Vermiste poes weer thuis Nieuwe 18,50 Fietser aangereden in centrum D66: Vragen over privacy Nieuwe woning? DAG VAN DE SCHEIDING NOG EVEN WINNEN? »10 Win 'Dè koffer van mevrouw Sinclair' '/a TARIEF SAUNA Woensdag 3 september 2014 Scheiden doe je samen en liefst pijnloos. Dat en meer op de Dag van de Scheiding www.nieuwestadsblad.nl Bezorger worden? Meld je nu aan via Voor Schiedam nadert het kampioenschap. Even winnen, dan kunnen de kurken knallen LOUISE Klik&Wt" http://www.krantjecontantje.nly KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Gedumpt in Euromastpark? Sheila, de verdwenen poes van Tina Hoppe uit Schiedam-West, is terecht! Juist op het moment dat een tv-ploeg van Man bijt hond op de stoep stond om opnames te maken over de kwestie die twee weken geleden in het Nieuwe Stadsblad stond, kreeg het bazinnetje een vrolijk stemmend telefoontje. Twee weken geleden vroegen wij in deze krant aandacht voor een aantal vermiste katten in West. Volgens Tina Hoppe, die op dat moment haar kat Sheila kwijt was, kon het geen toeval zijn dat er zoveel katten uit eenzelf de buurt spoorloos waren. Zij vreesde een 'kattenha ter'. Inmiddels is poes Shei la dus weer terecht. Flink verzwakt en nog lang niet de oude, maar: „Ze leeft!', laat Tina Hoppe blij weten. Sheila werd gevonden in het Rotterdamse Euromastpark. Een flink eind uit'de buurt dus. De Rotterdamse dieren ambulance heeft het beestje inmiddels weer bij de eige naresse terug gebracht. „Na overleg met verschillen de deskundigen zijn we tot de conclusie gekomen dat Sheila dit stuk niet zelf heeft gelopen", vertelt Tina. „Ze is naar alle waarschijnlijk heid gedumpt door iemand die een hekel heeft aan kat ten (kattenhater). Sheila is erg ziek thuisgekomen, ze had koorts en is behandeld door de dierenarts. Ze krijgt nu antibiotica en veel eiwit rijke voeding om aan te ster ken. Ze is zwaar vermagerd en verzwakt maar ze leeft nog. We zijn erg blij haar weer thuis te hebben!" Bin nenkort is dit item te zien in Man bijt hond. De Korenbeurs vormt zaterdagavond 13 september het decor voor een opvoering van de komische opera L'Elisir d'amore. Stichting Opera aan de Schie biedt daarmee voor de derde keer op rij een gratis operavoorstelling aan tijdens Open Monumentendagen. Na Die Zauberflöte in 2012 en Aïda in 2013 is nu een opera van Donizetti te zien en horen in een monumentale omlijsting. Voor de uitvoering tekent het Hoekschewaards Operakoor Euphonia. „Hier in Schiedam is de toegang gratis. Een geweldig initiatief. En wat heerlijk om in dit prachtige gebouw te zingen", stelt een koorlid tijdens de repetitie afgelopen maandag. De meeste koorleden hebben hun kostuums aan, maar aan de rose uggs onder de jurk van de sopraan is te zien dat het om een repetitie gaat. Het plezier in zingen straalt van de koorleden af. De voorstelling begint zaterdag de 13e om 20.00 uur. Toegang is gratis. Meer informatie: www.opera-aandeschie.nl. Foto: Rob Kamminga SCHIEDAM - Eén fietser is af gelopen maandagmiddag aangereden door een Sandd busje op de hoek van de Kreupelstraat, in het cen trum. Het ongeval vond plaats rond 16.45 uur. De chauf feur gaf aan de fietser over het hoofd te hebben gezien. Deze werd door omstanders die zich over hem hadden ontfermd weer op de been geholpen en met pijn in de buik en met beenletsel naar het ziekenhuis vervoerd door een toegesnelde ambu lance. De fietser was gelukkig niet heel ernstig verwond, maar ging toch even met de ambulance mee. Foto: AS Media Per 1 oktober 2014 verzorgt Centercom de AO-redamedisplays in de gemeente Schiedam. Boek nu uw reclame-campagne en maak gebruik van onze introductieaanbieding! 0800 - 024 24 10 I www.centercom.nl BARENDRECHT Sauna \Thalasso - Beautycenter (tussen 10.00 uur en sluitingstijd) SCHIEDAM - Namens de frac tie van D66 Schiedam heeft Marcel Bregman het college vragen gesteld over de pri vacy van de inwoners na de komende decentralisaties. Door de overheveling van taken krijgen de gemeenten vanaf 2015 namelijk grote hoeveelheden intieme per soonsgegevens te verwer ken. Vier grote gemeenten Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 47311 50 (Amsterdam, Den Haag, Groningen en Enschede) hebben een speciaal 'priva- cyprotocol' opgesteld. Maar van veel andere steden is nog niet bekend hoe ze om zullen gaan met nieuw te verwerken gevoelige infor matie, zoals medische dos siers en strafbladen. Een ge volg van de decentralisaties is dat de kans groter is dat hulpverleners en zorgconsu- menten elkaar kennen. Nu de decentralisaties dichtbij komen wil D66 graag van de gemeente weten welke stappen ze gaat nemen om te voorkomen dat de privacy van haar inwoners geschon den wordt en of de privacy van zorgconsumenten na 1 januari 2015 gewaarborgd Twee tentoonstellingen in de Grote of Sint Jajiskerk t/m 13 september 2014 Gemeenteberichten Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen opwww.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1