Carolien Kruijs schrijft weer een boek over pestende pubers 2,- gezocht Zaterdag 20 september SCHOEHMRRïKS SMS v '-V - - 'Bezorgde Sportzaken' bakkers amMeriaan nieuw Kwarlcbolletjes 4 stuks Hazelnoot slagroomtaartje 5,- Ham-kaascroissant 1,- Lange sprits 200 gram 2,- 10:00 - 16:00 uur Grote of St. Janskerk O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 augustus 2014 5 Wat doe je als iemand gepest wordt? En wat is er voor nodig om een pester aan te pakken? Carolien Kruijs, lerares van groep 7 op een Schiedamse basisschool, belicht het onderwerp 'pesten' opnieuw vanuit allerlei perspectieven in haar nieuwe boek 'Treiterkoppen, Smartphones en Pool party's'. Door Bart van der Linden SCHIEDAM - In haar tweede boek beschrijft Kruijs, net als in haar eerste boek, de hoofdstukken weer vanuit het oogpunt van de leerlin gen. Zo leren we Carmen kennen, een trots meisje met zo haar eigen proble men. Ze voelt zich verheven boven de rest en kijkt wat neerbuigend naar andere leeftijdgenoten. Of neem Je roen en Alex, twee jongens die het thuis niet altijd mak kelijk hebben. De één komt uit een arm gezin, de ander leert ineens met weinig geld omgaan. Veel verschillende karakters, veel verschil lende verhalen. Maar de samenwerking ontbreekt ook niet. De klas speelt een eindmusical en organiseert een flashmob om het zwem bad open te houden. Hoe gaat Kruijs zelf om met pesters in haar klas? "Je probeert inzicht te krijgen waarom iemand pest. Een kind krijgt natuurlijk aller- WAT HOUDT KINDEREN BEZIG? WAAROM IS IEMAND ZOALS IE-IS? lei opvattingen mee vanuit huis. Soms is een pester een leidersfiguur, maar niet op een positieve manier. Wat ik doe is veel luisteren en po sitieve aandacht geven. Dus vooral veel praten", vertelt Kruijs. Ze vervolgt: "Signalen of opmerkingen die worden gemaakt, sla ik op en bieden inspiratie voor mijn ver haal. Wat houdt kinderen bezig? Waarom is iemand zoals ie-is? Als ik bemiddel tussen twee leerlingen, doe ik mijn best om zo neutraal mogelijk te zijn. Dan laat ik ieder eerst zijn eigen verhaal vertellen. Zo leren ze van el kaar. Vaak laat ik ze op het eind een compliment geven aan elkaar, dat verwachten ze niet en doorbreekt de Carolien Kruijs is zo geboeid door het thema 'pesten' dat ze een derde boek hierover niet uitsluit. "Dat zou best kunnen, want ik vind het heerlijk om plotjes te bedenken." spanning wat. In m'n boek geef ik ook oefeningen voor in de klas mee." Kruijs bedacht zelf de LEF- dag. Een dag waarop ieder een zich anders kleedt of zijn kapsel verandert, zoals je dat eigenlijk nooit zou durven. "Zo krijg je meer respect voor elkaar." Haar eerste boek 'Treiter koppen, Achtbanen en Cup cakes' (2013) ging ook over pesten. "Dit is echter geen vervolg. Het is prima als los staand boek te lezen." Ze is zo geboeid door het thema dat ze een derde boek hier over niet uitsluit. "Dat zou best kunnen, want ik vind het heerlijk om plotjes te be denken." Het boek (leeftijdsindicatie 10-14 jaar) is voor 14,95 euro te koop bij o.a. Van Leeuwen en Post Scriptum in Schie dam. Aanstaande vrijdag 29 augustus om 15.00 uur is de boekpresentatie bij MET, op de Hoogstraat 99 (schuin tegenover het Stedelijk Museum). Carolien zal voorle zen uit eigen werk en signeren. Het boek is daar die dag voor 12,50 euro ie koop. Zie voor meer informatie www. treiterkoppen.com. INGEZONDEN BRIEF - Reactie artikel Het Nieuwe Stads blad van 20 augustus 2014. Protest aan de provincie te gen Decathlon. Nu is de kans van de nieuwe bestuurders in Schiedam om hun stad te verdedigen en de win kels in stand te houden en Schiedam weer inhoud te geven tot verbetering om het winkelbestand te behouden en te vergroten. En de Mega- sportzaak Decathlon buiten de deur te houden. Het nieuwe college kan nu laten zien of Schiedam in hun hart zit en sociaal de hulp te bieden om de kleine winkeliers te ondersteu nen en hulp te bieden waar nodig. De stad op de kaart zetten is zeker belangrijk maar niet ten koste van al les. Afgelopen jaren heeft het Schiedams stadsbestuur zich onduidelijk opgesteld om de winkeliers die hulp te geven om sterker te worden en velen keren gefaald. Dat word altijd onderkend door de dames ven heren be stuurders. Schiedam heeft een krachtig en sterk stads bestuur nodig laat nu eens zien dat het stadsbelang bo ven alles profileert en zicht baar wordt getoond naar de inwoners dan leeft Schie dam weer op en gaat geloven en bloeien naar de toekomst. Dit is de kans laat die niet voorbij gaan stap over het haantjesgedrag heen en durf te vechten voor je eigen Stad Schiedam.' Gerhard de Kok Onze webwinkel op www.baklcerammerlaan.nl Deze aanbiedingen gelden van donderdag 28 augustus t/m woensdag 3 september Mijn huis staat in Schiedam! Dat is het thema van deze eerste Woonbeurs-1 die'bol staat van leuke deelnemers en informatie overyvörren eft (évemrf - Schiedam @p zaterdag 20 september staat Schiedam in het teken van hel grootste woonevene-ment van 201,4! Jn de geweldige ambiance van' dé Grote- trof;St. Janskerk presenteren de deelnemers zich ob professionele w.jzeaari»; de bezoekers. :Dx Zóe< je naar informatie over het kppen af huren van een huis? Ben je méér geïnteresseerd m hursstyiing? Welke nieuwbouwprojecten worden ontwikKeld? Wat betekent duurzaamheid7 -JOjk 0 'éh'rfflteêr^DAeptwher in de^agenda cor een overz-icbt.van alle deelnemers edukans

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 5