Schiedam in 't kort Voeding op maat voor jouw kat of hond? Het kan met Royal Canin! Food Festival Eindpresentatie operaworkshop Voedsel voor de ziel Power Yoga Basisscholing Oproepcentrale Scouting op verenigingsdag Alzheimer- en Parkinsoncafé Een blije Bibi Speciaal voor Luna Op maat voor Max GRATIS VOERBAK VOOR DIERENDAG LUNA Voedingsadvies op maat nodig? O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag^ september 2014 15 Op zondag 7 september orga niseert Stichting Epah met verschillende netwerkpart ners voor de vierde keer het Food Festival op het Willem Dreesplein. Het wordt weer een dag vol kleurrijke dans, zang, workshops en natuur lijk heerlijke hapjes uit heel veel verschillende landen. Het festival start om 13.00 uur en duurt tot 19.00 uur. De toegang is gratis. De gevierde operazangeres Francis van Broekhuizen gaf onlangs op uitnodiging van de stichting Opera aan de Schie een workshop over opera zingen, spelen én be leven. In deze workshop gin gen de zangers gezamenlijk op zoek naar de essentie van de muziek en de tekst die gezongen wordt. De eind presentatie is voor iedereen gratis bij te wonen en wordt op zondagavond 14 septem ber gehouden in de Koren beurs aan de Lange Haven 145. Aanvang 19.30 uur. Onder de titel 'Voedsel voor de ziel' presenteren de ker ken van Schiedam een ge- varieërd activiteitenaanbod. Van cursussen, lezingen en meditaties tot theater, film en gezamenlijk eten; er is een breed aanbod van in spirerende en opbouwende bijeenkomsten, aangeboden door verschillende kerk genootschappen. Het com plete aanbod is te vinden op www.activiteitenaanbod- kerken-schiedam.nl. In Schiedam-Noord en in het centrum kun je een gratis kennismakingsles Power Yoga volgen. Ben je sportief en zoek je naar een goede ondersteuning van je sport? Of zoek je een spor tieve vorm van bewegen die tegelijk je geest tot rust brengt? Power Yoga is een pittige reeks houdingen en bewegingen die je spieren sterk en elastisch maakt. Met name de spieren van je romp - van onderrug en buik tot en met de schouders worden stevig getraind en gestrekt. Daarnaast werk je tijdens het intensieve be wegingsprogramma heel bewust met je adem en je aandacht. De lessen zijn op maandagavond in Kethel, van 20.15 tot 21.45 uur, en op dinsdagavond in Schie- dam-Centrum, van 20.00 tot 21.30 uur. Geef je op voor een gratis kennismakingsles bij Vincent Botella via 06- 16274392 of info@vincent- botella.nl. Meer informatie op www.poweryoga4u.nl. De Nieuwe Passage Schiedam verkeert koopzondag 7 september helemaal in Franse sferen. Zo kan het winkelend publiek proberen om in één keer een typisch Franse alpinopet om een stokbrood of fles wijn te gooien. Jeugdige bezoekertjes kunnen creatief aan de slag op het Mini Mont Martre terrasje. Op een schildersezeltje en canvas doek mogen zij hun eigen schilderij maken. Verder zijn er versgebakken Franse crêpes met een scheutje likeur. Foto: PR Voor nieuwe vrijwilligers van de Oproepcentrale start in september de 'Basisscho ling Vrijwilligerswerk'. Vrijwilligers van de Op roepcentrale ondersteunen thuiswonende mensen die hulp nodig hebben. Som mige vrijwilligers gaan we kelijks langs bij een cliënt voor een kop koffie en een praatje of een gezellige wan deling. Anderen zetten zich incidenteel in om cliënten kortdurend te ondersteunen, bijvoorbeeld door iemand te begeleiden tijdens een zie kenhuisbezoek, een bood schapje te halen of door een klusje in of om het huis te doen. De Oproepcentrale is altijd op zoek naar enthou siaste vriiwilligers. Als vrij williger krijg je goede bege leiding van de coördinatoren en kun je diverse scholingen en cursussen volgen. Je kunt zelf aangeven op welke mo menten je beschikbaar bent en wij houden rekening met jouw voorkeuren, zoals de doelgroep en het soort on dersteuning. Aanmelden voor de basiscursus via 010- 4278177 of stuur een e-mail naar oproepcentrale@argos- zorggroep.nl. Winkeliersvereniging Hof van Spaland houdt zater dag 6 september weer een verenigingsdag. Op deze dag kunnen verenigingen zich presenteren en aan de winkelende ouders met hun kinderen laten zien wat er allemaal te doen is. Evenals vorig jaar is de Scouting Tai- zé-groep Schiedam-Kethel daar ook bij aanwezig en valt er weer van alles te be leven en te doen. Jongens en meisjes tussen de 5 en de 12 jaar kunnen van 11.00 tot 16.00 uur komen en mee doen aan een speurtocht door het winkelcentrum, ze kunnen knutselen en spij kerbroek hangen. Het gaat er dan om wie het langste aan de spijkerbroek kan blijven hangen. Bij de stand van de Scouting Taizé-groep kun je zelfgebakken pannenkoe ken eten. Op dinsdag 9 september is er vanaf 19.00 uur een Alz- heimercafé in de Haven zaal van Frankeland. JoAn Reinhoudt van Alzheimer Nederland gaat deze avond in op wat Alzheimer Neder land kan betekenen. Daar naast vertelt zij over Wereld Alzheimerdag en de ver schillende activiteiten die rondom deze dag worden ge organiseerd. Op woensdag 10 september zijn belang stellenden vanaf 14.30 uur welkom in de Havenzaal in Frankeland voor het Parkin soncafé. Leerlingen van het Albeda College tonen kle ding die ze speciaal hebben ontworpen mensen met de ziekte van Parkinson. (advertorial) Groot, klein, jong of oud; iedere kat of hond is anders en heeft zijn eigen specifieke kenmerken. Het is belangrijk dat de voeding hier reke ning mee houdt en op afgestemd is. Daarnaast kiezen eigenaren ook steeds vaker bewust voor voeding die actief bijdraagt aan de gezond heid van hun huisdier. Royal Canin helpt hierbij. Vanuit de laatste wetenschappelijke inzichten en kennis biedt zij het meest precieze voedingsantwoord voor iedere kat en hond. Dus ook voor die van jou! En met een uitgebreid assortiment gezondheidsvoedingen, rasspecifieke voedingen en verschillende dieet- varianten is er altijd een voeding die past bij jouw unieke dier. De gezondheids- en dieetvoedingen voor zowel kat als hond zijn ontwik keld vanuit een wetenschappelijke invalshoek, waarbij de kennis van en het respect voor katten en honden centraal staan. Royal Canin biedt dus voor elke levensfase en grootte van het dier aangepaste voeding. Bovendien zijn ervoor diverse rassen rasspecifieke voedingen. Deze zijn nauw afgestemd op het betreffende ras en dragen - net als de overige voedingen - bij aan een lang en gezond leven van iedere kat of hond. Vroeger had Bibi vaak last van blaasgruis, een veelvoorkomend probleem bij katten. Het is dus belangrijk dat zij speciale voeding krijgt, die helpt om blaasgruis te verminderen. De dierenarts adviseerde hiervoor specifieke veterinaire dieet voedingvan Royal Canin. Gelukkig zijn de klachten nu verleden tijd en is Bibi weer de vrolijke kat van vroeger. Luna is een rustige Maine Coon-kat. Ook voor deze grote en populaire kattensoort heeft Royal Canin rasspecifieke voeding. De voeding voor Luna is afgestemd op haar grote postuur en draagt bij aan sterke botten en gewrichten. Bovendien is het ook nog goed voor haar vacht! Kortom: helemaal op maat dus, speciaal voor Luna. Dit is Max. Een enthousiaste Golden Retriever met een schitterende vacht en vol energie. Het is dus logisch dat ook hij zijn eigen voeding krijgt die past bij zijn kenmerken en hem de voedingsstoffen geeft die hij nodig heeft. Zo draagt de voeding van Max onder andere bij aan een gezonde vacht en helpt het hem om op een mooi gewicht te blijven. Bij aankoop vanaf 2 kg Royal Canin krijg je nu speciaal voor Dierendag een unieke voerbak op maat, met de naam van jouw kat of hond erop. Kijk op www.royalcanin.nl/dierendag Net als Bibi, Max en Luna verdient iedere kat en hond zijn eigen Royal Canin. Wil je ook een voedingsadvies op maat voor jouw kat of hond? Vraag ernaar bij dierenspeciaalzaak en dierenarts of kijk op www.royalcanin.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 15