Han del en haringvisserij lieten de stad groeien. Vanaf 1650 schakelde Schiedam over op moutwijn en jenever. In de 18e eeuw beleefde Schie dam haar Gouden Eeuw. In 1905 vestigde de werf Gusto zich in Schiedam. Hierna volgde de Nieuwe Waterweg en Wilton, later Wilton-Fij- Niemand minder dan Jesse Boykins III komt woensdag 3 september naar BIRD om zijn World Soul te delen. Deze soulzanger uit New York heeft vijf platen op zijn naam staan, allen op gebouwd uit trage elektro nische ritmes en uitgerekte synthesizers, besprenkeld met teksten die vaak gaan over liefde, lust, vrouwen, obsessies en relaties. Een stijl waarmee hij overtuigend in de voetsporen treedt van soul-iconen als D'Angelo, Maxwell en Bilal. Jesse Boykins III is dichter, producer, romanticus, do cumentairemaker en soul zanger ineen. De uit New York afkomstige soulzanger noemt zijn muziek World Soul, een muziekstijl die naar eigen zeggen alle gen res, generaties en culturen overstijgt. Na het verschij nen van zijn soulvolle ep Dopamine: My Life On My Back en de door critici ge prezen lp The Beauty Cre ated werd hij genomineerd voor een Soul Train Award en kreeg hij de kans de hele wereld over te reizen met zijn Romantic Movement Tour. De afgelopen drie jaar verschenen nog de platen Way of a Wayfarer en Zulu Guru, .die hij samen met producer. MeLo-X maakte. Daarnaast ging Boykins sa menwerkingen aan met ar tiesten als Machinedrum, The Foreign Exchange, The- ophilus London, Sinden en Full Crate. Afgelopen april verscheen zijn laatste plaat, Love Apparatus, waarop je een eclectische sound van soul, elektro, hiphop en funk vindt. Meer info: www.bird-rotter- dam.nl Tijdens Ketels aan de Kade in Historisch Delfshaven waant de bezoeker zich in het verleden. Op zaterdag 30 augustus reist de rijke Rotterdamse eetcultuur van haring, jene ver én graan terug in de tijd. In Historisch Delfshaven vindt deze dag Ketels aan de Kade plaats; een festival dat in het teken staat van de voedselhistorie en het 625- jarig bestaan van Delfsha ven. Tijdens Ketels aan de Kade waant de bezoeker zich in het verleden. Het Piet Heyns- enoord. Met het failliet van de werven na 1980 verloor Schiedam veel werkgelegen heid en inwoners. De bouw van nieuwe wijken zorgde voor een nieuwe groei tot net meer dan 75.000 inwo ners. Bij de tentoonstellingen organiseren het Stedelijk Museum Schiedam en het Gemeentearchief Schiedam verschillende activiteiten. Kijk voor meer informatie op de websites www.stede- lijkmuseumschiedam.nl of www.schiedam.nl/gemeen- tearchief Bezoekadres tentoonstel lingen: De Grote of Sint Janskerk, Lange Kerkstaat 37. Openingstijden: dins dag tot en met zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Gesloten op zondag en maandag en tijdens erediensten. De toe gang is gratis. In de openlucht naar theater kijken én nog even het vakantiegevoel vasthouden, kan komende zaterdag op en rond het Deliplein op Katendrecht. Foto: Pacific Enterprises Unlimited plein wordt een koockplein waar historische lekkernijen verkocht worden. Daarnaast worden verschillende work shops georganiseerd. Onder het standbeeld van Piet Hein geeft historicus Claudia van der Poel een lezing over de scheepskeuken van Piet Hein. Langs het water in de Aelbrechtskolk, wordt een historische marckt opgezet en horecagelegenheden ver anderen in herbergen. De scholen gaan weer beginnen en veel volwassenen zijn na hun vakantie alweer aan het werk. Toch kun je het vakantiegevoel zaterdag nog heel even vasthouden tijdens het Welkom Thuis Straattheater Festival op en om het Deliplein op Katendrecht. Door Vincent Wernke "Het leukste zijn die spon tane straattheateracts, waar bij mensen worden aange trokken door reuring en uit nieuwsgierigheid gaan Terug van vakantie en klaar voor een nieuw jaar met nieuwe dingen. Misschien is een cursus bij SKVR Dans wel precies wat je nodig hebt. Komende week kun je dat zelf gaan ontdekken. Maak gratis kennis met onder andere flamenco, kleuterdans en streetdance tijdens de proefweek bij SKVR Dans. Van maandag 1 september tot en met zondag 7 september kan iedereen vanaf 2,5 jaar uiteenlopende danslessen uitproberen bij alle zeven SKVR danslo- caties in Rotterdam. Kom nieuwe dansstijlen ontdek ken of test je niveau! Alle danscursussen bieden proeflessen aan, met uitzon dering van SKVR Dansma- kers, SKVR TalentenRoute en Future In Dance. Meer informatie over de cursus sen is te vinden via de cur susvinder op de website. O Het rooster met dagen en tijden per locatie is te vinden op www.skvr. ni/proefweek. Vooraf inschrijven is niet nodig. kijken wat er gebeurt. Voor aan zitten de kleintjes en gaandeweg komen er steeds meer mensen bij staan. Die sfeer is hartstikke leuk", al dus Femke Schot van Paci fic Enterprises Unlimited. Precies die sfeer kun je za terdag vinden op en. rond het Deliplein tijdens het .Welkom Thuis Straattheater Festival. "Dit is de zevende editie, maar voor het eerst hebben we het groter opge zet en ligt de focus echt op straattheater. Voorheen had den we ook bandjes. Nu is er ook muziek, maar met een theatrale knipoog." Er is zaterdag van alles te beleven. Theater voor de kleinsten met onder meer de Kikker minimusical en circusspeelplaats Rotjeknor. Ook kunnen kinderen mas kers maken, pizza's bakken en een workshop hoela hoep volgen. Ouders kun nen intussen voor hapjes en drankjes terecht bij de vele gezellige restaurantjes aan het plein, waar het grootste deel van het festival zich af speelt. Ook het Wilhelmin- aplein is een locatie voor het festival. Mad Max Drie bijzondere acts verbin den de locaties met elkaar. "Zoals de act Saurus, drie kolossale dino's die opval len tussen de hoge gebou wen. Hetzelfde geldt voor enorme zeepbellen van Bubblica. Dat ziet er heel magisch en Mad Max-achtig uit omdat die zeepbellen zo absurd groot zijn. En Vespa- gua zorgt ervoor dat je je in een van de drie badkuipen achter een Italiaanse Vespa uit 1966 kunt laten rondrij den." Vakantiegevoel Het Welkom Thuis Straat- theater Festival vindt niet toevallig plaats op de laat ste zaterdag van de zomer vakantie. "Je probeert het vakantiegevoel zo lang mo gelijk vast te houden, maar als je weer gaat werken of naar school moet, ben je het vaak snel weer vergeten. Bij ons kun je die ontspannen vakantiesfeer nog even vast houden", belooft Femke. Nog één weekend bruist stadspark 't Hof en het aangrenzende Oranjepark in Vlaardingen van 1 muziek, theater, poëzie en dans. Het Zomerterras biedt vrijdag en zaterdag optredens van onder anderen de Wannebiezz en Barrelhouse. In De Kroepoekfabriek gaat het feest zaterdag vanaf 23.00 uur nog even door tijdens de afterparty Big BadabooM. Kijk voor het complete programma op de website zomerterras.nl. Foto: PR Zaterdag. 30 augustus opent Mother's Finest podium Social Underground Rotter dam (S.U.R.) aan de Boom pjeskade in Rotterdam. Mo ther's Finest is opgericht in Atlanta en is vooral beroemd vanwege de mix van funk, (hard) rock en soul. Voor het eerst in 22 jaar landen ze op zaterdag 30 augustus in Rot terdam. Tickets zijn tot don derdag online te bestellen voor 25 euro. Aan de deur kost een kaartje 35 euro.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 25