II II i! II ii li li s Uitvaartwensen in een nieuw codicil opschrijven ii B L F R U 1 END DELFT nB IF LU LU LU CO Delft Van ruilen komt huilen? Leger des Heils zoekt collectanten Kidsbouwdorp ook nu weer een groot succes O www.nieuwestadsblad.nl en geniet van de vele events, een gezellig terras, live muziek, een boottocht door de grachten, een historische stadswandeling en/of de (antiek) markten! www. delft, nl/toeristen MAKKELIJK EN VOORDELIG PARKEREN Met de auto? Parkeer dan dichtbij het centrum in één van de parkeergarages. In de Zuidpoort en Marktgarage betaalt u slechts maximaal 8 euro per dag. Bij diverse ondernemers krijgt u bovendien bij besteding eep parkeerkortingsbon. www.delft.nl/toeristen/reis_en_verblijf OP DE FIETS? Parkeer uw fiets gratis bij Biesieklette. www.biesieklette.nl MET HET OPENBAAR VERVOER? Binnen 10 minuten bent u vanuit Rotterdam en Den Haag in het centrum van Delft. 4 „Te vaak hoor ik nog: Ik wist niet dat dit mogelijk was!" Aan het woord is Helen Teunissen, directeur van Matrice Uitvaartbegeleiding iri Schiedam. „Het lijkt erop dat de dood steeds minder een taboe is, maar veel mensen willen toch nog niet nadenken over hun eigen uitvaart." Door de redactie SCHIEDAM - En dat vindt ze jammer. „Het gebeurt zo vaak dat nabestaanden vol twijfels achterblijven. Meestal weten ze wel of pa of ma een crematie of begra fenis wilde. Maar in welke sfeer en waar? En dan be doel ik met 'waar' niet al leen in welk crematorium of op welke begraafplaats. Veel mensen zijn verbaasd als ze horen dat er zoveel andere locaties voor een afscheids-1 bijeenkomst zijn, zoals eeri| theater, een strandtent ot een andere mooie plek." Om mensen te informeren en inspireren ontwikkelde Matrice Uitvaartbegeleiding een nieuw codicil, een boekje waarin de wen sen voor de uitvaart opge schreven kunnen worden. Helen Teunissen: „Het bij- Helen Teunissen: „Codicil downloaden kan op www.matrice.nl. Aanvragen via nummer010-27324240finf0@matrice.nl." Foto-.pr zondere aan dit codicil is dat het rechtsgeldig is. Vaak zijn er boekjes waarin de wensen aangekruist kunnen worden, maar ja, dat kan ie dereen doen. Daarmee weet je niet of dit boekje daadwer kelijk is ingevuld door dege ne om wie het gaat. Je kunt elke wens handgeschreven noteren, dat is voorwaarde om het rechtsgeldig te laten zijn. Natuurlijk móeten de wensen wel in het budget l passen, daar denken wij in tensief in mee." Daarnaast vindt Matrice het belangrijk om de mensen op ideeën te brengen. Helen Teunissen: „Eerst de begrafenis en dan naar een mooie plek voor een bijeenkomst? Dat kan! Of, en dat komt steeds vaker voor, de nabestaanden nodigen de mensen uit in het pand van Matrice, dat heeft meteen al een andere sfeer. Mensen voelen, zich sneller op hun gemak omdat het niet zo plechtig is. Daar is eerst de afscheidsbijeenkomst die vaak naadloos overgaat in een informeel samenzijn. Zo is er echt de tijd om met elkaar terug te kijken op ie- - mands leven. De overledene wordt later, vaak in kleine kring, naar het crematorium of de begraafplaats gebracht. In het codicil geven we veel van deze mogelijkheden Open Huis Het codicil kan zondag 14 september worden meegeno men tijdens het Open Huis dat Matrice dan houdt aan de Prins Bernhardlaan 121 tussen 14.00 en 17.30 uur. SCHIEDAM - Een overvolle kledingkast? Of is het tijd voor een nieuwe garderobe? Dan is dit het juiste moment voor een bezoekje aan de KledingruilWinkel. Dit is een nieuwe Pop-Up shop in het centrum van Schiedam. Hier ruil je eenvoudig een kledingstuk voor een nieuw item. Van 11-14 september en 18- 21 september 2014 is de winkel te vinden op de Hoogstraat 154. De medewerkers taxeren elk kledingstuk, waarvoor pun ten op waardepapier wor den gegeven waarmee kan worden geruild. Op 11 september is er na tuurlijk eerst een feestelijke opening. SCHIEDAM - Het Leger des Heils zoekt collectanten in Schiedam voor de jaarlijkse deur-tot-deurcollecte. De collecte wordt gehouden van 24 tot en met 29 novem ber en de opbrengst wordt gebruikt voor het sociaal maatschappelijk werk van het Leger des Heils. Een groeiende groep men sen heeft, als gevolg van de economische crisis, moeite om het hoofd boven water te houden. Het Leger des Heils wil mensen helpen die hulp nodig hebben en nergens anders terecht kunnen. SCHIEDAM - Kidsbouwdorp in het Beatrixpark zit er weer op. Afgelopen vrijdag was de laatste dag en tevens feestelijke afsluiting. Dit jaar was het alweer voor de vierde keer dat kinde ren uit Schiedam er in de vakantie lekker op los kon den timmeren, schaven en schuren. Onder jurerend oog van wethouder Alexan der van Steenderen vond op het einde van de dag de laat ste prijsuitreiking plaats en kregen de kinderen met de mooiste droomhutten een mooie beker en/of medaille uitgereikt. Animo groot Ondanks dat het weer soms Wat te wensen overliet, was de animo voor Kidsbouw dorp ook dit jaar weer groot. Vier weken lang hebben in totaal honderden kinderen van 8 tot 13 jaar naar har- tenlust getimmerd, gezaagd en gebouwd aan de mooiste droomhutten. Zij werden hierbij iedere dag onder andere geholpen door een enthousiaste medewer ker van BGS. Coördinator Daphne Star- renburg van KomKids was iedere dag aanwezig om te zorgen dat alles op rolletjes verliep. Cijfertjes In vier weken tijd is er door de altijd enthousiaste kin deren ruim 40 kilo spijkers (gesponsord door Nemad) gebruikt en werden er iedere vrijdag door de vrijwilligers ruim 200 pannenkoeken voor de kinderen gebak ken met door de molen ge sponsord meel. Daarnaast waren er dit jaar bijzondere bezoekjes van burgemeester Lamers, LOOK TV en Po- pUp Tv. Wethouder Van Steenderen bekeek met een kritisch oog de hutten en had een gezellig praatje tussendoor. Foto-.pr

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 21