Boek van de week: Schurkenbloed OVERIG NIEUWS Nieuwe natuurlijke oplossing bij prostaat- en piasproblemen NIEUWS VAN DE ANB0 Hoe zit het met gratis openbaar vervoer? Bibliotheek kom* naar u toe Opening nieuwe kledingwinkel Collectanten gezocht Laatste week Filmzomer NAJAARSPROGRAMMA 2014 'Door gebruikers beoordeeld met een 8,8? Uw (reclame)drukwerk verder dan de deurmat! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 augustus 2014 7 Elke week lezen Ruud Aret of Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Schurkenbloed' van James Carlos Blake dat door Ger ben wordt beoordeeld met een 8. 'Deze roman is niet voor tere zieltjes!' Dat zou levensgroot voorop dit boek kunnen staan. Er wordt in gemoord, gezopen en gevloekt. De wreedheid van sommige personages is werkelijk weerzinwekkend. En toch, de mensen die om deze re den het boek van' zich af werpen, missen een prach tige avonturenroman. De broers Edward en John Little komen uit een onge lukkig gezin. Sinds vader Jack erachter is gekomen dat zijn vrouw voor hun huwe lijk de plaatselijke sloerie was en hij haar daarvoor bruut straft, is de sfeer hele maal onder het nulpunt ge daald. Op slinkse wijze weet de moeder de broers ervan te overtuigen dat Jack hun zus Maggie heeft misbruikt. Uit wraak vermoorden zij hun vader. Daarom vluchten ze weg naar Texas. Maar in New Orleans schei den hun wegen zich. Beiden komen in een achtbaan van gebeurtenissen terecht, die ze uiteindelijk elk aan een andere kant van het front van de Amerikaans-Mexi caanse oorlog brengt. Vin den ze elkaar terug en zullen ze dat beide overleven? James Carlos Blake weet het woeste landschap waarin zich dit allemaal voltrekt prachtig neer te zetten. Eten of gegeten worden, is ook hier het spreekwoord. Op het ene moment scalpeer je dode indianen om je geld te verdienen en even later wordt je zelf levend gescal peerd en moet je je hoed zo op je ontvelde hoofd zetten dat het het minste pijn doet. Het is alweer een tijdje stil rond het gratis OV voor de minima. Regel matig word ik aangeklampt of er al iets bekend is. Helaas, ook ik weet het niet. Nu las ik laatst een interessant artikel over gratis OV in Eindhoven. In 2007 ingelast voor 65+ en in 2014 afgeschaft en omgezet naar gratis OV voor de minima en wat blijkt? Ruim een derde van alle 65-plussers heeft nu al weer last van eenzaamheid en dat al naar zes maanden. Veertig procent van de ouderen maakte alweer geen ge bruik van het OV en dan sluipt de een zaamheid er heel snel in. Eenzaamheid; dat is toch iets wat in alle verkiezingspro gramma's stond? Ik merk er niets meer van op Td.it- moment. Natuurlijk is 'gratis' alleen gratis voor de gebruiker, maar de gemeen telijke bijdrage voor al het andere vervoer kost ook veel geld. Natuurlijk wil niet iedere 65-plusser een OV-kaart, maar als je daar een symbolisch bedrag aan hangt en verder gratis maakt, splitst dit zich vanzelf uit en heb je in een klap meerdere problemen opgelost. Voorop denk ik aan de eenzaamheid; men ontmoet elkaar in het OV, bij de clubs, in de winkels, wordt het dan toch weer gezellig in de stad. Men gaat weer wat sneller op visite. Maar denk ook aan het milieu en de parkeeroverlast. Nee het OV rijdt toch en ik kan gemakkelijk overal komen. Tot volgende week. Joke Ballijns SCHIEDAM - De Bibliotheek- aan-huis is een extra ser vice voor mensen die niet meer zelfstandig naar de bibliotheek kunnen komen. In dat geval komt een vaste vrijwilliger van de Biblio theek Schiedam aan huis, die in gesprek gaat over de voorkeuren van boeken en andere media. Deze vrijwil liger haalt de gewensteboe- ken, romans, luisterhoeken en dvd's bij de bibliotheek op en levert deze na afloop van de leentermijn ook weer in. Lidmaatschap van de Bi bliotheek Schiedam is een vereiste. Bent u al lid maar worden de bezoekjes naar de bibliotheek toch te zwaar? Laat uw abonnement dan omzetten naar een Biblio- theek-aan-huis abonnement. Meer informatie via aan- huis@debibliotheekschie- dam.nl, bel 010-7146300 of kom langs bij de bibliotheek aan het Stadserf. SCHIEDAM - Cora Strack opent zaterdag 30 augustus om 13.00 uur haar winkel voor nieuwé en tweede hands meisjeskleding Ge woon LEUKe kleding. Voor de kinderen zijn er twee professionele schminkers en een springkussen. Ouders kunnen ondertussen onder het genot van een. hapje en een drankje een kijkje ne men in de winkel aan de Jan Aver"°strP":,t '''oor de eerste honderd klanten is er een leuk presentje. SCHIEDAM - De Hersenstich- ting is op zoek naar extra collectanten voor de jaarlijk se collecte in Schiedam en Vlaardingen. De opbrengst wordt besteed aan weten schappelijk onderzoek, voorlichting en projecten voor patiënten. Een op de vier Nederlanders krijgt ooit te maken met een her senziekte of een hersenaan- doening. Denk aan ADHD, beroerte, coma, dementie of depressie. De collecte is van 2 tot en met 7 februari 2015. Aan melden via 070-3604816, 06-33323384 of via info@ hersenstichting.nl. SCHIEDAM - Onder het motto 'Verk(n)ocht aan Schiedam' organiseert Wenneker Ci nema in augustus voor het eerst de-filmzomer. De ver- Stokte filmbezoeker kan na tuurlijk niet een hele maand zonder. Daarom biedt Wen neker Cinema de gelegen heid om iedere vrijdag' en zaterdag die ene mooie film nogmaals te zien, of in te ha len als je hem gemist hebt. Aankomend weekend staat 'The Grand Budapest Hotel' van regisseui" Wes Ander son op het programma, met onder anderen Ralph Fien- nes, Edward Norton, Adrien Brody, Jude Law en Tony Re- volori. De filmspeelt zich af in een gerenommeerd Euro pees hotel tussen de Eerste en Tweede Wereldoorlog. Deze bijzonder gestileerde film vertelt over de avontu ren van de legendarische conciërge M. Gustave en Zero Moustafa, de piccolo die zijn beste vriend wordt. Het verhaal gaat over de diefstal en opsporing van een Renaissance schilderij van onschatbare waarde en de strijd om een aanzienlijk familiefortuin, allemaal te gen de achtergrond van een dramatisch veranderend Europa. Liefhebbers van The Fantastic Mr. Fox en Moonrise Kingdom zullen weer genieten van dit werk van de bijzondere Anderson en de net zo bijzondere cast. De film is vanaf 20.30 uur te zien in het Wennekerpand aan de Vijgensteeg 2. De kassa is een half uur voor aanvang van de film open. Reserveren bij de VVV Schiedam via 010-4733000, maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.30 en zater- dagvan 10.00 tot 17.00, of via www.wennekercinema. nl. Reservering alleen gel dig met het door de WV Verstrekte reserverings nummer. Reserveringen vervallen 15 minuten voor aanvang van de film. VOLKSgN|VERSlTÊlT VL*X*I>INCEN Moderne Talen - Italiaans opfris grammatica - Engels - Frans - Italiaans - Spaans - Duits - Nieuwgrieks Aanvang 1 september 29 september 29 september 29 september 29 september 2 oktober 6 oktober 4 lessen 20 lessen 22 lessen 22 lessen 22 lessen 10 lessen 20 lessen Algemene vorming - Surreëel en serieus - Muziekgeschiedenis - Vlaanderen - Nederland - Leesgroep Nederlandse literatuur - Historische wandelingen in Brielle en Gorinchem - Museumtochten - Filosofie - Mark Rothko - Wandeling door het oude Rome - Psychologie van alledag - Geroofde kunst gedijt niet - Carthago 3 oktober 3 lezingen 6 oktober 5 lessen 7 oktober 1 lezing 8 oktober 5 lessen 9 oktober 2 wandelingen 16 oktober 2 tochten 27 oktober 6 lessen 28 oktober 1 lezing 6 november 4 lezingen 10 november 2 lessen 11 november 2 lezingen 4 december 1 lezing Persoonlijke vorming -Yoga - Nek- en schoudermassage - Kleur en stijl - Meditatie - Ontzuring maakt fit en gezond 17 september 4 november 8 november 11 november 2 december 10 lessen 1 workshop 1 workshop 3 lessen 1 lezing Recreatie - Digitale fotografie spiegelreflexcamera - Digitale fotografie starters - Intuïtief schilderen - Wijnkennis - Digitale fotografie starters+ 22 september 29 september 30 oktober 30 oktober 8 dpcember 6 lessen 5 lessen 6 lessen 6 lessen 5 lessen Koken - Tijd voor een feestje - Geef een diner zonder stress 13 oktober 17 november 1 workshop 1 workshop Donderdag 4 september van 19.00 - 21.00 uur Informatieavond cursusprogramma 2014-2015 Floris de Vijfdelaan 148 te Vlaardingen Telefoon 010 4603354 (maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur) Email: vlaardingen@volksuniversiteit.nl VOOR INFORMATIE OVER HET GEHELE CURSUSPROGRAMMA KIJKT U OP www.volksuniversiteit.nl/vlaardingen Vaker moeten plassen? Nadruppelen? Veel mannen met piasproblemen door een goedaardige prostaat vergroting hebben baat bij een natuurlijke behandeling met extracten van de zaag- bladpalmvrucht. In Duitsland en Zwitserland worden deze extracten al veelvuldig toegepast bij goedaardige prostaatvergroting. Het vet- en olierijke vruchtvlees van de zaagbladpalm bevat namelijk stoffen die pias- problemen bij goedaardige prostaatvergroting verminderen. Goedaardige prostaatvergroting is een normaal ouderdoms- verschijnsel dat door een arts wordt vastgesteld. Maar liefst 50% van de mannen van 50+ heeft ermee te maken. Hoewel de aandoening meestal goed aardig is, kan prostaatvergroting het dagelijks functioneren wel beïnvloeden. Typische verschijnselen zijn namelijk het moeilijk op gang komen van het plassen, een zwakke urinestraal, de blaas niet goed kunnen legen, binnen twee uur opnieuw moeten plas sen, moeilijk kunnen ophouden van de urine en meerdere ma len per nacht moeten plassen. Ook kunnen deze problemen consequenties hebben voor de bedprestaties. Nieuwe oplossing A. Vogel ProstaforceMed* is een nieuw en 100% natuurlijk tradi tioneel kruidengeneesmiddel op basis van extracten van de zaag- bladpalmvrucht. Het kan wor den gebruikt bij plasproblemen als gevolg van een prostaatver groting. De capsules bevatten 320 mg sterk geconcentreerd extract van de zaagbladpalm- vrucht (Sabal serrulata). 88% van de gebruikers is tevreden over het product. ProstaforceMed* is verkrijg baar in een verpakking van 30 en 90 capsules en heeft een adviesprijs vanaf 13,99. Heeft u plasproblemen en wilt u weten of die mogelijk veroorzaakt worden door goedaardige prostaatvergro ting? Doe dan de prostaattest op www.avogel.nl/prostaattest PloslaftKMM»,)' Bij plasproblemen als gevolg van prostaatvergroting if ProstaforceMed is verkrijgbaar bij de meeste apotheken. "Traditioneel kruidengeneesmid del. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op reeds lang bestaand gebruik. Lees voor gebruik de bij sluiter. WGGGNGR Media Met uw (reclame)drukwerk écht opvallen in uw eigen regio? Verspreid uw boodschap met de huis-aan-huiskranten van Wegener. Uw drukwerk wordt exclusief verspreid met een beperkt aantal folders. Hierdoor bent u verzekerd van uitstekende bezorgkwaliteit en bovendien: optimale aandacht! Meer weten? www.FolderVerspreidingWegenerMedia.nl Telefoon: 088-013 88 90 E-mail: reclameverspreiding@wegenermedia.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 7