Van Quibus tot Graauwe Hengst - 'k&s&Êm Creatieve winkeliers beproeven 'Geen woud van instanties' geluk in tijdelijk onderkomen SS3»~$Z2£&r-*--- ihpSSSp ^jgg. 2S«fS@&0& :':1 SCHIEDAM COLOFON 3, www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 augustus 2014 3 fcs «V* jfJ 1» Ouderen kennen het café als De Quibus, later Podium en sinds 1999 als Podium Café De Graauwe Hengst. Na veertig jaar, elk weekend optredens, inmiddels een icoon in de muziek en uitgaanswereld. Volgende week viert Hilly de Jonge haar 40-jarig jubileum met vier dagen festival. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Op 6 september 1974 opende twee stelletjes een alternatieve kroeg an nex oefenruimte in het oude Daniel Visser-pand aan de Lange Haven. Al snel was het de hipste 'place to be' van de Rijnmond waar de jeugd genoot, met biertje en sigaret, van Doe Maar en Herman Brood. Met elk nieuw decennium kwam er een nieuwe stroom jeugd met haar eigen muziek keuze. Een plek waar be ginnende muziekanten een kans kregen en soms zo een huisband vormden. Geraniums Geholpen door zus Jenny bleef Hilly de Jonge de zaak veertig jaar trouw. En nog Hilly de Jonge en haar zoon Arthur bij de legendarische kroeg aan de Lange Haven. Volgende week viert Hilly de Jonge haar 40-jarig jubileum met vier dagen festival. Foto: Frank Willemse wekelijks staat Hilly, samen met haar zoon Arthur, achter de bar. Hilly (72 jaar) moet er niet aan denken om achter de geraniums te zitten. Net als Arthur die de program mering doet. Alle soorten artiesten heeft ze langs zien komen. Van punkbands tot alternatieve dichters. Voor het vierdaagse festival hebben klanten en musici een programma samenge steld. Met lokale topmuzi- kanten als Rini van Wil ligen en de broers Gootjes. Met zaterdag een superses sie van alle hoogtepunten van afgelopen 40 jaar. Maar ook andere muziek stromingen komen langs tij dens het jubileum, zoals de psychobilly van Razzle Daz zle op zaterdagavond, en op zondag zijn er akoestische optredens van Schiedamse muziekkanten als Speeluh en Join the Grid. VERVOLG VAN VOORPAGINA - Wet houder Goyweleeuw (Jeugd zorg) denkt dat door de nieu we wet de hulpverlening dichterbij de mensen gaat komen. "Door de hulpvragen dichtbij in de wijk en buur ten bij elkaar te brengen en zo centraal onder te brengen- bij de hulpverleners. Zo wil len we efficiënter gaan wer ken. Nu werken de instan ties vaak langs elkaar heen. Als het om een verwaarloosd kind gaat, moet je naar het hele gezin en de omgeving kijken. Met één aanspreek punt en niet langer een woud van instanties." Naast efficiency speelt ook de rol van de omgeving een grotere rol in de toekomst. Zoals bij de Wmo, waarbij bijvoorbeeld het boodschap pen doen ook met buren of kennissen te regelen is. En niet gelijk een bezorgdienst erop zetten, wat de ouderen afhankelijk kan maken. De nieuwe werkwijze leunt sterk op signalen uit de buurt of straat. Met de' nieuwe Wijk Ondersteuning Teams (WOT), waar professionals als maatschappelijk wer kers, huisartsen en scholen samenkomen. In Nieuwland is een proef gestart, waarbij problemen als schulden, ver eenzaming of overlast wor den besproken. Schiedam krijgt volgend jaar bij invoe ring een zestal wijkteams. Volgens de wethouder merkt de gewone Schiedammer weinig van de hele operatie. De plannen liggen ter inzage in het Klantcontactcentrum en zijn te vinden op www. schiedam.nl/stadsgesprek. De raad buigt zich binnen kort over de plannen. SCHIEDAM - Startende win keliers beproeven tegen woordig steeds vaker eerst hun geluk in een tijdelijke winkel: de pop-up shop. In de Hoogstraat in Schiedam zijn zo al drie winkels met hulp van stichting DeWin- kelmeiden opgestart. Ook Vintage'Lein en Zus'Teen zijn deze weken de uitda ging aangegaan in Hoog straat 154 in Schiedam. Marjolein Tuasela van Vin tage'Lein verkoopt haar supervrouwelijke lingerie, accessoires en vintagekle ding nog tot en met zondag 31 augustus. "Ik heb altijd gedroomd van een eigen winkel", vertelt Marjolein. "Voor mij is dit pop-up mo del een voorzichtige start. Deze dagen geniet ik van de leuke reacties. Mijn klan ten weten me hier zeker te vinden en zijn enthousiast over de leuke inrichting." Of Marjolein terugkeert naar de Hoogstraat 154 lees je op www.vintagelein.nl. Ook voor Deirdre den Hartog en haar zussen en vriendin nen is de KledingRuilWin- kel Zus'Teen een spannend avontuur. "Je kijkt weieens aan tegen een overvolle kledingkast of je voelt dat het tijd is voor een nieuwe garderobe. In onze Kleding- RuilWinkel ruil je eenvou dig het ene kledingstuk voor een ander item. Dat is leuk en bespaart je veel geld." Na het openingsfeest op 11 september, van 18.00 tot 21.00 uur, is Zus'Teen dage lijks van 11.00 tot 18.00 uur open. Op 12 en 19 septem ber organiseren de meiden van 18 tot 21 uur een kle- dingruilfeest gehouden met -kleding- en kleuradvies. Op 14 september kan iedereen vanaf 8 jaar van 11.00 tot 13.00 uur deelnemen aan de workshop 'recycle-tas ma ken'. Tijdens de workshop 'Pimp-up kleding' leer je hoe je met kleine reparaties je kleding mooier kunt ma ken. Op 21 september sluit Zus'Teen af met een kle- dingruilbeurs van 14.00 tot 17.00 uur gericht op het op-pimpen van je kleding en accessoires. Inschrij ven voor de workshops via www.zusteen.wordpress. com en www.facebook.com/ zusteen. WeGGNeR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop 1(088)0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden Chef regioredactie geplaatst in de gedrukte als digitale uitjgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Theaterseizoen weer van start SCHIEDAM - Na een zo merstop is de kassa van Theater aan de Schie sinds afgelopen dinsdag weer geopend voor vragen en reserveringen. Dans-, musical-, cabaret-, toneel-, muziek-, kinder- of fami lievoorstellingen: voor de theaterliefhebber zijn er voor verschillende voor stellingen nog kaarten beschikbaar. Telefonisch is de kassa bereikbaar van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en één uur voor aanvang van iedere voorstelling via 010-2467467. Via de website www.theater- aandeschie.nl kan er 24 uur per dag gereserveerd worden. Op 26, 27 en 28 september zal Schiedam bol staan van de feeste lijke activiteiten tijdens de dertigste editie van de Brandersfeesten. Theater aan de Schie is aanwezig op de Brandersmarkt met informatie over voorstel lingen en het theater. Kin deren kunnen op zaterdag 27 september, om 15.00 en 19.00 uur, in het theater genieten van de voorstel ling Pippi Langkous. De Fietser(s) INGEZONDEN BRIEF - Het zit er gelukkig weer op! De pijpleiding ovef Noord zit onder de grond van Schiedam. Het voor naamste is eigenlijk dat onder meer het Hazen pad weer open is. En de verbinding met andere fietspaden. Hoewel, bij Bad Groenoord schijnt het toch weer anders te moeten. Daar is het oude fietspad dat direct uit kwam op Bijdorp, alweer vervallen. Dus, omrijden via de brug over de Pol dervaart en dan is er weer aansluiting. Daar viel het mij ook op dat er een soort ribbel is aangelegd en zelfs 4 paaltjes. Ook is dat het geval bij de krui sing Hazenpad/Parkweg. Daar is het nog gevaarlij ker geworden door een versmalling te maken voor het snelverkeer. Wie eist zijn voorrang, krijg je dan. De bochten nemen voor de fiets wordt ook niet makkelijker, paaltjes staan niet goed, bij glad heid schuif je onderuit door die ribbels! Het gaat er een beetje op lijken dat er bij de gemeente mens'en zitten die de Fietser als een noodzakelijk kwaad zien. De rotonde aan het Nieuwlandplein is gevaar lijk voor de fietser. Ook de rotonde die pas is opgele verd aan de Slimme Wa tering is geworden als aan het Nieuwlandplein. De paaltjes en ribbels staan en liggen niet goed. Bij regen, blad en zeker als het gaat winteren zullen er zat een smakkerd ma ken. Ook het bochtenwerk is niet echt gemakkelijk. Haaks met je fiets een bocht om valt niet mee! Misschien toch iets voor een her-herinrichting? Hans Henrichs Schiedam Bij Marjolein Tuasela begon de liefde voor vintagekleding met een knipoog naar de twintiger jaren van de vorige eeuw, al op vierjarige leeftijd. Foto: PI

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3